Antwort Jak se vyhnout Slovinsku při cestě do Chorvatska? Weitere Antworten – Na co nezapomenout při cestě do Chorvatska

Jak se vyhnout Slovinsku při cestě do Chorvatska?
Na co si dát pozor při cestě do Chorvatska Při cestě do Chorvatska autem je nutné nezapomenout na zakoupení příslušných dálničních známek a uhrazení mýtného. Pokud cestujete s dětmi, od 2 do 5 let je pro ně povinná dětská autosedačka. Myslete rovněž na to, že v Chorvatsku smí dítě na přední sedadlo až od 12 let.Celní předpisy Chorvatské republiky jsou přizpůsobeny normám zemí Evropské unie. Dovoz a vývoz zahraniční i domácí měny v hotovosti a šeků je volný pro cizí a chorvatské občany žijící v zahraničí, ale povinností je na celnici přihlásit převoz jakékoli hotovosti, pokud přesahuje hodnotu 10 000 EUR.Letadlem. Pokud si potrpíte na rychlý způsob dopravy, tak přichází na řadu letadlo. Doba letu z Prahy do Chorvatska činí přibližně 90 minut. Nejlevnější letenky stabilně nabízí Ryanair na své trase z Prahy do Zadaru, které v letní sezoně vyjdou zhruba na 3 000 Kč za zpáteční cestu, mimo sezonu v akcích i pod 1 000 Kč.

Kolik hodin se jede do Chorvatska : Na Makarskou, jedno z nejvzdálenějších chorvatských letovisek, se autem z Prahy dostanete za necelých 12 hodin. Vše, co potřebujete o cestě autem do Chorvatska v roce 2022 vědět, najdete v tomto článku. Včetně nejlepších placených i neplacených tras, cen mýtného a benzínu, potřebných dokladů nebo dopravních předpisů.

Na co si dát pozor při dovolené v Chorvatsku

Co se nesmí v Chorvatsku

Kuřáci pozor na přísný zákaz kouření v restauracích, pracovištích a úřadech ale i veřejných místech. Hrozí pokuta až 4 tisíce Kč. Problémem může být také chození v plavkách na nevhodných místech. I za to můžete v mnoha městech dostat pokutu, zejména v historických centrech.

Co si vzít do Chorvatska na pláž : Pokud na dovolené nechcete řešit problém například s výběrem plavek, protože jste si zapomněli svoje oblíbené, zabalte si ještě následujících pár věcí:

  1. Plavky.
  2. Plážové boty.
  3. Pokud se rádi potápíte tak šnorchl, brýle a ploutve.
  4. Opalovací krém.
  5. Plážový ručník a osušku.
  6. Sluneční brýle s ochranným filtrem.

Co se nesmí v Chorvatsku

Kuřáci pozor na přísný zákaz kouření v restauracích, pracovištích a úřadech ale i veřejných místech. Hrozí pokuta až 4 tisíce Kč. Problémem může být také chození v plavkách na nevhodných místech. I za to můžete v mnoha městech dostat pokutu, zejména v historických centrech.

Na celém území Chorvatska je přísný zákaz nocování ve volné přírodě. To znamená, že s výjimkou ubytování v hotelu, kempu a privátu je jiný způsob nocování zakázán. Při nedodržení tohoto nařízení se turisté vystavují policejnímu stíhání, soudnímu řízení a peněžité pokutě nebo i vězení.

Kdy je nejlepší čas jet do Chorvatska

Nejlepší čas pro dovolenou v Chorvatsku je v červenci a srpnu, tedy v hlavní sezóně, kdy je nejteplejší moře. Průměrná teplota vody v letních měsících šplhá na 26 °C. Sluníčko v tu dobu také pěkně hřeje a rtuť teploměru se zpravidla pohybuje okolo 30 °C.Trasa je dlouhá zhruba 930 km (Praha-Zadar). Po cestě jsou však placené tunely (Gleinalm 10,50 EUR, Bosruck 6,50 EUR). Praha – České Budějovice – Salzburk – Villach – Lublaň – Istrie: v případě cesty na Istrii jde o dobrou volbu. Trasa je dlouhá přibližně 800 km (Praha-Istrie).Nejvíce lidí vyráží do Chorvatska v pátek večer nebo v sobotu ráno. To znamená, že celou noc z pátku na sobotu a celou sobotu je na silnicích a na hlavních dálničních tazích do Chorvatska opravdu plno. Zvětšuje se nebezpečí kolize, prodlužuje se doba jízdy a tím se zvyšuje i stres a únava řidiče.

Hlavní sezona (červenec a srpen): V hlavní sezoně je nejlepší počasí. Nejvíce hodin slunečního svitu je na ostrovech Hvar a Korčula a ve městě Dubrovník. Toto období je nejlepší k cestě za mořem a koupáním, počasí je nejteplejší a nejstabilnější. Ceny jsou v hlavní sezoně nejvyšší a pobřežní destinace nejrušnější.

Co se nesmí v Chorvatsku : Co dělat a co nedělat v Chorvatsku. Respektujte místní zvyky a hlídejte si i své bezpečí

  • Dávejte si pozor na oblečení
  • Nevydávejte se na pěší túry v žabkách.
  • Nesnažte se vychvalovat svou domovinu.
  • Do moře jen obuti.
  • Pozor na jadranský vítr.
  • Při pozvání domů pozor na jídlo.
  • Na pláž si neberte cennosti.
  • Nebezpečné motorové čluny.

Na co si dát pozor na dovolené : Informujte se o základní prevenci. Před každou dovolenou u moře se informujte o základní prevenci. Při cestování po exotických zemích se hodí očkování, v arabských zemích zase léky na nevolnost a střevní potíže. Nezapomeňte si zjistit základní informace o tamějším moři a nepodceňujte značení vlajek na plážích.

Na co si lehnout na pláži

Co by se vám mohlo hodit na pláž

  • žabky nebo sandály.
  • opalovací krém s vysokým faktorem.
  • krém po opalování
  • boty do vody (hlavně na oblázkové pláže)
  • nafukovací lehátko nebo kruh.
  • deku nebo rohož
  • brýle do vody.
  • sluneční brýle a klobouk.


Je to dáno řídkým osídlením, jsou tu hluboké lesy a velké lesní louky. Medvěd hnědý tu žil vždycky, je to místo jeho přirozeného výskytu. “ Podle Dragana Turka z národního parku Risnjak je v celém Chorvatsku asi tisícovka medvědů. Největší evropská šelma tu figuruje jako chráněná, ale také jako lovná zvěř.Pokuty v Chorvatsku

  • překročení nejvyšší povolené rychlosti mimo obec 500 až 7 000 HRK.
  • překročení povolené rychlosti v obci 300 až 15 000 HRK.
  • řízení pod vlivem alkoholu a drog 1 000 až 15 000 HRK.
  • pokuty za parkování 300 až 700 HRK.
  • používání telefonu za jízdy 500 HRK.
  • pokuta za nezapnuté bezpečnostní pásy až 500 HRK.

Kdy je nejvetsi provoz z Chorvatska : Další tipy pro vaši bezproblémovou cestu do Chorvatska:

Chcete se vyhnout kolonám Vyrazte jiný den než v pátek odpoledne nebo v sobotu, kdy je největší provoz.