Antwort Jak se připravit na první výstavu psa? Weitere Antworten – Co musí umět pes na výstavě
Pes by se měl umět ve výstavním kruhu pohybovat a měl by umět postát v tzv. výstavním postoji, který má každé plemeno trochu jiný. „Pes by se měl co nejlépe ukázat v pohybu i v postoji. Předvádí se většinou na speciálním výstavním vodítku, a to je třeba jej naučit,” upozorňuje Vladimíra Tichá.Na co nezapomenout: vstupní list, očkovací průkaz, vodítko a obojek pro psa, výstavní vodítko, kartáče a hřebeny, misku a vodu pro psa, pamlsky, sáček na psí exkrementy. Většinou si s sebou vezmete i další věci, ty jsou však spíš pro vaše a psovo pohodlí: přepravka pro psa, židle, kosmetický kufřík atd.Při volném výstavním postoji se majitel postaví před psa a pomocí pamlsku a nacvičeného povelu umístí psa proti sobě. Pes by měl stát v jakoby hrdém postoji a dívat se na vás, případně na pamlsek. Pro nácvik to není moc obtížný cvik. Zmatek to trochu udělá pejskům, kteří se svým pánem cvičí poslušnost.
Jak se obléci na výstavu psů : Oděv musí být takový, aby psa při větru nebo při běhu v kruhu nezakrýval. Zapomeňte na široké sukně, dlouhé rozevláté pláště, lehké vlající šaty či šály. Počítejte také s tím, že se k psovi budete ohýbat, takže by vám nic nemělo „vylézat“. Boty by měly být pohodlné, aby se s nimi dalo běhat v kruhu.
Co by měl umět pes
Mezi základní povely pro psa se často řadí sedni, lehni, ke mně, k noze, přines a zůstaň. A většinu z nich každý pejskař lépe nebo hůře naučí. Někdo si s tím dá více práce, protože se psy chodí na zkoušky a potřebuje ty povely znát perfektně.
Co by mělo umět štěně ve 3 měsících : Ve třech měsících by štěně mělo být zvyklé na majitele a členy rodiny, znát své jméno, umět chodit na vodítku a postroji, hrát si se čtyřnohými společníky, přiměřeně reagovat na vnější podněty (například na troubení aut na ulici), klidně snášet návštěvy veterináře nebo běžné procedury domácí peče jako je např. česání.
Koupání nenechávejte na poslední den před výstavou, doporučujeme psa vykoupat dva tři dny dopředu, ať můžete poslední dny ladit detaily. Navíc srst po vykoupání kolikrát vypadá načechraně a né vždy je to žádoucí. Kvalitní přípravky (šampón, kondicionér, rozčesávač) vám usnadní práci.
Dobu vystavování lze prodloužit tím, že při výcviku psa uvážete na dlouhou šňůru a na místě jej udržíte povelem. Současně psa uklidňujte a chvalte. Psa cvičte až do té doby, dokud sám pevně a klidně nevystavuje. Při této disciplíně pes nesmí za zvěří vyrážet, ale má za ní bez povelu postupovat.
Jak to chodí na výstavě psů
Základní pravidla pro předvádění psa ve výstavním kruhu:
pohyb v kruhu probíhá v protisměru hodinových ručiček, takzvaně na levou ruku. výstavní vodítko se drží v levé ruce, pes se pohybuje po levé straně těla majitele, tedy uvnitř kruhu.Výstava psů je v podstatě přehlídka krásy příslušníků daného plemene, kde se hodnotí, jak moc pes odpovídá standardu FCI daného plemene. Tento pes pak dostane známku a může i získat různé tituly. Za tyto tituly pak získávají poháry, kokardy, popřípadě krmivo pro svoje psy.Do jídelníčku vašeho psa zařazujte častěji tučné ryby (makrela, losos aj.), vepřové maso, hovězí vemeno, tučné vnitřnosti (játra, slezina). Pokud je pes dobře snáší, můžete je zařazovat častěji, ideálně v tučnějších variantách (tučný tvaroh, pribináček aj.)
Samotný výcvik psa trvá v průměru 6 až 9 měsíců, někdy i déle; záleží na náročnosti úkonů, které musí pes zvládat, vzhledem k závažnosti Vašeho postižení. Záleží také na učenlivosti psa, přičemž vůbec neplatí, že pes, který se učí pomaleji, bude ve svém životě horší, nežli pes, který chápe velmi rychle.
V kolika týdnech si vzít štěně : Pokud odeberete štěně od matky a bratříčků a sestřiček příliš brzy, může zanedbat důležité období ve vývoji chování a emocí. Z pravidla ideální věk pro odběr štěněte je mezi sedmým a devátým týdnem života.
V kolika týdnech štěně : Optimální věk pro odběr štěněte je mezi 8 a 12 týdny jeho věku. V tomto období je štěně nejvíce tvárné, rychle si zvykne na nové prostředí, novou smečku, nové pachy i nové situace.
Proč se nesmí koupat štěně
Pokud štěně pilo mateřské mléko, imunita, kterou mu předala, již postupně slábne, zatímco ochranné očkování ještě není dokončeno. Proto je riziko vzniku infekcí mnohem vyšší než u starších psů. Z těchto důvodů bychom měli první koupání štěněte odložit, dokud nebude trochu starší a odolnější.
Není vhodné koupat psa do půl roku věku z důvodu nedostatečně vyvinuté termoregulace. U takto mladého psa je veliké riziko prochladnutí. Vykoupat můžete s klidem i menší štěně, jen je třeba dávat pozor na prostydnutí, pes by pak mohl dostat chřipku, a velmi pečlivě vybírat šampon. Jemný, pečující, HYPOalergenní.Klid před zvěří se upevňuje při nácviku vystavování. Pokud pes vystavuje pernatou zvěř, pochvalte jej, a když pták vzlétne, dejte psovi povel "K zemi!". Tento cvik opakujte tak dlouho, dokud pes nezachová před pernatou zvěří klid. Při nácviku klidu před srstnatou zvěří je potřeba odnaučit psa štvaní zvěře na viděnou.
Jak dlouho trva výstava : Výstava je krátkodobá – orientačně do doby trvání 2 let, putovní výstava je vystavována na více místech a může být obměňována v souvislosti s regionem nebo zaměřením zapůjčitele. Výstava je obvykle zaměřena na úžeji vymezené téma a jde více do hloubky než expozice. Bývá taktéž provázena doprovodnými akcemi.