Antwort Jak se zbavit potravinových molu? Weitere Antworten – Jak se rychle zbavit potravinových molů

Jak se zbavit potravinových molu?
Molům nevoní ani sušený pelyněk či hřebíček. Odradíte je také lístky bobkového listu, které můžete vložit přímo do mouky nebo strouhanky. Na poličky ve spíži rozmístěte kuličky pepře. Použít lze i smíšený ocet, vodu a trochu kyseliny citrónové.Přípravky na hubení molů

Na moly můžete použít účinné spreje Biokill, lepové pasti s feromonem, nebo naopak závěsné odpuzovače proti molům šatním. V případě potravinových molů (motýlků) tedy skladování potravin v uzavřených dózách a jejich občasná kontrola.Jediné, co ve spíži můžete nechat otevřené, jsou některé druhy koření – například bobkový list nebo hřebíček. Tyto vůně totiž moly odpuzují, stejně jako levandule nebo chmel.

Jak zabít larvy molů : Spolehlivější řešení, jak zabít šatní moli, jejich larvy i vajíčka, je hluboké zmrazení látky. Oděvy napadené moly vložte to těsně uzavíratelného igelitového sáčku. Na volno, aby bylo jisté jejich hluboké zmrazení. Vložte do mrazáku na minimálně 72 hodin (tj.

Co nesnáší Potravinoví moli

Mol miluje tmavá a zatuchlá místa

Vlákna látek ale kromě potravy využívají i k zakuklení. Milují tmavá, zaprášená a zatuchlá místa, naopak nesnáší svěží vůni a světlo.

Odkud se bere MOL : Kde se berou moli

Obvykle se do našich domovů dostávají prostřednictvím nakoupených potravin nebo při větrání. Může se také stát, že si je přinesete s oblečením nebo textilními výrobky. Moli preferují vlhká, tmavá a málo větraná místa, kde se mohou nerušeně rozmnožovat.

Potravinoví moli mají mlsný jazýček. Když už se u vás v kuchyni objeví, nalákejte je na jablečný ocet, který jim chutná nejvíc. Nalijte ho do misek a ty rozmístěte jako past, ve které se mohou utopit. Zaměřte se hlavně na tmavé kouty, kde se moli nejčastěji zdržují.

Mol miluje tmavá a zatuchlá místa

Vlákna látek ale kromě potravy využívají i k zakuklení. Milují tmavá, zaprášená a zatuchlá místa, naopak nesnáší svěží vůni a světlo.

Jak zneškodnit moly

Koupit si můžete i Voňka levandule osvěžovač vzduchu (koupit v e-shopu), který jemně provoní malé prostory, jako jsou například právě skříň, šatna nebo spižírna. Skvěle působí také tea tree olej, jenž můžete použít třeba v podobě spreje a vystříkat jím místa, kde se moli vyskytli.Mol miluje tmavá a zatuchlá místa

Vlákna látek ale kromě potravy využívají i k zakuklení. Milují tmavá, zaprášená a zatuchlá místa, naopak nesnáší svěží vůni a světlo.Larvy šatního mola (více o molu šatním čtěte zde) se nejčastěji pouštějí do přírodních materiálů, jako je vlna, bavlna, kožešina nebo peří, a přitahuje je také pot a zbytky kůže. Daří se jim ve vlhku, ve tmě a při pokojové teplotě, zato klid k rozmnožování jim naruší především pravidelný úklid.

Kde moly najdeme a jak je poznáme Má-li malý motýlek stříbrná křídla, jde o mola šatního. Jsou-li na jeho křídlech tmavé skvrny, je to mol potravinový. Ti první dokáží udělat paseku v šatníku, ti druzí ve spíži, ale všichni působí finanční škody domácnostem, protože znehodnocují jak šaty, tak především potraviny.

Jak dlouho žije potravinový MOL : Dospělec – motýl žije 10 až 14 dní, aniž by přijímal potravu.

Co žere mol potravinový : Mol miluje tmavá a zatuchlá místa

Housenky se živí textilním materiálem – obzvláště jim chutná vlna, bavlna, kožešina, peří či kůže, ale žerou vše, co obsahuje keratin, což je protein obsažený ve vlasech, chlupech nebo suchých šupinkách lidské kůže.

Kde mohou být moli

Potravinový mol si lebedí hlavně v mouce, rýži, ovesných vločkách či luštěninách. Housenky můžeme najít také v čokoládě, sušenkách i v sušených houbách nebo ve strouhance. Často se také vyskytuje v tropickém ovoci, jako jsou datle. Všechny napadené potraviny je třeba bez odkladu vyhodit.

Potravinoví moli se nejčastěji schovávají v mouce, cereáliích, rýži a dalších obilovinách a luštěninách. Samozřejmostí je ale prohledat veškeré potraviny a především místa ve skříních a spížích a jejich rozích.Celkový vývoj jedné generace (od nakladení vajíčka po vylíhnutí dospělce – motýla) trvá podle teploty mezi 30 až 70 dny. Při pokojových teplotách trvá vývoj jedné generace zhruba 6 týdnů. Dospělec – motýl žije 10 až 14 dní, aniž by přijímal potravu.

Kde se vezmou moly : Asi vás nepřekvapí, že ten se bude vyskytovat především v kuchyni a ve spižírně nebo tam, kde skladujete jídlo. Housenky najdete hlavně v oříškách, mouce, rýži, ovesných vločkách nebo ve strouhance.