Antwort Jak se vyhnout Skrabani malby? Weitere Antworten – Jak postupovat po Skrabani malby
Pro seškrábání staré malby existuje pouze jediný postup, navlhčení malby vodou a seškrábání ocelovou malířskou stěrkou (špachtlí). práce na sádrové omítce se musí provádět velmi opatrně, je pravdou že se velmi snadno poškodí (záseky stěrkou) a oprava je pracná, obvykle je nutné nové nanesení sádrové štukové omítky.Proveďte jednoduchý test – namočte váleček do vody a po stěně s ním přejeďte směrem nahoru a dolů. Podívejte se na stěnu a zkontrolujte váleček. Jestli barva zůstala na svém místě, škrábat nemusíte. Jestli však se část barvy na váleček nalepila a od stěny se odtrhla, bude nutné původní nátěr odstranit.Stačí nám k tomu jednoduchý trik. Váleček namočíme do teplé vody, přiložíme jej na stěnu a několikrát jím přejedeme po zdi, kterou chceme malovat. Jestliže se začne předchozí nátěr lepit na váleček, škrábání se nevyhneme. Nátěr musíme odstranit.
Jak se zbavit Stare malby : K namáčení můžete použít chlupatý váleček nebo klasickou zednickou štětku. Doporučujeme namáčet stěny po částech. Vyhnete se tak možnosti, že vám stěna začne vysychat ještě než se dostanete k jejímu škrábání. Na škrábání je ideální zednická škrabka zvaná též patentka.
Jak vyhladit zdi před malováním
Kromě sádry můžete na vyrovnání nerovností a vyhlazení zdí použít speciální tmely. Jedná se o práškové vnitřní vyrovnávací hmoty s rychlým tuhnutím. Aplikace je pomocí pistole ještě jednodušší než v případě rozmíchávání sádry. Povrch vyrovnáte špachtlí stejným způsobem jako se sádrou.
Jak opravit zeď po škrábání : ze stěny je potřebné po navlhčení seškrábat starou malbu a stěny dobře umýt vodou se saponátem nebo mýdlem. pro vyrovnání nerovnosti jsou určeny konkrétní výrobky, jako např. remal vyrovnávací stěrka nebo remal štuková omítka.
Začínejte zásadně stropem. Pokud se nechcete klátit na štaflích, můžete si ulehčit práci teleskopickou tyčí, kterou nasadíte na váleček. Barvu nanášejte v pruzích směrem od okna, tak se totiž vyvarujete šmouh.
* Mezi jednotlivými vrstvami malby je dobré počkat 6 až12 hodin. Chladno a vlhko zasychání nátěru prodlužuje. Ideální je nanést dvě vrstvy nátěru. * Na zasychání barvy má vliv počasí.
Jak dlouho větrat po malování
Při malování není nutné příliš větrat a to především proto, že barvy se současnými recepturami jsou zdravotně nezávadné a nezapáchají, nemusíte se tedy bát, že byste těsně po vymalování nemohli vkročit po nějaký čas do vymalované místnosti a nebo museli mít celý den otevřená okna.Malířské práce – cena za m2
Popis práce | Cena |
---|---|
Malování – bílá 2x nátěr | od 47,-/m2 |
Malování – barevné odstíny | od 60,-/m2 |
Zakrývání | od 25,-/m2 |
Penetrace stavební | od 15,-/m2 |
Jedna možnost, jak omítku odstranit, je kladivem a sekáčem, což je ale velmi namáhavé, nebo se dá použít nářadí jako vrtací nebo sekací kladivo, u kterého ale nelze odsávat, a vzniká tak velké množství prachu a špíny. Proto při odstraňování omítek a hrubých stěrkových hmot doporučujeme pracovat se sanační frézkou.
Pokud není potřeba starší nátěry odstranit, očistěte zeď nasucho nebo ji umyjte vlažnou vodou se saponátem. Poté opláchněte čistou vodou. Při odstraňování staré malby navlhčete štětku nebo houbu a vymyjte ji. U staršího domu zhodnoťte kvalitu podkladu.
Jak vyhladit zdi : Střídavými pohyby stěnu nejsnáze a nejpečlivěji vyhladíte. Vyhněte se tahům do oblouku. Nechte stěnu chvíli schnout. Jakmile pod rukou ucítíte na dotek pevný povrch – do kterého byste však prstem ještě dokázali vytlačit důlek – krouživými pohyby stěnu pomocí houby navlhčete.
Jak opravit velke praskliny ve zdi : Větší trhliny ve zdech je dobré opravovat s použitím ocelového hladítka. Jakmile tmel (sádra) dostatečně zaschne, povrch přebruste. K tomu můžete použít smirkový papír či brusnou houbičku. Pokud se s trhlinami na fasádě potýkáte často, nabízí se možnost aplikování nové omítky s výztužnou síťovinou – perlinkou.
Jak malovat aby nebyly fleky
Dvouvrstvý přístup. Namalujte povrch dvěma vrstvami. První vrstva, zvaná také podkladová vrstva, zajistí lepší přilnavost barvy k povrchu a minimalizuje vznik fleků. Po dokončení první vrstvy nechte povrch úplně vyschnout, než aplikujete druhou vrstvu.
Výrobci nabízejí polotekuté i suché štukové směsi, které se po smíchání s daným množstvím vody aplikují klasickým způsobem. Slabá vrstva štuku zaplní drobné trhlinky a vzduchové otvory ve stěně. Nový povrch stěny se pak snadno maluje, a to již 24 hodin po úpravě.Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin. Suchou penetraci poznáte na dotek. Nesmí být lepkavá ani zanechávat lesklý film. Penetrování podkladů není žádná věda, stačí jen dodržet základní pravidla a na nanášení barvy nespěchat.
Kolik vrstev malby na novou omítku : jsou potřeba 2–4 vrstvy, dlouho schne.