Antwort Jak se vyrabi tekutý kouř? Weitere Antworten – Jak se udí tekutým kouřem

Jak se vyrabi tekutý kouř?
Tekutý kouř vzniká stejně jako klasické kouře, kterými se udí v opravdové udírně, spalováním kvalitního dřeva a následnou kondenzací ve vodě – více si o něm můžete přečíst třeba v tomto článku https://www.vitalia.cz/clanky/uzeni-tekutym-kourem…Výroba tekutého kouře a jeho použití

Udírna není potřeba. Potraviny stačí kouřem pouze postříkat a nechat zaschnout nebo pár lžic tekutého kouře přimíchejte rovnou do marinády. Doporučený poměr je asi 2 lžíce tekutého kouře na 1 kg masa.Použití tekutého kouře je naprosto jednoduché. Tekutý kouř se nalije na maso spolu s dalším kouřením a nechá se působit přes noc v chladu. To je dostatek času, aby se do masa dostalo požadované kouřové aroma. Aby proces uzení byl kompletní je potřeba maso usušit.

Čím nahradit tekutý kouř : Esku, tekutý kouř opravdu existuje a je to chemická náhražka za opravdickou věc. Při uzení místo toho používáme větvičky pecanu, které nasbírám v nedaleké aleji. Pecan je druh ořechu (a já tvrdím ořech jako ořech). Také se používá dřevo hikory.

Jak udit maso bez udírny

Na dno pomalého hrnce vložte mřížku nebo pařák, na to rozložte maso, přiklopte a zapněte LOW na 7–8 hodin podle velikosti kusů masa. Zkusila jsem kuřecí stehna a ta byla hotová již za 6 hodin. Během vaření ještě 2× potřete naředěným kouřem s vodou. Pokud byste měli pod masem příliš výpeku, slijte během vaření.

Jak se udí maso : Uzení probíhá při nízkých teplotách do 30 °C po dobu několika dní, ale s přestávkami i týdnů. Ideální jsou tedy venkovní teploty alespoň pod 18 °C. Cílem je ztráta hmotnosti masa přibližně 30 % a více, jde tedy o druh sušení masa. K tomuto uzení dobře poslouží generátor studeného kouře.

Možno před aplikací zředit vodou v poměru 1:1 – 1:10. Koncentraci si určujete dle vlastních požadavků na chuť. Tekutý kouř se používá k ochucování potravin, především masa, uzenin, ryb a sýrů. Může být používán také jako koření anebo i jako dochucovadlo do polévek.

Tekutý kouř je kapalina získaná kondenzací kouře a par vznikajících během hoření dřeva, ve vodě nebo v jiné látce. Obvykle má hnědou, nebo žlutočervenou barvu. Průmyslově se tekutý kouř může vyrábět také procesem řízeného tepelného rozkladu dřeva (pyrolýzou) a následnou disperzí par ve vodě.

Jak dlouho se udí sýr

Teplota pro uzení sýru a jak dlouho udit sýr

Nejvhodnější teplota pro uzení sýrů je v rozmezí 30 – 60 °C, což odpovídá technice uzení studeným až teplým kouřem. V udírně bychom měli nechat sýr při takové teplotě tři až čtyři hodiny, abychom dosáhli příjemně uzené chuti a hezké zlatohnědé barvy.Konečně jste se odhodlali se pustit do svého prvního uzení a výsledkem je černé a kyselé maso, co s tím Viníkem je v tomto případě dehet a za dehtem stojí špatný postup při přípravě masa a při jeho uzení.Udírna musí být před vložením uzenin předehřátá, aby se z ní odstranila vlhkost. Stačí ji předehřát přibližně půl hodiny až hodinu před samotným uzením, pak už je možné vložit maso. Maso je ideální udit při nižší teplotě (v rozmezí 40 až 100 °C), která zajistí bohatou šťavnatou chuť.

Troubu rozehřejte na 200 °C, vložte obalovaný sýr a pečte dozlatova v závislosti na výkonu vašeho zařízení cca 9–11 minut.

Jak se udí sýr : Udíme je při teplotě do 30 °C.

Po dvou hodinách je většina sýrů už i hezky zbarvená do zlatova. Pro intenzivnější chuť necháme sýr v udírně po dobu 3–4 hodin Nejlepších výsledků dosáhneme, když necháme sýry úplně vychladnout, zabalíme je do potravinové fólie a necháme v lednici odpočinout alespoň přes noc.

Proč je uzené maso tuhé : Na začátek je třeba říct, že vysušení masa je nevratný proces. Při tepelné úpravě se kvůli změnám ve svalových vláknech maso „smrskne“ a vytlačí vodu ven. Čím vyšší teploty v mase dosáhnete, tím bude sušší a tužší (a nepomůže vám ani pověra se zatáhnutím na povrchu!).

Jak udit kotletu

Po vybalení zavěste kotlety na hák. Pro jistotu si helfněte špejlí, kterou zapíchněte ze strany do masa a kolmo pod ní umístěte háček. Maso nechte zteplat alespoň hodinu při pokojové teplotě. Zatímco maso odpočívá, vytopte udírnu na 70–80 °C.

Sýr nakrájíme na tenké plátky a obalíme ve vajíčku, poté v rozdrcených kukuřičných lupínkách. Dáme na plech vyložený pečícím papírem a trochu postříkáme olejem ve spreji. Poté vložíme do trouby a pečeme cca 10 minut.Sýr nastrouhejte na hrubém struhadle, můžete ho smíchat se šunkou, jarní cibulkou, pažitkou. Směs rovnoměrně rozložte na strouhanku a posypejte opět vrstvou strouhanky. Vršek lehce přestříkejte tukem ve spreji, pekáček vložte do vyhřáté trouby a pečte přibližně dvacet minut při 200 °C.

Jak dlouho se udí sýry : Teplota pro uzení sýru a jak dlouho udit sýr

Nejvhodnější teplota pro uzení sýrů je v rozmezí 30 – 60 °C, což odpovídá technice uzení studeným až teplým kouřem. V udírně bychom měli nechat sýr při takové teplotě tři až čtyři hodiny, abychom dosáhli příjemně uzené chuti a hezké zlatohnědé barvy.