Antwort Jak se vaří šneci? Weitere Antworten – Jak zabít šneka
Přítomnost šneků můžeme určit podle slizových stop
Nejlepším způsobem, jak je organicky kontrolovat, je vyjít v noci ven a ručně je odstraňovat. Měli byste je přemístit daleko od domu a zahrady na skládku odpadů. Pokud je chcete zabít, můžete je naházet do kyblíku horké slané vody.Podáváme ji (jak se dozvíte níže jak často podávat potravu) každé ráno a večer trochu zvlhčenou. Stačí jí namočit a dát jí šnekům, aby nejedli seschlou kytku. Do výběhu nebo terária můžete umístit rostlinky jako je Smetánka lékařská (pampeliška), kopřivy, lopuchy a podobný plevel.Těsto s náplní srolujeme do rolády. Roládu krájíme na asi 1 cm silné plátky, které poklademe na plech vyložený pečicím papírem. Šneky potřeme rozšlehaným vejcem. Pečeme při 180 °C dozlatova, asi 20 minut.
Jak se jí šneky : Konzumace. Šneci se servírují ve skořápce nebo již vyjmutí obvykle po tuctu, tedy 12 šneků na osobu, nebo půltuctu. Jsou-li v ulitě, pak je přidržujeme speciálními kleštičkami, které se drží v levé ruce. V pravé je speciální vidlička, kterou se vyndává masitá část.
Jak poznat že je šnek mrtvý
Tak pozná se to tak, že se šnek nepohybuje, je například víčkem nahoru. Jasnější situace ještě nastává pokud se šnek nehýbe a má ještě k tomu otevřené víčko. Hlavní rozhodnutí ovšem učiňte tak, že šneka vydáte z akvária a přičichnete k němu. Mrtví šnek totiž hrooooooozně smrdí.
Jak probudit šneka : Pro probuzení jsou plži dehydratovaní a vyhladovělí, chybí jim také vápník. Průměrný plž totiž ztratí až 15% své původní váhy během hibernace a dostat se do původní formy mu bude trvat několik týdnů. Proto mu poskytneme dostatek vlhkosti, potravy a sépiovou kost, kus omítky nebo grit.
Základní složkou potravy je ovoce a zelenina, případně chemicky neošetřené listy pampelišek a další zeleň. Nevhodné jsou pouze citrusy, rajčata nebo špenát, kvůli své kyselosti. Někteří chovatelé podávají i namočené psí suchary nebo vařené vajíčko. Přísun bílkovin šneci ocení hlavně po období spánku, kdy jsou vyhládlí.
Nejznámější klasikou je kombinace sýru a kečupu, přidat můžete i uzeninu (salám, šunku nebo slaninu). Pizza šneky mají náplň tvořenou z rajčatového protlaku nebo kečupu, sýru, salámu a koření na pizzu. Chuť zpestříte paprikou nakrájenou na kostičky, stejně tak cibulí nebo kukuřicí.
Jak péct skořicové šneky
Šneky položíme na plech vyložený pečícím papírem, potřeme je rozšlehaným vejcem a posypeme třtinovým cukrem. Pečeme je v troubě předehřáté na 180°C asi 15 – 20 minut a necháme vychladnout na plechu.Šnek patří do kmenu BEZOBRATLÝCH, jistě se tedy nepodivíte tomu, že jeho tělo nezpevňují žádné kosti. Vnitřní orgány jsou skryty v bezpečí pravotočivé ulity ze zvláštní formy uhličitanu vápenatého zvané aragonit.Jak vlastně chutná šnek
Maso šneka je velmi jemné, připomíná něco mezi mušlemi a tužším hovězím. Gurmáni, kteří mu přišli na chuť, holdují kromě svalnaté nohy ještě šnečím játrům a ti nejmlsnější dokonce i kaviáru. Na stoly labužníků se šneci dostali až v 19. století.
Jedna z výsad šneků je víčkování-přesněji , když je šnekovi sucho anebo má jinak zhoršené podmínky života (vlhko,potrava,sluníčko) , tak se stáhne do ulity a ulitu ZAVÍČKUJE blankou. V podstatě se nic vážného neděje , je ale nutné vyhledat , co šnečkovi schází a dát to do pořádku.
Co likviduje šneky v akváriu : K hubení šneků a likvidaci parazitů se hodí přípravek proti šnekům v akváriu Nutron Snail Stop. Svízelná likvidace šneků nemusí být takovým problémem, neboť přípravek na šneky v akváriu je velmi účinný, neboť hubí nejen vajíčka šneků, ale i šneky ukryté v akvarijní filtraci či akvarijním štěrku.
Co šneci nesmí jíst : Šneky nekrmíme ničím, co obsahuje mouku, namočené granule nebo piškoty nesmí.
Co dávat šnekům
Jako přirozená potrava slouží oblovkám v přírodě především plody přezrálého ovoce. V domácím chovu podáváme mango, meloun, jablka, banány, hrušky, salát, strouhanou mrkev nebo třeba okurku.
Postup přípravy
- Rozválené těsto potřeme rozpuštěným máslem.
- Na těsto nasypeme skořicový cukr a rozprostřeme jemně rukou. Nařežeme cca 2 cm široké proužky, srolujeme a "splácneme". Do skořicové směsi obalíme šneky, potřeme rozpuštěným máslem a vložíme do předem vyhřáté trouby.
- Pečeme na 180 °C 15-20 minut.
Těsto zatočíme a nakrájíme na 10 až 12 šneků, které dáme do formy vystlané pečícím papírem. Necháme ještě 15 minut kynout pod utěrkou a vložíme do trouby rozehřáté na 180 °C. Pečeme asi 25 minut, až rolky zezlátnou. Vystydlé rolky můžeme polít polevou z moučkového cukru a rostlinného mléka.
Jak zamotat skořicové šneky : Tipy: Do šneků můžete zamotat kousky vlašských ořechů, mandlí nebo kokosu. Ještě teplé šneky potřete javorovým sirupem – budou se lesknout a krásně vonět.