Antwort Jak se prihlasit k psychologovi? Weitere Antworten – Jak donutit jít k psychologovi

Jak se prihlasit k psychologovi?
S psychoterapeutem se můžete domluvit na první schůzku telefonicky nebo třeba e-mailem. Objedná vás buď zdravotní sestra, recepční nebo přímo psycholog, se kterým se dohodnete na přesném datu a hodině. Při objednávání nemusíte do detailů popisovat důvod vaší návštěvy, někdy se vás na něj dokonce ani nikdo neptá.Možná vás bude zajímat, jak s psychoterapeutem mluvit. Proto je dobré první setkání využít k tomu klást terapeutovi otázky, které vás zajímají, a případně taky sdílet své představy a očekávání. Přeci jen je to člověk, kterému možná budete otevírat i části své duše, které neznají ani vaši blízcí.K psychologovi se můžete objednat i bez doporučení či žádanky. Nejčastěji se pak jedná o soukromé poradny a ordinace, kde platíte takzvaně na ruku. Pokud ale chcete, aby vám pojišťovna návštěvy psychologa proplatila, doporučení potřebujete. To vám po domluvě vystaví váš praktický lékař.

Jak se objednat k psychologovi : Objednat se můžete e-mailem, telefonicky, nebo v případě kamenných poraden také osobně. Pokud hledáte okamžitou pomoc bez dlouhých čekacích lhůt, využijte online konzultaci s dětským psychologem v poradně MOJRA. Online konzultace je diskrétní, anonymní a můžete ji absolvovat z pohodlí vašeho domova.

Jak vypada prvni sezeni u psychologa

První sezení (ležení)

Na prvním setkání jde především o tři věci – popsat problémy, získat rámcovou představu, odsouhlasit si spolupráci. Psycholog/terapeut se vás bude ptát a bude hodně naslouchat. Otázky půjdou jak směrem k potížím, tak k širšímu kontextu. Snahou je získat, co nejpřesnější představu vašich problémů.

Jak poznat že potřebuji psychologa : Psychologa nebo psychiatra je v případě osobních problémů dobré navštívit tehdy, když Vám nějaký problém začíná výrazněji omezovat život. I v případě, že Vám život omezuje samotné přemýšlení o problému. Některé problémy mají navíc tendenci uzavírat se do kruhu.

Zaměřuje se hlavně na diagnostiku a nápravu poruch učení (dyslexie, dysgrafie,dyskalkulie, dysortografie), pomáhá identifikovat poruchu pozornosti a hyperaktivity (ADHD), pomáhá řešit problémy žáků v kolektivu (šikana, agresivita). Při práci využívá psycholog speciální diagnostické metody a poradenské postupy.

První sezení (ležení)

Na prvním setkání jde především o tři věci – popsat problémy, získat rámcovou představu, odsouhlasit si spolupráci. Psycholog/terapeut se vás bude ptát a bude hodně naslouchat. Otázky půjdou jak směrem k potížím, tak k širšímu kontextu. Snahou je získat, co nejpřesnější představu vašich problémů.

Kolik stojí psycholog

Cena psychoterapie se pohybuje mezi 600 – 1500 Kč za hodinové sezení. Cena se odvíjí nejen od zkušenosti psychoterapeuta, jeho vzdělání, ale také od místa jeho působení. Zatímco v Praze se pohybuje cena v průměru kolem 1000 Kč za 50minutové sezení, v menších městech může být cena nižší.Kdy řešit osobní problémy s psychologem Psychologa nebo psychiatra je v případě osobních problémů dobré navštívit tehdy, když Vám nějaký problém začíná výrazněji omezovat život. I v případě, že Vám život omezuje samotné přemýšlení o problému. Některé problémy mají navíc tendenci uzavírat se do kruhu.První sezení: Na první sezení se nemusíte nijak speciálně připravovat. Psychologovi nastíníte, s jakým problémem přicházíte, a on se vás poté dle potřeby doptá na další informace a vysvětlí vám, jak bude sezení probíhat. Některá trápení se povede vyřešit v rámci jedné konzultace, jiné problémy vyžadují více času.

Psychologa můžete vyhledat například ve chvíli, kdy se potřebujete rozhodnout, potřebujete získat informace, chcete ve svém životě něco změnit nebo si přejete, aby vás někdo bezpečně provázel nelehkým obdobím. Ze své zkušenosti uvádím některé příklady životních situací, ve kterých lidé psychologa vyhledali.

Kolik stojí návštěva u psychologa : Cena psychoterapie se pohybuje mezi 600 – 1500 Kč za hodinové sezení. Cena se odvíjí nejen od zkušenosti psychoterapeuta, jeho vzdělání, ale také od místa jeho působení. Zatímco v Praze se pohybuje cena v průměru kolem 1000 Kč za 50minutové sezení, v menších městech může být cena nižší.

Jak dlouho trvá návštěva u psychologa : Jednotlivé vyšetření (u psychologa nebo speciálního pedagoga) trvá obvykle 2 – 2,5 hodiny. Při komplexním vyšetření (psychologickém i speciálně pedagogickém) bude délka návštěvy záležet na pracovním tempu dítěte, případně i na tom, co je účelem Vaší návštěvy. Komplexní vyšetření obvykle trvají mezi 4-5 hodinami vč.

Jak mít psychologa zdarma

Linka první psychické pomoci – 116 123 (dospělí v krizi, nonstop, zdarma). Linka bezpečí – 116 111 (děti, mládež a studující do 26 let, nonstop, zdarma). Dětské krizové centrum – 241 484 149 nebo 777 715 215 (děti nebo jejich rodiče, pokud si nevědí rady, jak s dětmi o nastalé situaci mluvit).

Aby mohla být psychologická péče proplácena zdravotní pojišťovnou, měla by existovat k této péči relevantní indikace. Trochu zjednodušeně to znamená, že by měl mít člověk opravdové potíže, nikoli psychologa vyhledat „jen“ z důvodu osobnostního růstu. Podle toho, co píšete, tento předpoklad splňujete.Dobrý psycholog se pozná také podle toho, že nemusí za každou cenu všechno s vámi řešit sám. Jsou problémy – a zejména duševní poruchy či životní krize – kdy je dobré na řešení či léčbě spolupracovat s dalšími odborníky – psychiatrem, poradcem v oblasti vzdělávání, výživy, fyzioterapeutem, internistou atd.

Co řeší psycholog : Psycholog vystudoval na filosofické fakultě, má přehled o lidské duši (psychice) a také o tom, jak se člověk chová v krizových situacích. Může poradit v tísni, při konfliktech, problémech v manželství nebo s dětmi, starostmi v zaměstnání a dalších situacích, které vycházejí z mezilidských vztahů a krizových situací.