Antwort Jak se platí dálnice v Belgii? Weitere Antworten – Jak koupit belgické mýto

Jak se platí dálnice v Belgii?
Belgické mýto je možné platit dvěma způsoby.

  1. Varianta Pre-pay (režim předplaceného mýta) Pořízení v automatech na servisních místech v Belgii a sousedních zemích.
  2. Varianta Post-pay (režim následného placení mýta) Možno objednat na zákaznickém portálu společnosti Satellic.
  • D1, úsek Kývalka – Holubice (km 182-210)
  • D2, úsek Brno – Chrlice (km 0-3)
  • D5, úsek Ejpovice – Sulkov (km 67-89)
  • Silnice I/37, úsek Hradec Králové – Pardubice.
  • D5, úsek Beroun-východ – Beroun-západ (km 14-22)
  • D10, úsek Satalice – Stará Boleslav (km 0-14)
  • D10, úsek Bezděčín – Mladá Boleslav (km 39-46)

Na e-shopu www.edalnice.cz i dalších místech

Zaplatíte online a do e-mailu dostanete potvrzení včetně platnosti známky. Známku můžete také pořídit na čerpacích stanicích ČEPRO nebo také v samoobslužných kioscích, které budou umístěné zejména v příhraničních oblastech před vjezdem na zpoplatněný úsek dálnice.

Kolik stojí průjezd brennerem : Nejlevnější je průjezd tunelem Brenner motorway (11 EUR), nejdražší pak Mont Blanc Tunnel a Tunnel du Fréjus (52,30 EUR). Z placených dálničních úseků vyjde nejlépe A4, A23 – Tarvisio – Venezia (cca 18 EUR), nejvyšší cenu pak zaplatíte za úsek měřící 865 km – dálnice A1, A14 z Milana do Bari (cca 64 EUR).

Jak zaplatit mýto

Doplatek mýtného

Mýtné lze doplatit přímým doplacením v případě jízdy vozidla po zpoplatněných pozemních komunikacích bez elektronického zařízení nebo s nefunkčním elektronickým zařízením v zákaznické samoobsluze platební bránou nebo na kterémkoliv obchodním místě v hotovosti, platební nebo tankovací kartou.

Kde koupit mýto : U vydavatelů tankovacích karet, kteří provedou vaši předregistraci do mýtného systému (režim POST-PAY ) Na desítkách distribučních míst (vybraných čerpacích stanicích) po celé České republice, kde vám rovněž vydají palubní jednotky (režim PRE-PAY) V samoobsluze mýtného systému na webu MYTO CZ Zákaznickou samoobsluhu.

Jak se značí placené a neplacené úseky dálnic Začátek a konec placeného úseku, kde je třeba mít zaplacený dálniční kupón poznáte podle zelené značky s piktogramem dálnice, konec tohoto úseku pak totožnou značkou s červeným pruhem (je přeškrtnutá).

Co ale můžu udělat, když na dálnici či rychlostní komunikaci omylem vjedu do protisměru

  1. Zastavte co nejvíce u kraje vozovky, nejlépe vlevo, tj.
  2. Zapněte varovné blinkry, aby bylo vozidlo co nejlépe vidět.
  3. Oblečte si reflexní vestu, ve které budete vidět na velkou vzdálenost, pomůže Vám ochránit vaše zdraví.

Co je potřeba ke koupi dálniční známky

Nákup v samoobslužném kiosku

  1. 1 Zvolte si jazyk, ve kterém chcete nákup provést.
  2. 2 Zadejte stát registrace vozidla a SPZ.
  3. 3 Vyberte pohon vozidla (pokud jej systém nevybere automaticky na základě údajů vozidla v Registru silničních vozidel).
  4. 4 Vyberte druh elektronické dálniční známky.

Mýto je možné zaplatit v hotovosti (eura) nebo platebními kartami Master Card, VISA, American-Express, Diners Club. (Informace o cenách …) Placený úsek Innsbruck Süd – Brenner je sice dálnice, ale dálniční známku zde mít nemusíte, platí se zde pouze mýto.Systém tak pomocí šifrované bezdrátové komunikace automaticky odečte poplatek, pokud vozidlo projede branou. To, že transakce proběhla, zjistí řidič tím, že mu palubní jednotka Premid zapípá.

Mýtné musíte uhradit před užitím dálnic a zpoplatněných úseků silnic I. třídy silničním motorovým vozidlem s nejméně čtyřmi koly s největší povolenou hmotností větší než 3,5 t.

Kolik se platí mýtné : Dálniční známku je možné pořídit na 10 dní, 30 dní nebo 1 rok. Každá známka má pevně danou cenu. Za desetidenní zaplatíte 310 Kč, měsíční vás bude stát 440 Kč a roční vyjde na 1 500 Kč.

Jak se platí mýtné : Možnosti úhrady mýtného

  1. Na kterémkoli obchodním místě v hotovosti, platební kartou nebo tankovací kartou,
  2. Přes zákaznickou samoobsluhu platební kartou,
  3. Přes mobilní aplikaci platební kartou,
  4. Bankovním převodem na bankovní účet provozovatele systému vedený u ČNB.

Kde zaplatit mýto

Kde a jak službu řešit

  1. v režimu placení předem (pre-pay) na kterémkoli obchodním místě,
  2. v režimu následného placení (post-pay) na kontaktních místech.


Dálnici bez poplatku poznáte vcelku jednoduše. Je označena značkou "Dálnice" s dodatkovou tabulkou "Bez časového poplatku". Za touto značkou tedy můžete jet bez obavy z vysoké pokuty za to, že na skle nemáte dálniční známku.Nezpoplatněné úseky jsou na dálnicích a při vjezdu na ně označeny dodatkovou tabulkou Bez časového poplatku (E 11a), která obsahuje přeškrtnutý symbol dálničního kupónu. Tato dodatková tabulka je umístěna vždy společně s dopravní značkou Dálnice (IZ 1a).

Kdy můžu jet po dálnici bez dálniční známky : vaše vozidlo patří mezi vozidla složek záchranného systému, provádíte záchranné a likvidační práce nebo chráníte obyvatelstvo, je-li nutno při uzavírce použít pro vedení objížďky zpoplatněnou komunikaci, je možné užít tuto komunikaci bez zpoplatnění.