Antwort Jak se stříhá Goja? Weitere Antworten – Jak stříhat Goji

Jak se stříhá Goja?
Obecně jsou roční přírůstky 0,5 až 1 m, pokud kustovnici pravidelně zastřiháváme. Správný řez vedeme tak, abychom odstranili všechny výhony do ⅔ výšky keře, které obrůstají kmínek. Kmínek vytvoříme z několika nosných, pevných, vztyčených a v prvním roce k sobě svázaných a ke kolíku vyvázaných výhonů.Goji šťáva dávkování:

Šťávu užívejte před jídlem – 30 ml jednou až dvakrát denně (na lžičku nebo ředit s vodou), pro správné účinky je doporučováno užívat po dobu až tří měsíců.Plody kustovnice čínské dozrávají od poloviny září a mají oválný tvar se sytě oranžovou barvou. Sklízet začínáme když je ovoce zralé z 80%, po sklizni bobule sušíme, buď mechanicky nebo vzduchem. Konzumovat je můžeme i čerstvé, bez sušení.

Kolik Goji denně : Doporučené denní dávkování pro dospělé osoby jsou asi dvě hrstky bobulí denně. Menší děti by rozhodně neměly konzumovat více, než poloviční dávku. Vyšší míra konzumace Goji Berry vede k problémy se zažíváním. Odborníci nedoporučují jíst větší množství kustovnice před spaním, mohou nastat problémy s nespavostí.

Kdy se stříhá kustovnice čínská

Řez: Prořezování a zmlazovací řez je v případě kustovnice nutný. V únoru či v březnu odstraňujeme všechny výhony z vrchní i spodní části kmene a zároveň provzdušníme střed keře. odstraněním veškerých starých, překřížených, či zbytečně zahušťujících větví.

Na co je dobrá kustovnice : Kustovnice se řadí mezi rostlinné adaptogeny, tedy látky, které působí proti stresu a nespecificky zvyšují psychickou a fyzickou odolnost organizmu. V čínské medicíně se kustovnice považuje za tonikum, které vyživuje ledviny, játra a zrak.

Kustovnice je trnitý keř ze středomoří a Asie. Její plody se nazývají goji neboli godži. Z bobulí a kůry kořenů se připravují doplňky stravy. Goji se používá při mnoha zdravotních problémech – například cukrovce, jako tonikum či při snahách o úbytek tělesné hmotnosti, zlepšení kvality života, lepší zrak nebo ledviny.

Kustovnice se řadí mezi rostlinné adaptogeny, tedy látky, které působí proti stresu a nespecificky zvyšují psychickou a fyzickou odolnost organizmu. V čínské medicíně se kustovnice považuje za tonikum, které vyživuje ledviny, játra a zrak.

Kdy se sklízí kustovnice čínská

Plody kustovnice se sklízí, když je ovoce zralé z 80-90 %. Vyvarujeme se sběru po dešti.Kustovnice se řadí mezi rostlinné adaptogeny, tedy látky, které působí proti stresu a nespecificky zvyšují psychickou a fyzickou odolnost organizmu. V čínské medicíně se kustovnice považuje za tonikum, které vyživuje ledviny, játra a zrak.Od května hnojíme výživovým postřikem na listy v intervalu cca 20dní. Zálivka: V období mezi koncem dubna a polovinou června zaléváme zhruba každých 25 dní (pakliže je rostlina nově vysazena zaléváme častěji). Od září zálivku omezujeme a zaléváme pouze již jednou nebo dvakrát.

Goji berry – kolik jí jíst

Doporučená denní dávka je 6 – 30 gramů suchých plodů.

Na co je Goja : Goji harmonizují činnost ledvin a jater

Goji posiluje zrak. Goji působí antibakteriálně Goji snižuje hladinu cukru v krvi – vhodný pro diabetiky.

Jak dlouho užívat goji : Q:Jak dlouho bych měl užívat kustovnici čínskou, abych viděl účinky A:Účinky kustovnice čínské se mohou projevit velmi rychle, ale pro dosažení dlouhodobých výsledků je třeba pravidelné užívání po dobu alespoň několika týdnů. Vždy se poraďte s odborníkem na přírodní medicínu, jak a kdy máte kustovnici čínskou užívat.

Kdy začne plodit kustovnice

Rostlina začíná plodit již druhým rokem po výsadbě, ale kvalitní úrody dosáhnete až třetím rokem po výsadbě. Tedy u čtyřleté rostliny.

Kustovnici vysazujeme do lehčích, spíše písčito-jílovitých půd, Nejvhodnějším období je měsíc březen nebo duben. Rozestupy mezi keři by měli být 2-2,5m. Na dno předpřipravené jámy nezapomeňte přidat dobře uzrálý kompost, či hnůj a důkladně jej zapracujte.Rostlina začíná plodit již druhým rokem po výsadbě, ale kvalitní úrody dosáhnete až třetím rokem po výsadbě.

Na co je dobrý goji : Kustovnice je trnitý keř ze středomoří a Asie. Její plody se nazývají goji neboli godži. Z bobulí a kůry kořenů se připravují doplňky stravy. Goji se používá při mnoha zdravotních problémech – například cukrovce, jako tonikum či při snahách o úbytek tělesné hmotnosti, zlepšení kvality života, lepší zrak nebo ledviny.