Antwort Jak se starat o Macesky? Weitere Antworten – Jak dlouho vydrží macešky v květináči

Jak se starat o Macesky?
Viola wittrockiana ´Tasty Viola´. V květináči vydrží dlouho a jsou kdykoliv k dispozici! Nemusíte být šéfkuchař špičkové restaurace, abyste s jedlými květy těchto macešek vykouzlili oslnivé předkrmy, dezerty a saláty.Macešky potřebují dostatečnou zálivku, ale nepřemokřujeme je, jinak uhnijí kořeny. Zaléváme, než začne povrch osychat. Substrát však nesmí zcela vyschnout. ani delší sucho.Důležité je zejména během suchých období. Vyhněte se však přemokření půdy, která může poměrně rychle způsobit hnilobu kořenů. Nespornou výhodou macešek je jejich nenáročnost na péči. Ta spočívá pouze v průběžném odstraňování odkvetlých květů, což podporuje nový růst a kvetení.

Jak se sazi Macesky : Macešky milují úrodnou zeminu, vláhu, ale také přistínění, proto je nevysazujte na přímé slunce, ale nejlépe do polostínu stromů. Víceleté macešky vyžadují zálivku dokonce i v zimě, pokud je suchá a zrovna nemrzne. Na zimu je přikrýváme chvojím a i s nádobami zakopáváme do země, pokud nejsou na volném záhonu.

Kolik stupňů snese Maceška

Květy zvládnou teplotu až -5°C, kořenový systém až -25°C. Nejlépe poroste a pokvete na plném slunci, ale dá se pěstovat i v polostínu. Například pod stromy s vyšší korunou.

Co s maceškami v létě : Upřednostňují stanoviště v polostínu.

Při vysokých letních teplotách macešky většinou přestávají kvést, a začnou znovu, když se trochu ochladí. Na zimu macešky na záhonech zakryjeme chvojím, a pokud zrovna nemrzne, zalijeme je. Nádoby je možné uskladnit ve světlých prostorách bez mrazů, nebo je zakopat do země.

Maceška drobnokvětá je nenáročná rostlina k pěstování v květináčích i záhonech a dorůstá se výšky cca 20 cm. Květy macešek vydrží noční mráz až -5 °C, poté zavadají a další poupata se tvoří až na jaře, kdy se rozvinou v plné kráse a kvetou až do léta.

Maceška se díky své variabilitě květů i podoby může sázet do truhlíků buď samostatně, a nebo s jarními cibulovinami (narcisy, hyacinty aj.). Velmi hezké je, pokud zvolíme převislé drobnokvěté macešky, jimiž osázíme truhlíky a mezi ně dáme jarní cibuloviny, popřípadě nějaké pryskyřníky.

Co k Muškátům do truhlíku

S čím kombinovat muškáty

Zkuste použít kombinaci muškátů (Pelargonium), šalvěje (Salvia), cínie (Zinnia), železníky (Verbena) a begónie (Begonia) v barvách červená, oranžová, které symbolizují oheň a lásku. Jako doplňky použijte konvice na zalévání stejné barvy a jiné nádoby a květináče, svíčky, deky.Pokud byste kupovali již vzrostlejší macešky ve větších květináčích, věřte, že do každého truhlíku stačí tři květináčky, kytky se krásně rozrostou.Kdy vysévat

Pro jarní kvetení vyséváme macešky v červenci (v oblastech s mírnou zimou rovnou na záhony), pro podzimní brzy na jaře, tedy už začátkem března (v chladnější místnosti bez mrazu). Vysetá semena nesmí nikdy zaschnout. Semeno vzejde asi za deset dní. Macešky skvěle snáší i přesazování v době květu.

Pokud chcete doplnit cibuloviny i dalšími jarními rostlinami, nechte výrobu truhlíku až na přelom března a dubna. Důležité je pěkné počasí – teploty kolem nuly zahubí například petrklíče. Pro bezcibulové rostliny platí totéž co pro cibuloviny: můžete je mít i doma na stole.

Kolik muškátů do truhlíku 60 cm : Při vysazováni muškátů do truhlíků doporučujeme na 60 cm truhlík dávat maximálně tři rostliny, pro 40 cm truhlík pak dvě rostliny, větší hustota rostlin je jejich celkovému růstu spíše na škodu. Muškáty by se pak měly udržovat při teplotě do 20 °C, než je možné dát je koncem dubna ven.

Co sázet k Muškátům : Je proto dobré pěstovat je s rostlinami, které je nejen zajímavě tvarově nebo barevně doplňují, ale které také k růstu a kvetení potřebují podobné podmínky. Jsou to například aksamitníky, krásnoočka, ostálky, dvouzubce, gerbery, dvoutvárky nebo libory (lantany).

Kolik muškátů do 50 cm truhlíku

Kolik sazenic do jednoho truhlíku Při výsadbě muškátů do truhlíku platí pravidlo, že do truhlíku v délce 60 cm sázíme 5 až 7 rostlin. Rostliny se rozrostou a vytvoří záplavu květů.

Jak sázet jarní rostliny

Spodní část truhlíku vysypejte drenáží z písku, štěrku, keramzitu a nahoru nasypejte substrát. Než květiny začnou rašit, můžete překrýt truhlík vrstvou mechu nebo mulče, aby byla vlhkost v truhlíku zadržena. Jarní rostliny vám budou kvést jen po několik týdnů a nebudou se příliš rozrůstat.Méně je často více, takže raději přidejte méně hnojiva a případně dávkujte častěji. Frekvence hnojení: Muškáty obvykle potřebují pravidelné hnojení během vegetačního období, tedy v období aktivního růstu a kvetení. Doporučuje se hnojit přibližně jednou za 2-4 týdny.

Co s muškáty v zimě : Přes zimu potřebují teplotu mezi 6 až 10 °C. Umístit je můžete kdekoli, kde je chladno, ale nemrzne, a je zde i zároveň dostatek světla. V paneláku bývá ideálním stanovištěm prosvětlené místo poblíž okna na chodbě, přežijí i mezi skly oken v bytě. Rostlinám je potřeba seříznout letošní výhony.