Antwort Jak se zbavit červených brouku? Weitere Antworten – Co odpuzuje brouky

Jak se zbavit červených brouku?
Chryzantémy. Pokud máte opravdový problém konkrétně se šváby, neváhejte ani minutu a přidejte do vaší květinové zahrady chryzantémy. Tyto drobné, barevné květiny odpuzují všechny nechtěné brouky, které si jen dokážete představit. A to od švábů, japonských brouků, ploštic, roztočů až po klíšťata!Odpadky vynášejte v pravidelných intervalech do popelnice. Do oken můžete nainstalovat sítě proti hmyzu. Ucpěte veškeré mezery, skuliny a škvíry, kudy brouci dovnitř lezou. Vždy pečlivě kontrolujte předměty, které si domů přinesete z druhé ruky.Ruměnice pospolná (Pyrrhocoris apterus), starším názvem ruměnice bezkřídlá – apterus znamená „bezkřídlý“) je ve střední Evropě hojně rozšířený druh ploštice. Dorůstá velikosti okolo 1 cm a živí se sáním semen rostlin, mrtvých živočichů či vajíček hmyzu. Velmi často se vyskytuje ve větších skupinách.

Jak se zbavit Ruměnice Pospolné : Komu by ploštice vadila, může ji odpudit česnekem nebo rozprašovačem s rozpuštěným olejem z máty či čerstvými drcenými mátovými listy. Další možností je vyskládat v rohu zahrady několik kusů dřeva, ruměnice dávající přednost stínu a rády se do zákoutí samy postupně přemístí.

Jak odpudit brouky

Kromě klasických repelentů existují také ultrazvukové odpuzovače, které fungují na bázi frekvence zvuku. Kromě toho komáry odpuzují také esenciální oleje. Nejlepší je levandulový či eukalyptový olej. Zkuste například Kozák Levandule vonný olej (koupit v e-shopu).

Kteří brouci koušou : Blechy i štěnice koušou, ale kousance od štěnic mají svá specifika: bývá jich několik ve shluku či v řadě za sebou.

Brouky krmíme nejrůznějším ovocem a zeleninou, přikrmujeme různými šroty, ovesnými vločkami, občas přidáme i živočišné bílkoviny (vařené maso, sušené mléko, tvaroh, masokostní moučku…). Šplhat mohou po větvích, kam také kladou vajíčka.

Zcela ekologicky je zlikviduje asi centimetrová vrstvička křemičitého písku, kterou zasypeme povrch substrátu v květináči. Přes tu se nedostane do půdy samice, která by chtěla klást vejce, a larvy, které už v substrátu jsou, se udusí.

Co dělá Chroust přes den

Přes den požírá listy, rojí se za soumraku. Nedokáží se dobře orientovat, proto létají nemotorně a často narážejí do různých předmětů, popřípadě padají na zem nebo do vody, kde se posléze utopí. Samičky žijí častěji na zemi než samečkové. Larvy jsou označovány jako ponravy.Vývoj chrousta trvá 3 až 5 let. Od začátku dubna do začátku května se chrousti rojí a nalétávají na stromy, kde požírají listy. Samičky kladou vajíčka do země – na volné plochy, jako jsou mýtiny, pole nebo lesní školky. Dospělí chrousti po 2 měsících uhynou.Jak se tohoto nepříjemného hmyzu a škůdce zbavit Pokud ji u vás doma objevíte, můžete ji opatrně nechat vlézt na kus papíru a ten vystrčit z okna. Vroubenka odlétne pryč a s největší pravděpodobností už se nevrátí.

Jak štěnice identifikovat

  1. Štěnice se zdržují blízko zdroje potravy, proto prozkoumejte matraci, rošty, rám postele nebo škvíry v čele postele.
  2. Hledejte černé nebo hnědé oválné tečky o velikosti 1 až 5 milimetrů (štěnice ve všech stádiích a jejich výkaly, připomínající mák).
  3. Pokud hmyzáci létají, nejsou to štěnice.

Jak dlouho se roji chrousti : Vývoj chrousta trvá 3 až 5 let. Od začátku dubna do začátku května se chrousti rojí a nalétávají na stromy, kde požírají listy. Samičky kladou vajíčka do země – na volné plochy, jako jsou mýtiny, pole nebo lesní školky. Dospělí chrousti po 2 měsících uhynou.

Kdy Vylezaji chrousti : Dospělci se líhnou na podzim a přezimovávají v hrabance, kterou na jaře opouštějí. Dospělci se objevují koncem dubna nebo v květnu (srov. německy Maikäfer, anglicky mj. také May bug 'májový brouk') a téměř okamžitě se páří.

Co dělá chroust přes den

Přes den požírá listy, rojí se za soumraku. Nedokáží se dobře orientovat, proto létají nemotorně a často narážejí do různých předmětů, popřípadě padají na zem nebo do vody, kde se posléze utopí. Samičky žijí častěji na zemi než samečkové. Larvy jsou označovány jako ponravy.

Lidé, kteří tento druh hmyzu neznají, se ho často děsí. Je poměrně velký, má i poměrně dlouhé nohy a tykadla. Je červeno-hnědě zbarvený a připomíná kůru stromu. Na polokrovkách je patrná linie ve tvaru písmene W.Spolehlivým způsobem jak zabít štěnici je vystavit ji vysokým nebo nízkým teplotám. Štěnice žijí při pokojových teplotách, nejideálnější kolem 25°C. Jestliže štěnici vystavíme teplotě nad 47°C usmrtíme ji, nicméně jen stádium živého jedince. Na stádium Vajíčka je potřeba k spolehlivému zničení teplota 60°C a více.

Jak se do domů dostane štěnice : Štěnice se dostávají z místa na místo cestováním s lidmi, schované v oblečení, zavazadle, v nábytku a povlečení. Při silnějším turistickém ruchu se zvyšuje riziko přenosu štěnic. Často přilezou do bytu od sousedů, typicky stoupačkami.