Antwort Jak se učí hodiny? Weitere Antworten – Jak se naučit hodiny
Nejdříve se zaměřte na poznávání celých hodin a dítěti zdůrazněte, že hodina má 60 minut. Jestliže zvládnete tento krok, můžete pokračovat umisťováním velké ručičky na pozici čtvrt, půl, tři čtvrtě a celá. Nezapomeňte u toho mírně posouvat i malou ručičku.Čas určíme takto:
- Malá ručička značí hodiny. Každá čárka na hodinách značí 1 hodinu.
- Velká ručička značí minuty. Každá čárka na hodinách značí 5 minut. Počet minut je tedy číslo mezi 0 a 60.
Na okraji ciferníku bývají umístěny hodinové indexy nebo číslice, které udávají aktuální hodiny. Ručičky: Ručičky jsou tenké, šikmé ukazatele, které se pohybují po ciferníku a ukazují aktuální čas. Většinou jsou zvlášť hodinová a minutová ručička. Některé hodiny mohou mít i sekundovou ručičku.
Jak funguje ručičkové hodiny : při pohybu ruky se roztáčí rotor hodinek, který hnací pružinu neustále dotahuje. Hnací pružina přenáší energii na kola a pastorky, které se díky tomu otáčejí. Čím je delší hnací pružina, tím déle dokáže dodávat hodinkovému soukolí energii.
Jak děti učit hodiny
Ukažte dětem, jak vypadá na ciferníku celá hodina – hodinová ručička, ta kratší, směřuje na jednu číslici, například 2, a minutová ručička (delší) směřuje na číslo 12. To znamená, že hodiny ukazují dvě hodiny. Procvičujte si s dítětem ukazování celé hodiny a nechte jej na ciferníku nastavit správný čas.
Kdy se děti učí hodiny : V jakém věku učit hodiny Existuje několik klíčových milníků, kdy by se vaše dítě mělo naučit čas. Ale pamatujte, že jde o postupný proces, který vyžaduje spoustu trpělivosti. Věk 5-6 let: Děti by měly být schopny číst značky hodin, půl hodiny na analogových hodinách a nakreslit také odpovídající časy.
Hodiny se učí ve škole v první třídě v hodinách prvouky. Ve stejnou dobu se děti učí čísla. To ale neznamená, že s vysvětlením musíte čekat až do školy. Začít můžete mnohem dříve.
Hlavními předměty v první třídě jsou český jazyk, matematika a kreslení forem. V českém jazyce se děti učí poznávat a psát velká tiskací písmena. Postupují přitom tak jako kdysi naši předkové – od obrázku k písmenu.
Co musí dítě umět k zápisu do první třídy
Dítě by mělo znát své jméno, příjmení, stejně tak jména rodičů a sourozenců. Mělo by znát adresu, kde bydlí a také svoje datum narození. Mělo by zvládnout sebeobsluhu. Důležitý je také správný úchop tužky, schopnost stříhat nůžkami a lepit.Umět pozdravit, poděkovat, požádat o něco, vykatdospělým osobám. Dodržovat základní hygienu. Umět se najíst lžící apříborem. Dokázat vyprávět pohádku, říci básničku, zazpívat písničku, převyprávět slyšený příběh.Dítě by mělo znát své jméno, příjmení, stejně tak jména rodičů a sourozenců. Mělo by znát adresu, kde bydlí a také svoje datum narození. Mělo by zvládnout sebeobsluhu. Důležitý je také správný úchop tužky, schopnost stříhat nůžkami a lepit.
Co by mělo znát
- jméno a adresu svého bydliště, jména věk a povolání své rodiny.
- základní barvy, geometrické tvary, řadu čísel od jedné do deseti, části těla, zvířata, rostliny.
- zná základní znaky ročních období, začíná se orientovat ve dnech týdne.
Co vedet k zápisu : Co by mělo znát
- jméno a adresu svého bydliště, jména věk a povolání své rodiny.
- základní barvy, geometrické tvary, řadu čísel od jedné do deseti, části těla, zvířata, rostliny.
- zná základní znaky ročních období, začíná se orientovat ve dnech týdne.
Kdy má dítě umět počítat : Ve věku 3 let některé děti dovedou počítat zpaměti do pěti. Víc než tři předměty však nespočítají. Ve věku 4 až 5 let si své logické dovednosti prohlubují a zapamatovávají si další čísla, která umí s postupem času používat téměř bezmyšlenkovitě.
Na co se ptaji při zápisu
K zápisu do první třídy by mělo dítě umět:
Představit se, říci své jméno, věk a bydliště. Poznat základní barvy a geometrické tvary (trojúhelník, čtverec, obdélník, kruh). Vyjmenovat číselnou řadu do deseti a spočítat předměty do pěti – porovnat počet prvků ve skupině (více x méně x stejně).
Mělo by umět vyslovovat správně všechny hlásky, poznat první a poslední hlásku ve slově – to je velmi důležité pro budoucí psaní prvňáčka, ne poznávat písmena, ale hlásky ve slově. Dále vytleskávat slabiky, určit barvy, poznat číslice do 5, poznat geometrické tvary, zazpívat písničku či přednést nějakou říkanku.
7 let a více | |
---|---|
zvládá | |
mobilita | zvládá, dojde do školy a ze školy |
orientace | zvládá, trefí na známá místa |
komunikace | je hotový základní vývoj řeči, dítě je schopno odloučit se od rodiče, umí se podřídit jiné dospělé osobě (nejen rodičům), je schopno používat mobil, PC, učí se psát a zdokonaluje si psaní |
Co má dítě umět v 7 letech : Mělo by se umět obléct, najíst, zvládnout základní hygienu, a především by mělo být vybavené základními sociálními dovednostmi – tedy domluvit se s ostatními dětmi a přiměřeně reagovat na různé situace.