Antwort Jak se zbavit hmyzu ve sklepě? Weitere Antworten – Co na svinky ve skleniku

Jak se zbavit hmyzu ve sklepě?
Pokud se svinky například ve skleníku vyskytují v nadměrném množství, nabídneme jim denní úkryt, který kontrolujeme a vyprazdňujeme na kompost. Jako loveckou past můžeme použít třeba stará prkna, dřevitou vlnu, mírně narušená jablka či brambory.Pokud chcete zlikvidovat stínky a svinky, můžete vysířit sklep sirnými knoty. Můžete je také nalákat na jedno místo rozkrojeným jablkem, mrkví či bramborou a přenést na zahradní kompost, kde vám prospějí. Nejlepší je prevence a snížení vlhkosti v bytě.Co stínky a svinky odpuzuje Česnek, skořice, máta peprná, oregano, ocet, kávová sedlina, chilli papričky a kajenský pepř mohou narušit čich stínek a svinek a maskovat vůně, které je přitahují. Mlsní korýši se tak budou držet dál od chráněné oblasti.

Co Zerou svinky : Živí se rozkládajícími se zbytky rostlin a živočichů. Svinky jsou světloplaché. Žijí na temných vlhkých místech (pod kameny, padlými kmeny,…), kde tvoří skupinky až 20 jedinců různého stáří. Vyskytují se především v Evropě a Severní Americe, ale některé druhy i na jiných místech světa.

Co vysadit kolem skleníku

Zasejte odolné rostliny, jako je růžičková kapusta, zelí, celer, pórek, hlávkový salát, cibule a hrášek. Vyhřívání pomůže zajistit klíčení. Ve vyhřívaných sklenících lze také v tomto období zasít rajčata a papriky.

Co na dno skleníku : Na dno byste měli umístit alespoň deseticentimetrovou vrstvu kvalitního hnoje – ideální je koňský, ale stejně tak dobře poslouží i kravský či králičí. Na hnůj dejte přibližně 10-15 cm vrstvu shrabaného, již povadlého listí (vyhněte se ale listí z ořešáku, které je kyselé), zavadlé posekané trávy nebo slámy.

Svinky jsou velké kolem centimetru, na rozdíl od podobných stínek obecných mají lesklejší, hnědavý hřbet a schopnost se v ohrožení svinout do dokonalé kuličky, chráněné ze všech stran svrchními štítky. Ty jsou zpevněné uhličitanem vápenatým a slouží jako maličké brnění.

Množí se miniaturními vajíčky, ze kterých se líhnou milimetrová mláďata. Živí se tlejícími rostlinami, pro člověka nejsou nijak nebezpečné. Ve sklepech však mohou napadat uskladněné ovoce a zeleninu.

Co to je Stínka

Stínka obecná (Porcellio scaber Latreille, 1804) je suchozemský korýš z kmene členovců. Patří do rodu stínka z řádu stejnonožců.Stínky jsou nuceny žít ve vlhkém prostředí, dýchají totiž pomocí žaberních destiček, které mají uložené vespodu zadečku. Při vylučování z nich vychází odpadní dusíkaté látky v podobě čpavku. Čpavkový zápach v jejich přítomnosti proto není ničím nezvyklým. Stínky jsou aktivní pouze za soumraku, jsou totiž světloplaché.Na dno byste měli umístit alespoň deseticentimetrovou vrstvu kvalitního hnoje – ideální je koňský, ale stejně tak dobře poslouží i kravský či králičí. Na hnůj dejte přibližně 10-15 cm vrstvu shrabaného, již povadlého listí (vyhněte se ale listí z ořešáku, které je kyselé), zavadlé posekané trávy nebo slámy.

Pro pěstování ve skleníku se hodí zejména košťálová a listová zelenina, jako jsou salát a kedlubny, a také lilkovité rostliny jako jsou rajčata, lilek a papriky. Pod sklem lze ale skvěle pěstovat i bylinky, jako je bazalka, řeřicha, nebo i okurky.

Kdy použít sirnou svíci ve skleníku : Sirná svíce do skleníku: lze použít i k dezinfekci skleníku před vysazením nebo vysetím.

Jak dezinfikovat skleník : Na povrch zeminy pohoďte dusíkaté vápno a zapravte ho do půdy pomocí hrábí. Obecně se doporučuje 100–200 g dusíkatého vápna na 1 m2. Půdu prolijte vodou a poté zakryjte igelitovou fólií, aby se dezinfekce neuvolňovala do vzduchu, a dále ji nijak nehnojte.

Jak vypada Svinka

Jak stínky vypadají

Stínky ( Porcellio) patří mezi členovce z řádu stejnonožci. Vyznačují se šedým a až černošedým ploše oválným tělem dlouhým asi 1,5 cm. To je tvořeno článkovitým krunýřem (9 článků), z kterého vyrůstá 7 párů kráčivých končetin a tykadel. Zadeček je tvořený 6 články.

Svinka obecná (Armadillidium vulgare) je suchozemský korýš z kmene členovců. Patří do rodu svinka z řádu stejnonožců. Některá data mohou pocházet z datové položky. Vyskytuje se hlavně v Evropě.Dýchání K dýchání hmyz používá systém vzdušnic (trachejí) otevřených na straně hrudi a zadečku stigmaty (průduchy). Vzduch se dostává k vnitřním tkáním pomocí postupně se rozvětvující sítě tohoto tracheálního systému. Na každý tělový segment obvykle připadá jeden pár tracheálních trubic.

Kolik dát hnoje do skleníku : Pokud není moc kvalitní, je dobré vybrat zeminu do hloubky cca 40 cm, dolů navézt cca 10 cm kvalitního hnoje. Nejlepší samořejmě od koní, podobně však poslouží i od skotu či např. králíků. Na hnůj je dobré dát vrstvu shrabaného listí, případně slímy.