Antwort Jak se starat o Kustovnici? Weitere Antworten – Jak pestovat Kustovnici cinskou
Pěstování: Celoročně jej necháváme na slunném, teplém stanovišti. Kustovnice je vcelku nenáročná na pěstování, ale vyhovuje ji kvalitní, lehčí, hlinitopísčitá, dostatečně humózní půda s dostatkem vody. Na podzim opadává. Je vhodné pravidelně zastřihávat.Goji berry – kolik jí jíst
Doporučená denní dávka je 6 – 30 gramů suchých plodů.Rostlina začíná plodit již druhým rokem po výsadbě, ale kvalitní úrody dosáhnete až třetím rokem po výsadbě.
Jak sušit Kustovnici : K sušení použijte proud horkého vzduchu. Sušárna je rozdělena do tří teplotních sekcí. V první sekci je teplota 40 – 50 o C a plody se tu nechávají 24 hodin. V druhé sekci je teplota 50 – 55 o C kde plody zůstanou 36 – 48 hodin.
Kdy dozrává kustovnice čínská
Květy se objevují od dubna do května. Plody jsou červené barvy, protáhlého tvaru. Dozrávají od poloviny září do října.
Která kustovnice má jedlé plody : Godži (goji) jsou plody dvou druhů kustovnice, kustovnice cizí (Lycium barbarum) a blízce příbuzné kustovnice čínské (L. chinense). Kustovnice jsou opadavé keře s jednoduchými střídavými listy a pravidelnými purpurovými květy, řazené do čeledi lilkovité a pocházející z Asie.
Doporučené denní dávkování pro dospělé osoby jsou asi dvě hrstky bobulí denně. Menší děti by rozhodně neměly konzumovat více, než poloviční dávku. Vyšší míra konzumace Goji Berry vede k problémy se zažíváním. Odborníci nedoporučují jíst větší množství kustovnice před spaním, mohou nastat problémy s nespavostí.
Denní dávka kustovnice je téma samo za sebe. Ačkoli neexistují záznamy o předávkování, měli bychom udržet denní dávku od 15 do 45 gramů. To představuje zhruba jedna hrst. Dlouhodobé užívání větších dávek se nedoporučuje.
Jak se starat o goji
Miluje slunce, ale bude se jí dařit i na přistíněných stanovištích. Roste dobře v půdě, která je kyprá a písčitá a bohatá na živiny. V zimním období nevymrzá, bez problémů snese i teploty – 25 o C. Doba výsadby je březen až květen nebo na podzim od září do listopadu.První úrodu bobulí lze očekávat za 2–3 roky od výsadby.V únoru či v březnu odstraňujeme všechny výhony z vrchní i spodní části kmene a zároveň provzdušníme střed keře. odstraněním veškerých starých, překřížených, či zbytečně zahušťujících větví. V průběhu léta odstraníme silné výhony z hlavního kmene a větví tak, aby měly volný přístup světla a vzduchu.
Goji snižuje hladinu cukru v krvi – vhodný pro diabetiky. Goji zpomalují stárnutí Goji snižují riziko rakoviny prostaty a prsu. Goji odbourávají stres.
Jak se starat o Goji : Miluje slunce, ale bude se jí dařit i na přistíněných stanovištích. Roste dobře v půdě, která je kyprá a písčitá a bohatá na živiny. V zimním období nevymrzá, bez problémů snese i teploty – 25 o C. Doba výsadby je březen až květen nebo na podzim od září do listopadu.
Jak stříhat Kustovnici : Při péči o rostlinu je nejdůležitější správný řez
Keř udržujeme vzdušný a na jaře ponecháváme jen několik nových výhonů. Ty pak koncem jara seřízneme a to po třech týdnech zopakujeme. Výhony pak nasadí dříve květy a plody stačí dozrát do příchodu mrazů.
Jak pěstovat Kustovnici
Kustovnici vysazujeme do lehčích, spíše písčito-jílovitých půd, Nejvhodnějším období je měsíc březen nebo duben. Rozestupy mezi keři by měli být 2-2,5m. Na dno předpřipravené jámy nezapomeňte přidat dobře uzrálý kompost, či hnůj a důkladně jej zapracujte. Okolí keře by mělo zůstat prokypřené.
Goji harmonizují činnost ledvin a jater
Goji posiluje zrak. Goji působí antibakteriálně Goji snižuje hladinu cukru v krvi – vhodný pro diabetiky.Plody kustovnice čínské dozrávají od poloviny září a mají oválný tvar se sytě oranžovou barvou. Sklízet začínáme když je ovoce zralé z 80%, po sklizni bobule sušíme, buď mechanicky nebo vzduchem. Konzumovat je můžeme i čerstvé, bez sušení.
Kam zasadit Goji : Kvalitní zemina pro pěstování Goji by se měla pohybovat okolo pH8. Nakypřená a lehká písčitojílovitá půda je ideálním lůžkem. S výsadbou začínáme v březnu až v dubnu, to je nejideálnější termín k zahájení celé éry. Dodržujte smysluplný rozestup, který by neměl být kratší, než 2 metry.