Antwort Jak se zbavit červů ve švestkách? Weitere Antworten – Jak se zbavit Červivosti švestek

Jak se zbavit červů ve švestkách?
Obaleč švestkový napadá všechny druhy slivoní, zejména však pozdní odrůdy. Ošetření se dělá ve druhé polovině července a je možné jej opakovat za 10 až 14 dnů. Aplikace přípravku Sanium Ultra.Bayer Garden Sanium System 100 ml. Charakteristika produktu Působí systémově na savé žravé škůdce. Vhodný například na pilatku švestkovou.Zastínění koruny nebo nesprávné rozlišení květních pupenů během vegetačního období může být prvním problémem, který se vyskytne při nesprávně provedeném řezu. Málo prosvětlená koruna nebo ponechání příliš mnoha přebytečných větví může strom oslabit a snížit jeho plodnost na naprosté minimum.

Čím se stříkají švestky : Jarní postřik slivoní

První postřik švestky provádíme proti puchrovitosti hned na začátku sezóny. Doporučit můžeme fungicid Kuprikol 50, který aplikujeme ve chvíli, kdy se na stromě objeví pupeny, tedy na začátku rašení. Připravíme si 10g přípravku a promícháme jej ve 2 litrech vody (optimální množství pro 1 švestku).

Kdy postřik proti Červivosti švestek

Jestliže stromy kvetly málo a pilatky se vyskytly ve značném množství, použijeme chemickou ochranu, např. přípravek Zolone, nejlépe ihned po opadu květních plátků.

Proč jsou švestky červivé : Jak se červi dostávají do třešní a švestek

Je to bylinná vosa, která klade vajíčka do květů. Z vajíček se vylíhnou larvy, které se živí oplodím a jádrem plodu. Dospělé larvy pak ze spadaného ovoce zalézají do země. Tam přežívají do příštího jara, kdy se z nich vylíhnou dospělí jedinci a napadají novou úrodu.

Rychlé řešení spočívá v zavěšení bílých lepových desek na stromy. Systémovou ochranu proti pilatkám zajistí postřik koncentrátem Spintor, přírodním insekticidem Neemazale nebo hotovým postřikem Fast M, ke kterému nepotřebujete tlakový postřikovač a nemusíte následně nádobu čistit.

Podporuje krevní oběh a snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Snižuje riziko vzniku aterosklerózy (ucpávání tepen). Pozitivně ovlivňuje močový systém. Předchází vzniku dny a revmatismu (díky skvělým detoxikačním účinkům).

Kdy se prořezávají švestky

Dopřejte své švestce možnost hojit rány. A to může až v dob, kdy v ní proudí míza. Stříhejte jí tedy až v době, kdy švestka kvete a kdy už raší i listové pupeny. Nejdříve pak době, kdy je těsně před rozkvětem.Patří tedy k potravinám, které nezpůsobují žádné radikální změny v hladinách cukru v krvi, což ocení diabetici. Výborně se hodí při redukčních dietách, samy o sobě podporují hubnutí, zrychlují metabolismus a napomáhají vyprazdňování. Velmi dobře zasycují, už pět švestek zažene hlad.Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.

Hnojení švestek začíná na jaře, kdy se použije první dávka hnojiva. Druhá by měla přijít krátce po odkvětu, aby posílila růst plodů. Doporučuje se ještě třetí dávka ve chvíli, kdy začne docházet k přirozenému opadávání nezralých švestek.

Jak vypadá Šárka na švestce : Na listech meruněk se Šarka projevuje ve formě žlutozelených nebo světlezelený kreseb, proužků, prstenců nebo skvrn, které jsou nejvýraznější v první polovině vegetačního období. Na povrchu plodů meruněk lze příznaky Šarki pozorovat krátce před jejich dozráním. Projevují se poměrně velkými bělavými kresbami a kroužky.

Kdy postřik proti Pilatce : Postřik se provádí obvykle na konci kvetení (v době počátku opadu korunních plátků).

Jak vypadá pilatka

Jak vypadá pilatka švestková

Dospělá pilatka vypadá jako malá muška (pilatka na obrázku je hodně zvětšená). Ve skutečnosti je velká asi 4-5 mm a její tělo je téměř černé. Křídla má průhledná. Larvy pilatky švestkové jsou bělavé, nažloutlé nebo zelenavě bílé.

Živiny, vitaminy a minerály

Látky obsažené ve švestkách Na 100 g jedlé části
Vitamin B3 (mg) 0,4
Vitamin B6 (mg) 0,05
Vitamin C (mg) 5
Vitamin E (mg) 0,8

Toto ovoce je obrovskou zásobárnou vitamínu E, který zpomaluje procesy stárnutí, snižuje krevní tlak a ochraňuje vitamíny rozpustné v tucích. Také obsahuje vysoký podíl vitamínu H, který léčí kožní záněty a podporuje růst vlasů. Dále najdeme v této plodině i provitamín A a vitamín C.

Jak daleko od sebe sazet švestky : Zahrádkářům doporučuji vysadit jednu řadu vřeten slivoní na slaběji vzrůstných podnožích, vzdálenost mezi stromky by měla být 1,5–1,8 m. Tolerantní odrůdy volte podle doby zrání plodů, abyste mohli ovoce sklízet od poloviny července až do poloviny října.