Antwort Jak se zbavit much v domě rychle? Weitere Antworten – Jak vyhubit mouchy doma
Domácí past na mouchy
- Hřebíček a jablko.
- Kokosový olej a Citronela.
- Feferonky, skořice a česnek.
- Voda s levandulí
- Centové mince v plastovém sáčku s vodou.
- Vanilkový extrakt, máta a vata.
- Bylinky, které mouchy odpuzují
- Mucholapky. Snad nejznámější způsob v boji proti mouchám jsou mucholapky.
Co mouchám nevoní
Odpudivě na ně působí i další aromatické rostliny, jako je levandule, bazalka, máta, ale i rajčata. Mouchy jsou citlivé na pachy a vůně. To můžeme využít i tak, že při mytí oken přimícháme do vody ocet, který jim také nevoní.Můžete zkusit lapač hmyzu, odpuzovač much, mucholapky nebo postřik na mouchy. Mucholapka je osvědčený způsob, jak se zbavit much, a můžete ji pověsit téměř kdekoli. Pokud nechcete mít v pergole visící mucholapku, můžete použít různé přípravky proti mouchám, které je rychle eliminují.
Jak zabíjet mouchy : Jestliže se potřebujete zbavit much doma, v bytě, na zahradě nebo pod pergolou, pak je výbornou variantou mucholapka nebo sprej proti mouchám. Mucholapka má universální využití a můžete ji jednoduše zavěsit na požadované místo. Poté odvinete kousek lepivé role a necháte ji pracovat.
Co přitahuje mouchy
Mouchy přitahuje rozkládající se organický odpad jako výkaly a maso. Samičky mouchy domácí přitahuje pach čpavku, které se tvoří například v rozkládajících se výkalech nebo mršinách a signalizuje vhodné místo ke kladení vajíček.
Kde se schovávají mouchy : Vývoj mouchy
Samička klade snůšky do rozkládajícího se organického materiálu jako jsou exkrementy, mršiny, odpadky, kompost či potraviny. Slouží pak jako potrava pro larvy mouchy. Jedná se o hmyz s proměnou dokonalou. Prochází tedy stádiem vajíčka, larvy a kukly, ze které se poté líhne dospělý jedinec.
Jsou to levandule, máta, tymián, šanta kočičí nebo pelargonie.
Co je to koňská moucha Koňská moucha – nebo vlastně odborně dešťovka – je druh mouchy a jeden z nejobtížnějších hmyzů. Dosahuje velikosti 8-12 mm. Vyznačují se protáhlým a úzkým tělem s tmavými pruhy a hnědým vzorem na křídlech.
Kde mouchy kladou vajíčka
Mouchy kladou vajíčka do vlhkého, rozkládajícího se organického materiálu: hnůj, výkaly, odpadky, hnijící maso.V bytě můžete odvézt mouchy vložením několika kapek éterických olejů do vonné lampy. K tomu jsou vhodné levandule, bazalka, máta peprná a eukalyptus.Koňka moucha je extrémně obtížný hmyz, který léta hlavně v létě. Kousnutí jsou extrémně bolestivá.
Citronová tráva
Kromě toho, že je výborným ochucovadlem a má četné zdravotní účinky (mimo jiné podporuje paměť a koncentraci), je také velkým nepřítelem komárů. Můžete ji pěstovat na zahrádce i v květináči doma. Všude bude komáry účinně odpuzovat.
Co přitahuje komáry : Komáry přitahuje pot a vydechovaný oxid uhličitý
Svou roli hraje i mikroflóra na lidské pokožce. Její složení může rozhodnou, zda komár konkrétního člověka píchne nebo ne. Komáry a zejména moskyty silně přitahuje lidský pot, na který má speciální pachové receptory.
Co odpuzuje muchničky : Použitím spreje s DEET můžete ve skutečnosti přilákat více muchniček. Určitou ochranu poskytují přípravky na rostlinné bázi s účinnou látkou geraniol. Proti muchničkám fungují také přípravky s permethrinem určené k odpuzování klíšťat, které se aplikují na oděv.
Co nesnáší komáři
Komáři nesnáší vůni hřebíčku, proto si připravte alkoholový nálev z něj. V hmoždíři si nadrťte přibližně 20 g sušeného hřebíčku (přibližně 60 kusů), nasypte do uzavíratelné, ideálně zavařovací sklenice a zalijte 100 ml lékárenského lihu, případně jiného čirého, nearomatizovaného alkoholu (např. vodkou).
Komáři chodí rádi na pivo, milují banány a lákají je těhotné ženy. Existuje více než 3500 druhů komárů a jen některé z nich jdou na člověka. Očividně to ale stačí, aby si od nás vysloužili titul nejprotivnějšího hmyzu. Shodneme se všichni, že něco víc urputného a otravného se hledá těžko.Zůstaňte bez kousnutí po celý rok!
- Citronová tráva. Jedná se o nejznámější přírodní repelent proti komárům.
- Máta. Hmyz nemá rád vůni máty.
- Meduňka. Meduňka patří do čeledi mátovitých.
- Bazalka. Pro všechny městské zahrádkáře!
- Šanta kočičí
- Měsíček.
- Levandule.
- Rozmarýn.
Kdy jsou komáři aktivní : Komáři jsou aktivní zejména v noci, ráno a večer, přes den jsou většinou schovaní na chladných místech, i když některé druhy sají i během dne. Bezpečným poznávacím znamením je pisklavý tón, který vydávají jednak chvěním křídel, ale také hlasivkami.