Antwort Jak se projevuje špatně horní uložení tlumiče? Weitere Antworten – Jak poznat spatne horni ulozeni tlumiče
Některé typické příznaky špatných tlumičů, na které je třeba si dát pozor: výrazné naklánění a naklápění karoserie, nadměrné vibrace volantu, nepřesné a nereagující řízení, hluk od podvozku, "cupping" odhalený při kontrole pneumatik, nadměrný únik oleje a jakékoli známky fyzického poškození.JAK POZNAT OPOTŘEBOVANÉ TLUMIČE
- Se v ostrých zatačkách vozidlo nebezpečně naklání do stran a vychyluje směrem k vnější straně zatáčky. Vaše tlumiče nefungují.
- Jste zaznamenali chvění a vibrace volantu.
- Zřetelně slyšíte praskání.
- Jste zaznamenali prokluzování při zrychlování vozu.
Pravidelnou kontrolu tlumičů je vhodné provádět po každých 20 000 km. Odborníci radí provádět výměnu už při 60 000 – 75 000 km, jelikož při nájezdu okolo 80 000 km je velký předpoklad, že tlumiče budou z 50 % opotřebené. Samotné opotřebení se ale liší podle stavu komunikací a stylu jízdy.
Jak vyzkoušet tlumiče : Stačí se o auto opřít u přední nebo zadní nápravy a stlačit ho dolů – dávejte ale pozor na to, ať nepromáčknete plechy karoserie! Auto by se mělo zhoupnout dolů a nahoru, ale pak by se mělo postupně zastavit. Pokud se dál houpe jako houpačka, vaše tlumiče jsou na výměnu.
Jak vyměnit horní uložení tlumičů
Stahováky stlačíme pružiny a rozebereme vzpěru. Nasadíme novou pružinu a horní uložení. Pozor na jeho polohu vůči tlumiči – má na sobě výstupek, který musí být v přímce s výstupkem na tlumiči. Vše zkompletujeme do sebe a utáhneme na 55Nm.
Kolik stojí test tlumičů : Test tlumičů za 499,- Kč!
Tlumiče pérování automobilu jsou velmi důležitým prvkem bezpečnosti. Funkční tlumiče zajišťují trvalý kontakt kola s vozovkou, zvyšují stabilitu auta a udržují jej ve stálé dráze.
Pokud má Vaše vozidlo následující symptomy měli byste navštívit servis pro kontrolu horního uložení.
- Zvuky ozývající se z předního závěsu kola při zatáčení hlavně na nerovnostech.
- Vibrace od volantu.
- Klepání od předního závěsu kola jdoucí do karosérie.
„U našich vozidel mohou tlumiče zvládnout s klidem i 200.000 km. Zároveň však při součtu nepříznivých okolností, jako jsou rozbité silnice či časté přetěžování vozidel, může být životnost i podstatně kratší. Proto doporučujeme kontrolu po ujetí 60 000 až 80 000 km,“ říká František Zapletal ze škodováckého vývoje.
Jak poznat prasklý tlumič
Zbystřit byste měli, pokud se citelně zhoršil komfort jízdy (od podvozku jsou tupé rány, jak netlumené kolo odskočí a znovu dopadne na silnici), vůz má nápadně nižší světlou výšku (může také znamenat prasklé pružiny, což je vážná závada), nebo vás při prudším zabrzdění například na dlážděné cestě začne „kopat“ ABS (tím …Rychlé a velmi přesné měření účinnosti tlumičů bez pracné a nákladné demontáže. Výsledek testu s použitím speciálního testovacího zařízení je k dispozici během několika minut. Zákazník obdrží protokol o výsledku měření.Špatné sjíždění pneumatik, předčasně opotřebené komponenty podvozku a delší brzdná dráha – to jsou některé důsledky opotřebených tlumičů pérování.
Autoservis
výměna tlumičů pérování | od 350,- + DPH dle náročnosti práce |
---|---|
výměna pružin | od 350,- + DPH dle náročnosti práce |
výměna kulových čepů | od 350,- + DPH dle náročnosti práce |
výměna výfuků | od 350,- + DPH dle náročnosti práce |
výměna čelních skel | od 350,- + DPH dle náročnosti práce |
Jaká je životnost tlumičů : Životnost tlumičů ovlivňuje i "zimní koktejl" v podobě špíny, soli a vlhkosti, který narušuje jejich těsnost, nebo časté přetěžování vozu. Proto automobilka doporučuje kontrolu každých 60 000 kilometrů. Životnost tlumiče však nezkracuje jen špatné zacházení, ale i jeho neodborná montáž.
Jak dlouho vydrží tlumiče v autě : Každých šedesát tisíc
Životnost tlumičů ovlivňuje i "zimní koktejl" v podobě špíny, soli a vlhkosti, který narušuje jejich těsnost, nebo časté přetěžování vozu. Proto automobilka doporučuje kontrolu každých 60 000 kilometrů. Životnost tlumiče však nezkracuje jen špatné zacházení, ale i jeho neodborná montáž.
Jak se pozná vadný tlumič
Jak poznat špatný tlumič
- 1) Kontrola v servisu – Je to nejjistější způsob na odhalení závady.
- 2) Unikající olej.
- 3) Naklánějící se automobil – Je jízda v autě podobná jízdě na člunu
- 4) Výrazné utopení přídě při brzdění.
- 5) Rány do karoserie – také tohle souvisí s podélnými zpomalovacími prahy.