Antwort Jak se prihlasit do datové schránky kdyz nemám dopis? Weitere Antworten – Co dělat když nemám přihlašovací údaje do datové schránky
V případě, že osoba, která má oprávnění k přístupu do datové schránky, ztratí nebo zapomene své přístupové údaje, může požádat o jejich zneplatnění a vydání nových. Vydání nových přístupových údajů je zdarma. Nové přístupové údaje si může uživatel nechat vydat přímo v prostředí klientského portálu datových schránek.První přihlášení do datové schránky provedete prostřednictvím stránky www.mojedatovaschranka.cz. Přihlásíte se pomocí uživatelského jména a hesla, které jsou uvedeny v dopise. Po prvním přihlášení si změňte heslo a zadejte svoji e-mailovou adresu. Poté bude Vaše datová schránka připravená k použití.Pokud nemáte žádnou možnost přihlášení do Datových schránek, navštivte kontaktní pracoviště Czech POINT a požádejte o znovuvydání přístupových údajů (může být placená operace). V Datových schránkách: Na stránce Nastavení – Možnosti přihlášení – Přihlášení mobilním klíčem deaktivujte všechna zařízení, která nejsou Vaše.
Jaké je přihlašovací jméno do datové schránky : Uživatelské jméno jste obdrželi spolu s údaji o zřízení datové schránky, heslo jste si již vytvořili sami při prvním přihlášení ke schránce prostřednictvím přiděleného hesla dočasného. PŘIHLÁŠENÍ MOBILNÍM KLÍČEM – přihlašování sejmutím QR kódu pomocí aplikace Mobilní klíč eGovernmentu z mobilního zařízení.
Jak Ziskam prihlasovaci udaje k datové schránce
1) Osobně na Czech POINTU
Nové přístupové údaje Vám budou zaslány poštou na Vaši kontaktní adresu. V případě, že do žádosti uvedete svou e-mailovou adresu, bude Vaše žádost vyřízena okamžitě a nové údaje obdržíte e-mailem v tzv. virtuální obálce, v níž je uveden aktivační link.
Co se stane když se nepřihlásím do datové schránky : Pokud se do datové schránky nepřihlásíte, bude datová zpráva považovaná za doručenou desátým dnem od jejího dodání do datové schránky. Od momentu kdy je datová zpráva doručená běží například zákonné lhůty pro odpověď. Nezapomeňte si nastavit zasílání upozornění na nové datové zprávy.
Pokud si někdo neaktivuje datovou schránku sám a nechá to na nás, tak na to má zcela nepochybně právo a neporušuje zákon. Nehrozí mu rovněž ani žádná sankce, ale sám sebe připravuje o možnost se s datovou schránkou seznámit, naučit se s ní pracovat a vyzkoušet si některé věci v tom prostředí.
Problém může nastat tehdy, pokud používáte k přihlášení jinou externí aplikaci, která netestuje platnost Vašeho hesla a neupozorní Vás. Pak je řešením přihlášení na portál a změna hesla. Pro podobné externí přístupy je vhodnější povolit neomezenou platnost hesla v menu Nastavení > Možnosti přihlášení > Platnost hesla.
Kde zjistím přihlašovací údaje k datové schránce
Přístupové údaje jsou odeslány poštou.
Vydání přístupových údajů virtuální obálkou je možné jen, pokud je žádost podána a úspěšně vyřízena rovnou na Czech POINTu.ZTRATILI JSTE PŘÍSTUP DO DATOVÉ SCHRÁNKY LZE JEJ JEDNODUŠE ZÍSKAT ZPĚT
- 1) Osobně na Czech POINTU.
- 2) Prostřednictvím Identity občana.
- 3) Písemně žádostí Ministerstvu vnitra.
Plné uživatelské nastavení k datové schránce je v současné době nadále dostupné v Klientském portále datových schránek na info.mojedatovaschranka.cz. Z toho důvodu nemusí být všechny funkcionality a nastavení datových schránek dostupné i v Portálu občana.
Na adrese www.mojedatovaschranka.cz/sds stačí zadat IČO a dozvíte se, jestli danému subjektu byla po začátku roku 2023 automaticky zřízena datová schránka.
Jak najít svoji datovou schránku : Plné uživatelské nastavení k datové schránce je v současné době nadále dostupné v Klientském portále datových schránek na info.mojedatovaschranka.cz. Z toho důvodu nemusí být všechny funkcionality a nastavení datových schránek dostupné i v Portálu občana.
Co se stane když si neaktivují datovou schránku : Pokud si někdo neaktivuje datovou schránku sám a nechá to na nás, tak na to má zcela nepochybně právo a neporušuje zákon. Nehrozí mu rovněž ani žádná sankce, ale sám sebe připravuje o možnost se s datovou schránkou seznámit, naučit se s ní pracovat a vyzkoušet si některé věci v tom prostředí.
Co kdyz si Nevyzvednu datovou schránku
V případě, že uživatel datové schránky si nevyzvedne ve stanovené lhůtě své přístupové údaje, ztratí je, nebo má podezření na jejich zneužití, atp., může požádat o vydání nových přístupových údajů. Nevyzvednutou zásilku s přístupovými údaji již nelze zasílat znovu, přístupové údaje jsou po nevyzvednutí zneplatněny.
Pracovníci infolinky poradí nejen s obecnými dotazy k datovým schránkám, ale dokáží řešit i technické problémy a zjistit konkrétní stav schránky i nastavení uživatelského účtu. Infolinka slouží též k nahlášení bezpečnostních incidentů či podezdření na zneužití datové schránky. Telefonní číslo Infolinky je 954 200 200.Plné uživatelské nastavení k datové schránce je v současné době nadále dostupné v Klientském portále datových schránek na info.mojedatovaschranka.cz. Z toho důvodu nemusí být všechny funkcionality a nastavení datových schránek dostupné i v Portálu občana.
Jak zjistím ID virtualni obalky : virtuální obálky je vám na zadaný email zaslán link, kde se vám po zadání ID datové schránky a ID virtuální obálky (oboje dostanete na přepážce Czech POINT) objeví přístupové údaje do datové schránky. Poud nechcete využít virtuální obálky, budou vám přístupové údaje zaslané poštou do vlastních rukou.