Antwort Jak Servirovat granátové jablko? Weitere Antworten – Jak se má jíst granátové jablko

Jak Servirovat granátové jablko?
Jak jíst granátové jablko

Nejznámější způsob je plod přepůlit a vybrat z něj zrníčka lžící nebo vyklepat silou. Osvědčené je narušit nožem slupku a následně plod postupně opatrně oloupat ručně. Nebo granátové jablko rozřízněte na čtyři dílky a zrníčka postupně vyloupejte – plod nerozřezejte úplně, jen je nařežte.Zrníčka granátového jablka příjemně oživí mnoho pokrmů, hlavně salátů. Dozdobí rovněž dezerty a podávají se také ke grilovanému masu, hodí se k drůbeži, k hovězímu i k rybám.Semeny granátového jablka

Semená granátového jablka, uvnitř bobule, jsou známá svou sladkokyselou chutí a nacházejí se ve sladkém mišku, který je obklopen tvrdou slupkou bobule. Bobule granátovníku může mít šest až dvanáct pouzder, v nichž jsou semena umístěna.

Jak vymačkat šťávu z granátového jablka : Šťáva z granátového jablka

Jednoduše plod rozpůlíte a vymačkáte na elektrickém nebo mechanickém pákovém citrusovači. Na běžném odšťavňovači je pak potřeba jednotlivá dužnatá semínka vyloupat. Námaha navíc ovšem stojí za to, protože šťáva z čistě vymačkané dužiny a semínek je výborná a nesmírně zdravá.

Jak se pozná zralé granátové jablko

Granátové jablko

Správně zralé mají žlutočervenou barvu. Před konzumací jablko rozpulte a dužnaté míšky vybírejte lžičkou. Semínka, která obsahují, můžete sníst. Z plodů můžete získat i velmi chutnou šťávu, ze které se vyrábí známá grenadina.

Jak dlouho vydrží granátové jablko : Výběr a skladování granátového jablka

Ve správných podmínkách, tedy chladu a suchu, vydrží granátové jablko až několik týdnů, nejlépe však uděláte, pokud jej zpracujete co nejdříve, časem totiž ovoce vysychá.

Granátové jablko můžete překrojit na polovinu a prsty oddělit jednotlivá zrníčka. Nebo odřízněte vršek jablka a uvidíte jednotlivá pouzdra. Podle nich granátové jablko nařežte, rozloupněte a zrnka opatrně oddělte. Granátové jablko je ideální do salátů, zákusků, smoothie, či na odšťavnění.

Můžete spolknout pecku z…

Jedno granátové jablko, přesněji jeho dužina včetně semen, obsahuje skoro polovinu doporučené denní dávky vitaminu C a kromě toho také antioxidanty.

Proč jíst granátové jablko

Bohaté na aktivní látky a blahodárné antioxidanty

Aktivní látky z granátového jablka obsahuje mnoho anti-age produktů. Toto na první pohled působivé ovoce totiž dokáže bojovat proti předčasnému stárnutí: Stimuluje přirozené regenerační procesy kůže, působí proti volným radikálům a podporuje obnovu buněk.Granátovému jablku odřízneme konec v oblasti stopky. Na tvaru ovoce můžeme vidět vystouplé linie od bubáka (uschlého zbytku květu) ke stopce, které naznačují rozdělení na segmenty. Na těchto liniích slupku nařízneme. Ovoce rozevřeme a začnou vypadávat první zrníčka.Granátové jablko je možné při pokojové teplotě skladovat až tři týdny. Chlazení může tuto dobu ještě prodloužit. Mimochodem: granátová jablka nedozrávají. Měli byste tedy kupovat zralé plody.

Granátové jablko je aromatické ovoce se sladkokyselou chutí. Šťáva granátového jablka je tmavě červená a ve skle vypadá, že jde o slaďoučkou pochoutku. Je ale bohužel kyselá. Konzumenty často odrazuje složitý přístup k samotným semenům, ale trpělivost se vyplatí.

Jak jíst granátově : Granátové jablko můžete překrojit na polovinu a prsty oddělit jednotlivá zrníčka. Nebo odřízněte vršek jablka a uvidíte jednotlivá pouzdra. Podle nich granátové jablko nařežte, rozloupněte a zrnka opatrně oddělte. Granátové jablko je ideální do salátů, zákusků, smoothie, či na odšťavnění.