Antwort Jak se Rozmnozuje Zmije obecna? Weitere Antworten – Jak se rozmnožuje zmije obecná
Zmije patří mezi živorodé druhy. To znamená, že rodí přímo živá mláďata. Pokud se chcete vydat na fotolov či jen na pozorování těchto mláďat, ideální doba je koncem srpna nebo začátkem září. V tomto období samice rodí 6-20 mláďat, která měří do 180 mm.Vyšší četnost zmijí populace bývá v podhorských a horských oblastech do 1500 m. n. m. Zmije obecná je aktivní většinou ve dne a za soumraku, v místech s vyšší teplotou a v horkém letním období nelze vyloučit ani noční aktivitu.
Třída | Plazi (Reptilia) |
---|---|
Biotop | travnaté území, listnatý a smíšený les (osluněná, vlhká místa chladnějších oblastí) |
Potrava | obratlovci (drobní obratlovci, hlavně hlodavci) |
Rozměry | délka 40−60 cm, hmotnost 50−100 g. |
Rozmnožování | je živorodá, březost trvá 3−4 měsíců, rodí v průměru 7 (někdy až 12) mláďat |
Kam klade zmije vajíčka : Mláďata jsou 9–25 cm dlouhá (obvykle 16 až 18 cm), váží 3 až 8 gramů a rodí se v průhledném vaječném vaku.
Čím se liší zmije od užovky
Zejména užovku a zmiji si lidé pletou. Rozlišit je ale jde. U většiny zmijí lze spatřit charakteristický pruh jdoucí podél těla. Užovky mají na povrchu kůže skvrnky.
Jak moc je jedovatá zmije : Ne že by zmije nebyla jedovatá, ale svým jedem zásadně šetří. Většinou má v sobě pět až šest miligramů jedu, v naprosto výjimečných případech bylo zaznamenáno i třicet devět miligramů.
Psi po kousnutí prudce uskočí, případně vyštěknou či zakňučí. Nejčastěji si proto všimnete až místní reakce měkkých tkání zvířete v místě uštknutí – otok tváře nebo hlavy se může postupně rozšiřovat v doprovodu dýchacích potíží. Anafylaktická reakce se zdaleka neobjevuje u všech zvířat.
Zmije obecná je sice jedovatá, ale její nebezpečnost je velmi často přeháněna a zveličována. V žádném případě by se nemělo kousnutí zmijí naopak podceňovat. Její jed neslouží k napadání člověka, ale k lovení kořisti. K uštknutí člověka dojde pouze v případě, pokud se zmije brání.
Jak se hadi Rozmnozuji
Rozmnožování Většina hadů klade vejce, ale je i významný počet druhů živorodých. Hadi mírného pásma se většinou páří na jaře brzy po ukončení hibernace a kladou vejce/ rodí mláďata v létě. Tropické druhy se často páří v časové návaznosti na období dešťů a kladou několik snůšek ročně.V České republice žije pouze pět druhů hadů – čtyři druhy užovek (hladká, obojková, podplamatá a stromová) a zmije obecná, která je jediným jedovatým hadem žijícím u nás. Slepýš křehký sice vypadá jako had, ale má blíže k ještěrkám.Prvními celkovými příznaky jsou nauzea, zvracení, pocení, žízeň, kolikovité bolesti břicha, průjem. V těžkých případech se může objevit edém a bronchospasmus, dušnost, poruchy vědomí, renální insuficience (ledvinná nedostatečnost), hypotenze (nízký tlak krve), oběhové a srdeční selhání.
Přestože je psí sáňkování možným příznakem problémů s análními žlázkami, může mít toto chování i další příčiny, například parazity nebo problémy se zažíváním. Anebo psa prostě jen svědí zadek. Pes s impaktovanými análními žlázkami obvykle sáňkuje více než jednou nebo dvakrát a obvykle si zadek olizuje.
Jak vypadá kousnutí od zmije : Po plném zakousnutí se v místě objeví dvě drobné ranky, které jsou od sebe vzdáleny 5–10 mm podle velikosti hada. Rána v místě poranění je bolestivá a v některých případech její okolí postupně zarudne. Stává se také, že se zmije nezakousne úplně a na kůži zůstane jen jedna ranka a případně škrábnutí.
Jak útočí zmije : „Zmije útočí“: Zmije se člověku vždy raději vyhne, kousne pouze v sebeobraně, nejčastěji v úleku. K uštknutí dochází tehdy, kdy na ni člověk nechráněnou rukou sáhne nebo nedostatečně ochráněnou nohou šlápne. Akční rádius zmije, která je zastižena mimo úkryt a cítí se ohrožená, přitom není větší než půl metru.
Co se stane když mě uštkne zmije
Omezte zbytečný pohyb – končetinu znehybněte a šetrně chlaďte. Ránu nerozřezávejte, nevysávejte ani nezaškrcujte. Nepodávejte alkohol ani kofeinové nápoje, které zrychlují krevní oběh! Vždy vyhledejte lékařskou pomoc, u dětí volejte raději zdravotnickou záchrannou službu (tísňová linka 155).
Krajta mřížkovaná patří mezi nejdelší plazy na světě. Své oběti nejdříve uškrtí, poté je pozře. Experti upozorňují, že palmové plantáže pro ni představují ideální loviště.Samec se omotá svým tělem kolem samičího a špičku ocasu podsouvá k samičí kloace. I když příroda vybavila samce dvěma hemipenisy, během procesu samec používá pouze jeden. Páření probíhá i několikrát za den, dokud samice není gravidní, pak už hadice nemá o samce zájem a samice se nechává o samotě.
Jak se rozmnožuje had : Rozmnožování Většina hadů klade vejce, ale je i významný počet druhů živorodých. Hadi mírného pásma se většinou páří na jaře brzy po ukončení hibernace a kladou vejce/ rodí mláďata v létě. Tropické druhy se často páří v časové návaznosti na období dešťů a kladou několik snůšek ročně.