Antwort Jak se uklidnit před odberem krve? Weitere Antworten – Jak zvládnout strach z odběru krve

Jak se uklidnit před odberem krve?
Co můžu udělat před odběry

  1. nesnídat, snídani si vezmete se sebou a sníte až po odběru.
  2. obléci si oděv, který má volnější rukávy, zaručí lepší přístup k místu obděru.
  3. nahlásit sestře berete-li léky na ředění krve.
  4. vezměte si sebou léky které berete ráno.

Nalačno se rozumí, že pacient cca 10 hodin před odběrem nejí. Lačnění nad 12 hodin je nevhodné, kratší lačnění jak 8 hodin je nedostatečné. Pacient je poučen, že odpoledne a večer před odběrem má vynechat tučná a velmi sladká jídla. Po dobu lačnění se nedoporučuje kouřit a požívat alkoholické nápoje.Těsně před vpichem zkuste odvést pozornost dítěte na něco zajímavého, například obrázek na zdi. Odebírá-li se vašemu dítěti krev z prstu, zahřívejte mu ručičku. Proces se tím urychlí. Nechte děti projevit své emoce.

Co mám dělat když se bojím odběru krve : Bojím se, že se mi udělá špatně

Pokud během odběru cítíte jakoukoli nepohodu, jako je bolest, motání hlavy či hučení v uších, upozorněte na to sestru ihned. Samotné omdlení dárce je komplikací velmi vzácnou. Při předodběrové prohlídce se snažíme zjistit zdravotní stav dárce, abychom podobným komplikacím mohli předejít.

Jak prekonat strach z krve

Někteří pacienti si vedou záznamy o tom, jak se jejich strach snižuje. Při každé fobii a úzkosti je vhodné naučit se správně dýchat a relaxovat. Relaxačních metod je mnoho, avšak u fobie z jehel, krve a zranění je doporučována relaxace spojená se zatínáním svalů.

Proč mi neteče krev při odběru : použití příliš úzké jehly, kterou se pak krev násilně nasává prudké vystřikováním krve ze stříkačky do zkumavky. ponechání krve stékat po povrchu kůže a pak se následné zachycení do zkumavky. prudké třepání krve ve zkumavce (připadá v úvahu i při nešetrném transportu krve ihned po odběru)

vypijte alespoň 0,5 l nealkoholických tekutin. Kávu konzumujte bez mléka či smetany. Pokud jdete na odběr později odpoledne, zvyšte příjem tekutin až na 1 l.

Doma po odběru

– minimálně 12 hodin po odběru klidovější režim – nevykonávat činnosti vyžadující zvýšenou fyzickou námahu nebo psychickou zátěž (sport, práce ve výškách, řízení dopravních prostředků, zvedání těžkých předmětů…)

Jak se stravovat před odběrem krve

14 hodin před odběrem NEJÍST tučná jídla ▪ 3 hodiny PŘED ODBĚREM NEKUŘTE! Dárce by se také měl vyvarovat velké fyzické zá- těži. Na odběr by neměl jít nalačno! Ráno je vhodná lehká snídaně a dostatečné množ- ství tekutin.10 konkrétních tipů jak zvládat úzkost

  1. Dělejte opak toho, co vám radí vaše mysl.
  2. Nesnažte se to rychle rozdýchat.
  3. Zapojte na pomoc sílu přírody.
  4. Myslete na fyzickou aktivitu.
  5. Zařaďte do svého života vitamíny.
  6. Omezte sociální sítě
  7. Tvořte.
  8. Naučte se uvolňovat své tělo svalovou relaxací

dietně posnídejte (bez tuku) – nejlépe obyčejný rohlík, kmínový či toustový chléb, křehké kukuřičné plátky, rýžové chlebíčky, suchary, dětské piškoty, kukuřičné lupínky, med, džem, ovoce anebo zelenina. Nevhodné jsou mléčné a masné výrobky, vejce, celozrnné pečivo s olejnatými semeny, ořechy.

Povoleny jsou neslazené a nealkoholické tekutiny(voda, hořký čaj, minerálka). 2 dny před odběrem krve má být úplně vynechán alkohol(i pivo!), jelikož nadměrné pití alkoholických nápojů může nepříznivě ovlivňovat, resp. zvyšovat např. krevní lipidy.

Kolik vypít vody před odběrem krve : Příprava na odběr

  1. tekutiny. – den před odběrem hodně pít – minimálně 2 až 3 l tekutin. – ráno před odběrem vypít min.
  2. kouření – min. 6 hodin (ideálně 12 hodin) před odběrem nekouřit (do krve se uvolňují škodlivé zplodiny)
  3. fyzická zátěž – 24 hod.

Co nedělat po odběru krve : Doma po odběru

– minimálně 12 hodin po odběru klidovější režim – nevykonávat činnosti vyžadující zvýšenou fyzickou námahu nebo psychickou zátěž (sport, práce ve výškách, řízení dopravních prostředků, zvedání těžkých předmětů…)

Co jíst a pít po odběru krve

Doporučujeme dostatečný příjem tekutin 1,5–2 litry (čaj, káva, ovocné šťávy, džusy, minerálky). Je vhodné konzumovat ovoce,zeleninu, netučné pečivo, marmelády, med, těstoviny bez tučného dresingu, maso libové vařené, brambory vařené, to vše bez omastku.

vypijte alespoň 0,5 l nealkoholických tekutin. Kávu konzumujte bez mléka či smetany. Pokud jdete na odběr později odpoledne, zvyšte příjem tekutin až na 1 l.Odběry krve jsou prováděny nejčastěji nalačno v ranních hodinách. Večer před odběrem je vhodné vyvarovat se konzumaci tučných jídel a také pít dostatek tekutin, nejlépe čisté vody. Neplánujte si před odběrem také žádnou velkou fyzickou námahu a vypijte alespoň ¼ litru vody (příp. neslazeného čaje).

Jak se co nejrychleji uklidnit : Následující tipy vám pomohou zklidnit se již za několik málo vteřin.

  1. Vyzkoušejte osvědčené dechové techniky. „Dýchej zhluboka“, zní často rada, když s vámi stres lomcuje.
  2. Poslouchejte hudbu, nejlépe po ránu.
  3. Obklopte se jasnými barvami.
  4. Jděte se projít ven.
  5. Dejte si bylinný čaj.
  6. Zkuste masáž dlaně
  7. Zajděte si za zvířaty.