Antwort Jak se stát astronautem? Weitere Antworten – Co musí splňovat astronaut

Jak se stát astronautem?
Nejdůležitějšími stanovenými požadavky jsou americké občanství a absolvování příslušných studií v oblasti vědy, technologie, strojírenství nebo matematiky. Uchazeči musí mít také nejméně dva roky související praxe nebo odlítaných 1000 hodin v proudových letounech.Navíc se kosmonauti učí provádět vědecké experimenty a ekologické výzkumy, zkušební výrobu materiálů. Nezbytnou součástí znalostí kosmonauta je kosmická navigace, výcvik k provádění údržby, oprav a rekonstrukcí kosmických lodí a družic.Ti, kteří se do kosmického prostoru vydali americkým strojem (například kosmickou lodí Gemini, Apollo nebo raketoplánem) jsou nazýváni astronauty, pasažéři ruských a sovětských lodí (například Vostok či Sojuz) by měli být kosmonauty.

Co potřebuje kosmonaut : To nejlepší nakonec – kdo chce být kosmonautem, potřebuje výborný prospěch alespoň od střední, titul z matematiky, fyziky, inženýrství nebo z přírodních věd a skvělou fyzickou kondici. Let do vesmíru je pro tělo obrovská zátěž, a tak se tu sleduje opravdu všechno.

Kolik stojí NASA

NASA
Rozpočet 22,629 miliard USD (2020)
Počet zaměstnanců 17 373 (2020)
Ocenění Cena za doublespeak (1986) Gold medal of the Spanish National Research Council (1999)
Oficiální web www.nasa.gov

Kolik lidí je ve vesmíru : Souhrnné údaje. Orbitálních kosmických letů – včetně právě probíhajících – se dosud zúčastnilo nebo právě účastní 617 osob, z nichž 128 již nežije. Od 30. dubna 2024, 09:46 UTC (11:46 SELČ), ve vesmíru pobývá celkem 10 lidí.

Startuje-li tedy raketa např. se zrychlením 20 m/s2 činí celkové přetížení 3 g. Fyziologické působení přetížení na člověka se projevuje dvěma směry. Jednak ztěžuje pohyby těla a jednak působí přelévání krve v těle (překrvení a odkrvení).

Toto je seznam lidí, kteří letěli do vesmíru v rámci amerického vesmírného programu Apollo. Dvanáct z nich na měsíčním povrchu přistálo, z nichž k březnu 2024 žili čtyři. Všechna přistání proběhla v letech 1969–1972.

Jak dlouho vydrží člověk ve vesmíru

Poznatky odborníků o vlivu vesmíru na naše nechráněné tělo jsou proto velmi kusé a z velké části teoretické. Odhaduje se, že neodvratná smrt ve volném kosmu nastává zhruba po 90 sekundách. Postižený však asi do 15 sekund upadá do bezvědomí, především v důsledku dramatického poklesu množství kyslíku v krvi.Co říká výplatní páska: Američtí astronauti pracující pro NASA podle časopisu 100 + 1 berou 64 až 141 tisíc dolarů ročně. To je v přepočtu 113 až 248 tisíc Kč měsíčně. Kosmonauti z Evropské kosmické agentury dostávají 58 až 84 tisíc eur ročně. To v přepočtu znamená měsíční výplatu 132 až 190 tisíc Kč.Nejméně pět milionů korun za jeden. Jelikož jde pouze o letové obleky, které nejsou určeny do otevřeného kosmického prostoru, jejich cena raketově klesla. Z běžných 12 milionů za skafandr NASA na odhadem kolem 180 tisíc dolarů, což je v přepočtu asi 4,75 milionu korun.

NASA
Sídlo Washington, D.C., Spojené státy americké (Centrála NASA)
Souřadnice 38°52′59,09″ s. š., 77°0′58,61″ z. d.
Mateřská organizace Federální vláda Spojených států amerických
Rozpočet 22,629 miliard USD (2020)

Kolik stála cesta na Měsíc : Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku zveřejnil, na kolik by jej vyšla plánovaná cesta na Měsíc, pojmenovaná jako projekt Artemis. Návrat člověka na jedinou přirozenou družici planety Země by měl podle předběžných odhadů vyjít na 20 až 30 miliard dolarů, tedy skoro půl bilionu korun.

Kolik km je to do vesmíru : Podle FAI (Mezinárodní letecké federace) je hranicí vesmírného prostoru vzdálenost 100 km od povrchu Země – tzv. Kármánova hranice. Do této hranice se hovoří o nadmořské výšce. V případě Země do této hranice zasahují i další vrstvy její atmosféry (termosféra a exosféra).

Kolik stojí cesta do vesmíru

Lístek do vesmíru si může pořídit skoro každý. Má to jednu podmínku – je třeba mít dostatečný počet finančních prostředků. Ceny letenky začínají na 450 000 dolarech, to je v přepočtu přibližně 9 650 000 korun.

Současné hlavice dopadají na cíl rychlostí okolo 4 km/s (~14 000 km/h). Několik málo typů hlavic balistických střel dokáže i při této rychlosti měnit své cíle a manévrovat (Bulava, UGM-96 Trident I).Už brzy. Naposledy to bylo v roce 1972. Kdy to bylo také za účasti astronauta s českými kořeny. V roce 1972 byl posledním člověkem na Měsíci Eugene Cernan s českými kořeny.

Co se stane když budu ve vesmíru bez skafandru : Větší problém při dekompresi představuje plyn v těle. Vzduch v plicích se ve vakuu rychle rozpíná a uniká z těla. Při zadržení dechu je však výsledkem nejspíše smrtelné poranění protržením plic. Tlak může protrhnout i cévy v hrudním koši a dostat se přímo do krevního oběhu.