Antwort Jak se starat o pagekona řasnatého? Weitere Antworten – Jak dlouho zije Pagekon Rasnaty
Pagekon řasnatý: obecná charakteristika
Poprvé byl popsán v roce 1866. Až do roku 1994 byl považován za vyhynulého a poté byl znovu objeven. Je to stromový gekon s noční aktivitou. Dožívá se průměrně přes 10 let.Pohlaví jedince lze poznat až u zvířat starších půl roku. Samečci mají pod ocasem 2 hemipenální kapsy, nad kloakou linii šupin s malými póry a starší samce poznáte i podle výrazné boule nad kloakou.Chcete-li menu trochu ozvláštnit, jednou za čas můžete přidat i ovoce jako je mango, banán, broskev či meruňka. Krmení by mělo probíhat večer, kdy je zvíře aktivní. Dospělé jedince krmíme 1x za 2–3 dny, mláďata každý den. Jednou za 14 dní doporučujeme podávat vitaminy pro plazy.
Kde žije Pagekon řasnatý : Pagekon řasnatý obývá ve volné přírodě Novou Kaledonii a předsunuté ostrovy. Už jednou byl tento druh považován za zcela vyhynulý, ovšem v roce 1994 byl tento pagekon znovuobjeven. Dospělí jedinci se vyznačují délkou těla až 22 centimetrů.
Jak zaridit terárium pro Pagekona
Jelikož se jedná o stromový druh, terárium by mělo být orientované spíše na výšku. Minimální velikost terária pro jednoho pagekona by měla být alespoň 30 x 30 x 45 cm nebo 40 x 40 x 60 cm pro tříčlennou skupinku. Jako substrát nejlépe poslouží rašelina. Dále pagekon potřebuje nějaké větvičky na šplhání a úkryty.
Jak dlouho roste Pagekon : Teplota by se měla pohybovat stejně jako v teráriu kolem 22-27°C a vlhkost kolem 75%. Doba inkubace se pohybuje od 60 do 150 dní.
Jelikož pagekoni rádi spí ve svislé poloze, umístěte do terária větvičky či bambusové tyče vertikálně. Dále můžete přidat rostliny, a to buď nejedovaté živé (např. fíkus pumilla, filodendron, …) nebo umělé.
Pagekon řasnatý je všežravec a jeho přirozená strava je bohatá na přezrálé měkké ovoce s výjimkou citrusů a na hmyz. Vybírá si hlavně takový hmyz, který svou velikostí nepřesahuje šířku jeho hlavy.
Jak velké terárium pro užovku červenou
Užovky chováme nejlépe teráriu situovaném na šířku o minimální velikosti 60 x 45 x 45 cm, ideálně však větším. Je nutné, aby terárium bylo dostatečně větrané – ze spodu u dvířek a u vrchu. Dno vysypte pískem smíchaným s rašelinou a do terária umístěte dekorace v podobě kořenů, kamenů a větví.Mládě krmte jednou týdně holátkem, staršímu jedinci postačí dvě dospělé myši na tři týdny. Na krmení můžete použít i potkany. Množství a velikost hlodavců volte podle velikosti hada.V zajetí stačí užovku krmit 2–3 myšmi měsíčně, mladé hady myšími holátky 4krát měsíčně. Pro zpestření jídelníčku tohoto hada je možno použít třeba jednodenní kuře. Zhruba tři dny po krmení užovka potravu tráví a v této době je potřeba nechat ji v klidu.
Ten bez potravy vydrží i několik měsíců. „Hady krmíme přibližně jednou měsíčně, vyžadují však dostatek vody a tepla. Asi dva měsíce v létě je míváme ve venkovních teráriích, ale po zbytek roku jim musíme topit,“ vysvětluje Olga Němcová, chovající hroznýše a užovky.
Jak ochočit užovku červenou : Žádný had se nedá ochočit !!!
Lze ho jen přivyknout na braní do ruky, ale je potřeba si uvědomit, že zvlášť v počátku, znamená každé vyndávání mláděte z terária pro něj určitý stres. Časem si mládě přivykne a můžeme ho opatrně brát do ruky i častěji.
Jak dlouho roste užovka : Při správné inkubaci, která by měla být při teplotě 28 °C a dostatečné vlhkosti se po dalších 60 – 80 dnech vylíhnou mláďata, která jsou již soběstačná. Po prvním svleku můžeme začít krmit jednodenními holaty.
Co kdyz mě kousne užovka
Například užovka hladká (Coronella austriaca) je poměrně útočná. Zastihneme-li ji v přírodě, často se proti člověku postaví, vztyčí přední část těla a hlasitě syčí. Není jedovatá, takže pokud nás kousne, stačí ránu ošetřit, vydesinfikovat, aby se nezanítila.
Krmení Užovka rozhodně není vegetarián a vyžaduje čistě živočišnou stravu. Mládě krmte jednou týdně holátkem, staršímu jedinci postačí dvě dospělé myši na tři týdny. Na krmení můžete použít i potkany.Mladé užovky krmíme 1x týdně holaty myší, a tak jak hadi rostou postupně dáváme větší potravu. Dospělé samice doporučuji krmit taky 1x týdně, dospělým samcům stačí krmení 1x za 10 až 14 dní. Samice dospívají zhruba po 2,5 letech při délce 1 m. Samci jsou schopni se pářit už v roce a půl při velikosti 70-80 cm.
Čím se krmí užovka : V zajetí stačí užovku krmit 2–3 myšmi měsíčně, mladé hady myšími holátky 4krát měsíčně. Pro zpestření jídelníčku tohoto hada je možno použít třeba jednodenní kuře. Zhruba tři dny po krmení užovka potravu tráví a v této době je potřeba nechat ji v klidu.