Antwort Jak se spí v saténu? Weitere Antworten – Jak se žehlí satén
Jak správně satén žehlit
- Zkontroluj, že na povrchu žehlící plochy žehličky není vůbec žádná nečistota.
- Žehličku nastav na střední teplotu (označení Silk)
- Satén můžeš před žehlením pokropit, nebo klidně používat žehličku s napařováním.
- Satén při žehlení před žehličkou mírně uhlazuj a natahuj.
Látka se používá hlavně na šití svatebních šatů, smokingů, kravat, elegantních košil nebo ozdobných aplikací. Satén, který má smíšené složení je oblíbený zase v dětských, dámských a pánských šatnících. Je žádaný také při výrobě tašek, kostýmů nebo podšívek.Co je satén Saténová tkanina je atlasový materiál s vysokým leskem na lícní straně a je jednou z nejoblíbenějších tkanin na trhu. Tkaniny se vyrábí převážně z přízí z nekonečných vláken (přírodní hedvábí, viskóza, polyester, polyamid). Charakteristickým rysem je krásný, hluboký lesk.
Jak se starat o satén : Perte maximálně na 40 stupňů a sušte bez ždímání. Večerní šaty z umělého nebo přírodního saténu do pračky raději nedávejte vůbec. Pro ty využijte raději chemické čištění v čistírně. Satén se nebojte žehlit, vždy ale bez napařování.
Jak vyžehlit šifonové šaty
Šifon je velmi choulostivý, co se týče žehlení. Musí se žehlit při velmi nízké teplotě (60 – 80 °C) a bez použití páry. Kapka vody, která by spadla na tento materiál, na něm totiž zanechá skvrnu. Po vyžehlení šifonu jej nechte asi 10 minut vychladnout, protože tak látka získá požadovaný tvar.
Jak se perou saténové šaty : Pračku pokud možno nenastavujte na víc než 40 °C a saténové kousky dejte do ochranného pytle. Vhodnou alternativou je i chemické čištění. Hedvábný satén perte pokud možno ručně ve vlažné vodě. Všechny druhy žehlete bez napařování a sušte bez ždímání.
Jak šít tyl
K šití tenkých látek, jako je tyl , je dnes nutné mít specifickou jehlu a nit, stejně jako proužek papíru, který se bude hodit pro větší tloušťku látky při použití šicího stroje, který je nutné používat bez vyvíjení tlaku. Jakmile je práce hotová, budete muset opatrně odstranit papír ze švů.
Jakou jehlou šít mušelín Mušelín je klasická bavlna. Vazba je ale volnější, než mají jiné bavlněné pevné látky. Přesto je úplně v pohodě, když si vezmete na šití jehlu s označením Standard.
Jak poznat satén
Hedvábný satén má maličko jinou strukturu, jiný lesk a úplně jinak se nese – jinak splývá, jinak se pohybuje… ušijete-li šaty z hedvábného saténu a nepodaří se vám je úplně zprasit, každý hned pozná, že na sobě máte něco luxusního. (Satény se vyrábějí i z jiných materiálů, např.Neméně důležitou roli hraje samotný materiál. Platí přitom pravidlo, že čím organičtější materiál, tím lepší. Absolutní sázkou na jistotu je 100% bavlna, ze které se mimo jiné vyrábí i krepové či saténové povlečení. Kvalitní bavlna je vysoce savá, stálobarevná a příjemně měkká.Nejšetrnějším způsobem praní bavlněného saténu je program „jemné prádlo“ na 20ºC, ovšem nezbavíte se tak mastnoty a biologických nečistot. Proto se doporučuje praní na 40ºC kvalitním prostředkem na jemné prádlo a samozřejmě obrácené naruby. Cíchy je vhodné prát zvlášť a prostěradlo také zvlášť.
Jak šít satén a satén-šifon, část první. materiálů padlo co nejméně sprostých slov a vína. rozžehlovat. Jehly universal 70-80.
Co nosit přes šaty : Přes šaty si můžete obléknout pohodlný kardigan nebo ležérní oversized svetr, ze kterého bude vykukovat spodní část šatů. Nebo to můžete udělat naopak a pod šaty si obléknout přiléhavý rolák. Pak stačí přidat kabát nebo koženou bundu a je hotovo!
Jak se žehlí sako : Žehlení se vyvarujte
Zaprvé se vám nepodaří vyrovnat látku dokonale kvůli knoflíkům nebo kapsám. Zadruhé by horká žehlička mohla vytvořit na saku lesklé plochy, čímž by se oblečení definitivně zničilo. Raději opět využijte výše zmíněný trik s parní žehličkou nebo nechte sako profesionálně vyžehlit v čistírně.
Jak nosit šaty v zimě
Ujistěte se, že kousek dobře sedí a pod šaty nejsou nevzhledné záhyby. Přes šaty si můžete obléknout pohodlný kardigan nebo ležérní oversized svetr, ze kterého bude vykukovat spodní část šatů. Nebo to můžete udělat naopak a pod šaty si obléknout přiléhavý rolák. Pak stačí přidat kabát nebo koženou bundu a je hotovo!
Perte nejlépe na 30 °C, převrácené naruby, bez pásků a případných ozdobných prvků (květin, broží apod). Ručnímu praní šatů se můžete úplně vyhnout. Mně se poslední dobou nejlépe osvědčil doma vyrobený mýdlový sliz (návod třeba tady), ale i komerčně prodávané prášky fungují dobře. Pozor: Nepřidávejte aviváž!Na šití budete kromě látky potřebovat: Univerzální strojovou šicí jehlu vel. 70 nebo 80 – není nutná menší jehla. Běžné polyesterové šicí nitě v barvě vybrané látky – hedvábí není nutné šít hedvábnými nitěmi.
Jak pracovat s tylem : Tyl je průhledný, takže pokud požadujete, aby vynikla jeho barva, musíte jej nařasit a vrstvit. Toho jsem využila na sukně družiček. Stejně tak pokud chcete využít jeho tuhost třeba na spodničku, také ho musíte nařasit. Řasením se tedy dostáváte do vysoké spotřeby v metráži.