Antwort Jak se pozná padlí? Weitere Antworten – Jak poznat padlí
Padlí je v našich zahradách jedním z nejčastějších onemocnění a dá se velmi snadno rozpoznat. Vypadá totiž přesně jako moučný posyp. Vytváří bílý nebo šedý práškový povlak na listech, stoncích i na samotných plodech. Padlí je plísňové onemocnění způsobené odrůdami hub, které patří do řádu Erysiphales.Ošetření se provádí preventivně v pevně daný čas, tj. jednou před květem a dvakrát po odkvětu angreštů, rybízů, borůvek nebo brusinek. tj. 1x postřik před květem, 1x postřik po odkvětu a za 10-14 dní poté provedete poslední postřik.Účinné domácí prostředky na boj proti padlí
Stačí smíchat tři lžíce hydrogenuhličitanu draselného, tři lžíce rostlinného oleje a půl lžičky tekutého mýdla v 3,8 l vody. Vzniklou směs řádně promíchejte a protřepte a nastříkejte na zasažené rostliny. Další domácí zbraní proti padlí je jablečný ocet.
Jak vypadá padlí na okurkách : Na listech i na stoncích se objevují zprvu drobné, později se rozrůstající skvrny s typickým bělavým moučnatým povlakem hub. Skvrny jsou nejdříve na vrchní straně listů, kde postupně pokrývají celou jejich plochu, později jsou i na straně spodní.
Co zpusobuje padlí
Padlí je v zahradách jedno z nejčastějších plísňových onemocnění rostlin. Způsobuje ho houba, která se šíří spory, obvykle vzduchem, ale i vodou nebo hmyzem.
Jaký postřik na padlí : Postřiky proti padlí u révy i ostatních rostlin
Z postřiků na padlí se používá se například Kumulus, Dynali, Discus, Topaz či biologický VitiSan.
V článcích o padlí se občas doporučuje aplikovat postřik připravený z jedlé sody (1 polévková lžíce na 5 listů vody spolu moka lžičkou jaru). Tímto postřikem nasprejujete listy rostliny z obou stran i stonky. Jar funguje jako smáčedlo a pomáhá sodě udržet se na listech.
Hnědé padlí angreštu (Podosphaera mors-uvae) má zpočátku formu bílých moučnatých povlaků na letorostech, listech i na plodech. Napadené části přestávají růst, listy jsou pak malé a deformované, plody nekvalitní. Hlavním hostitelem houby je angrešt, napadeny mohou být ale i rybízy (zjm.
Kdy postřik proti přezimujícím škůdcům
Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.Proti savým škůdcům, jako jsou mšice a molice, můžeme použít hned několik zbraní. Často využívaným pomocníkem je aksamitník neboli afrikán. Ten má opravdu široké pole působnosti – kromě molic odpuzuje i třásněnky a je opravdu nenahraditelný v boji proti háďátkům.Na padlí angreštu je vhodný postřik, a to fungicid aplikovaný 2x po odkvětu a pak ještě jednou po sklizni. Povolené prostředky jsou: Bayleton 25 WP (triadimefon) – 0,03 %, Rubigan 12 EC (fenarimol) – 0,03 %.
Vyčkejte 3 až 5 dní a proveďte postřik Bofixem. následné sekání dělejte v běžném termínu.
Co žere molice : Molice však požírá i hrnkové rostliny, jako jsou sasanky nebo okrasné rostliny, například fuchsie, gerbery a ibišky.
Co je nejlepší na molice : Pro hubení molic na okrasných rostlinách je možný přípravek Proti mšicím a molicím (Mospilan 20 SP). Můžete jej použít pro hubení: mšic a molic na okrasných rostlinách. mšic na okurkách, paprikách, rajčatech.
Kdy se stříká angrešt proti padlí
Chemická ochrana
V oblastech s pravidelným výskytem tohoto padlí provádíme první ošetření angreštu již před květem. Základní ošetření je však po odkvětu, kdy podle podmínek ošetřujeme dvakrát až třikrát v intervalech 5 až 10 dní. Černý rybíz ošetřujeme před sklizní (pozor na ochranné lhůty) a po sklizni.
Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.Kdy provádět předjarní postřik Předjarní ošetření ovocných stromů a dřevin se má provést až v období, kdy se již neočekává silný pokles teplot. Měl by se aplikovat až po vyrašení stromů, ale nejpozději těsně před kvetením ošetřovaných ovocných dřevin. Teplota při předjarním postřiku by se měla pohybovat nad 15 °C.
Co nesnáší molice : Žlutá barva je nejatraktivnější barvou pro drtivou většinu hmyzu a jsou určeny k odchytu škodlivého létajícího hmyzu, jako jsou molice, smutnice, dřepčík, létavá imaga mšic a další. Desky pověsíme na strom nebo blízko užitkových rostlin a přilákaný hmyz se na ně přilepí.