Antwort Jak se platí metro v Londýně? Weitere Antworten – Kde koupit listky na metro Londyn

Jak se platí metro v Londýně?
Nejvýhodnější je zakoupení papírové celodenní jízdenky „Travel Card“, která stojí přibližně 8 liber. Turnikety jsou v každém vchodu i východu metra a kartičkou jimi musíte projet.Oyster Card

Zřízení kartičky stojí 7 liber a můžete si ji zařídit na každé stanici metra, v informačních centrech či na většině stanic Elizabeth line (více info zde).Za metro zaplatíte denně maximálně 6,4 liber. Kartu je nutné přiložit při nástupu u řidiče ke čtečce, v metru při nástupu i výstupu k turniketu. Oyster card lze koupit i dobít naříklad ve stanicích metra v automatu nebo u okénka. Jezděte doubledeckerem, metro je dražší.

Kde se kupuje Oyster Card : K mání je na většině stanic metra u přepážky s informacemi, kde se kupují lístky a Oystercard.

Jak si koupit lístek na metro

Jízdenku si můžete zakoupit v automatech (především ve stanicích metra), trafikách nebo formou SMS z českých telefonních čísel. Pokud cestujete po Praze pravidelně a často, vyplatí se vám zakoupit elektronickou jízdenku, tzv. Lítačku. V dopravních prostředcích a v prostorách metra kontrolují platnost jízdenek revizoři.

Jak cestovat metrem v Londýně : Do metra potřebujete mít platnou jízdenku. U vstupu i výstupu každý prochází poměrně úzkými turnikety (což může být nepříjemné, pokud máte objemná zavazadla). U turniketů stojí vždy ještě kontrolor, který pomáhá, radí a kontroluje cestující. Vyplatí se koupit si kartu Oyster, kterou získáte snad na každé stanici metra.

Oyster card je bezdotyková elektronická karta, kterou můžete využít ve většině prostředků městské hromadné dopravy v Londýně. Použití je snadné a pohodlné. Stačí přiložit kartu ke čtečce karet v automatických vstupních branách metra označených výrazným žlutým kruhem při vstupu a výstupu ze stanice.

Turistické atrakce v Londýně, které jsou zadarmo

  1. Britské muzeum. Britské muzeum je jedno z nejoblíbenějších v Londýně.
  2. Muzeum vědy.
  3. Národní galerie.
  4. Národní galerie portrétů
  5. Přírodopisné muzeum.
  6. Galerie Tate Modern.
  7. Galerie Tate Britain.
  8. Temple Church.

Kolik stojí Oyster card v Londýně

Na Oyster card si nahrajete kredit a během cestování ji přikládáte na žluté čtečky a jízdné je vám z ní odečítáno. Systém tedy funguje úplně stejně jako při platbě vlastní platební kartou. Cena jízdného je stejná a za pořízení Oyster Card zaplatíte 5 GBP.Oyster card je bezdotyková elektronická karta, kterou můžete využít ve většině prostředků městské hromadné dopravy v Londýně. Použití je snadné a pohodlné. Stačí přiložit kartu ke čtečce karet v automatických vstupních branách metra označených výrazným žlutým kruhem při vstupu a výstupu ze stanice.Za jízdu metrem můžete platit pomocí jednorázových lístků na metro, přednabytou kartou a nebo klasickou „tramvajenkou. Jednorázový lístek: 450 HUF (asi 30 Kč), platí pro jednu jízdu bez přestupu.

Cena jízdného – cestování po Praze

Přestupní jízdenka pro dospělého stojí 40 Kč a má platnost 90 minut. Na kratší vzdálenosti do 30 minut lze využít jízdenky za 30 Kč. Turistická jízdenka na 24 hodin stojí 120 Kč, na tři dny 330 Kč.

Jak je stare londynske metro : Londýnské metro, označované jako Tube, se poprvé otevřelo 9. ledna roku 1863. Je nejstarší podzemní dráhou na světě a za 150 let existence se rozrostlo na dvanáct linek s celkem 270 stanicemi. Ve své době se jednalo o průkopnický systém dopravy, který později okopírovaly další světové metropole.

Kolik stojí Oyster Card v Londýně : Na Oyster card si nahrajete kredit a během cestování ji přikládáte na žluté čtečky a jízdné je vám z ní odečítáno. Systém tedy funguje úplně stejně jako při platbě vlastní platební kartou. Cena jízdného je stejná a za pořízení Oyster Card zaplatíte 5 GBP.

Kolik si vzít do Londýna peněz

Pokud máte pronajatý automobil, počítejte s tím, že do centra Londýna je nutné platit poplatek za vjezd ve výši 15 liber. Vjezd do města lze zaplatit i dodatečně, nejdéle tři dny po návštěvě centra, ovšem cena je pak 17,50 liber.

Kufr nebo taška ( zůstane v zavazadlovém prostoru autobusu až do pondělního večera) Oblečení na cestu : teplé, pohodlné, nepromokavé, pohodlné boty, čepice, rukavice, deštník, pláštěnka. Jedeme v pohodlném oblečení ( tepláky, legíny,…)Budapešť má čtyři podzemní trasy metra. Tři z nich (M1 – žlutá, M2 – červená a M3 – modrá) se kříží pouze na Deák Ferenc tér. Nová trasa M4 – zelená se kříží s M2 na Keleti pálayaudvar a s M3 na Kálvin tér. Jezdí denně od 4 hodin ráno do cca 23:15.

Jak platit MHD v Budapešti : Děti do 6 let a senioři nad 65 let mohou MHD využívat zdarma. Jízdenky pořídíte v trafice, některých obchodech a automatech na zastávkách a stanicích, kde se dá zaplatit hotově i kartou. Alternativou jsou i elektronické jízdenky v mobilní aplikaci, ale zde je nutné mít neustále mobilní připojení.