Antwort Jak si najít novou práci? Weitere Antworten – Jak si mám hledat práci

Jak si najít novou práci?
Na internetu lze najít řadu dalších webových stránek s nabídkou zaměstnání. Pracovní příležitosti můžete hledat i v rámci celé Evropské unie. Informace o pracovních a životních podmínkách včetně aktuální pracovní nabídky v Evropské unii najdete na: www.eures.cz; www.eures.europa.eu.

  • Poradenství a podpora: Personální agentury mají zkušenosti s lidmi různých dovednostních úrovní a mohou poskytnout cenné rady, jak se prezentovat na trhu práce.
  • Široký výběr nabídek: Nabízejí širokou škálu pracovních pozic, včetně těch, které nevyžadují specifické dovednosti nebo předchozí zkušenosti.

Začátky v novém zaměstnání

  1. Buďte před nástupem ve spojení s firmou.
  2. Přijďte včas a dobře se prezentujte.
  3. Pamatujte si jména lidí
  4. Ptejte se svého šéfa na ty správné otázky.
  5. Poslouchejte, poslouchejte, poslouchejte.
  6. Soustřeďte se na to, co je důležité
  7. Nesnažte se změnit svět během prvního dne.

Kdy si hledat novou práci : Úmysl najít si novou práci je zpočátku lepší nechat si pro sebe – alespoň do doby, než bude jasné, že vás do nového zaměstnání opravdu vezmou. Pokud se zmíníte kolegovi nebo kolegům, vždycky hrozí, že se to provalí. Znáte to: ten to řekne tam, ten se zmíní tomu, a co neměl nikdo vědět, najednou vědí všichni.

Co mám dělat když nemám práci

Pokud jste ztratili práci, registrujte se na úřadu práce v místě trvalého bydliště do tří pracovních dnů. Na první návštěvu se musíte dostavit osobně. S referentkou se lze dohodnout, že další návštěvy absolvujete na jiném úřadu práce v ČR – to pokud bydlíte jinde, než máte napsáno v občance.

Na co si dát pozor při hledání práce : NA CO SI DÁT POZOR PŘI HLEDÁNÍ PRÁCE

  1. Posílejte životopisy pouze na pozice, o které skutečně stojíte. Pečlivě si pročtete pracovní inzerát a odpovězte si pravdivě, jak se vám daná pozice líbí.
  2. Prověřte si zaměstnavatele.
  3. Doba určitá x neurčitá
  4. Vysoké provize a variabilní složka mzdy.
  5. Forma spolupráce.

Promítne se to do posudku

Pokud přestanete chodit do práce, zaměstnavatel vám může okamžitě zrušit pracovní poměr. To je sice vaším cílem, ale problém je, že se to může odrazit v pracovním posudku. Zmínku pak uvidí nejen nový zaměstnavatel, ale může vám to i zkomplikovat jednání na úřadu práce, pokud žádáte o podporu.

10 dalších tipů, jak bojovat s únavou v práci

  1. Upravte si pracovní prostředí tak, ať je pro vás co nejkomfortnější
  2. Nezapomeňte pravidelně větrat.
  3. Občasná procházka či protažení není vůbec špatný nápad.
  4. Pozor na teplotu.
  5. Nepřehánějte to s těžkými jídly.
  6. Pokud je to jen trochu možné, dejte si po obědě “dvacet”

Jak se zbavit strachu z nové práce

6 tipů, jak překonat strach ze změny zaměstnání

  1. Uvědomte si své silné stránky. Pohodlně se usaďte, zavřete oči a přemýšlejte v čem vynikáte.
  2. Vybavte si, jak jste překonali svůj strach.
  3. Zrežírujte si svůj vlastní film.
  4. Eliminujte stresové faktory.
  5. Vybavte se vědomostmi.
  6. Požádejte o pomoc.

Základní tipy pro úspěšný první den v nové práci

  1. 1.) Přijďte včas.
  2. 2.) Připravte si elevator speech.
  3. 3.) Neočekávejte nic, ale buďte připraveni na vše.
  4. 4.) Připravte se, že toho bude hodně
  5. 5.) Nebojte se ptát.
  6. 6.) Snažte se být pozitivní
  7. 7.) Buďte sami sebou.
  8. 8.) Nekritizujte a nestěžujte si.

Jakmile vám negativní myšlenky na práci začnou zasahovat i do osobního života, je to jasný signál, že něco není v pořádku. Podněty k zamyšlení ale mohou být různé: Jste více a více vnitřně nespokojení, podráždění a v duchu už se vidíte na jiném místě. Častěji se hádáte s kolegy nebo se šéfem.

Délka podpory v nezaměstnanosti

podpůrčí doba) trvá: 5 měsíců, pokud je vám méně než 50 let. 8 měsíců, pokud je vám 50-55 let. 11 měsíců, pokud je vám více než 56 let.

Jak je to s podporou v nezaměstnanosti : Výše podpory v nezaměstnanosti se stanoví z průměrného čistého měsíčního výdělku dosaženého v posledním ukončeném zaměstnání nebo z posledního vyměřovacího základu v rozhodném období přepočteného na 1 měsíc a to první dva měsíce 65%, další 2 měsíce 50% a po zbytek podpůrčí doby 45%.

Co nesmí zaměstnavatel : Mezi zakázané otázky patří ty, které se týkají osobního života, rodinného stavu, zdravotního stavu, náboženského přesvědčení, sexuální orientace a dalších citlivých témat, které nemají přímý vztah k vykonávané pracovní pozici.

Jak zjistit jaká práce by mě bavila

Rozsáhlejší a důvěryhodnější testy nabízí psychologové a poradci na školách, úřadech práce, specializovaných poradnách. Mezi takové testy patří Dotazník volby povolání a plánování profesní kariéry, kariérový test podle typologie J. Hollanda, počítačová pracovní diagnostika COMDI, Schuhfriedův test (AIST) a jiné.

Jedná se o výpověď, která je důsledkem organizačních opatření na straně zaměstnavatele, kdy zaměstnavatel zcela nebo částečně ztrácí možnost zaměstnanci dále přidělovat práci, nebo je další práce zaměstnance pro zaměstnavatele kvůli přijatým organizačním změnám nepotřebná.Jedinou možností pro skončení pracovního poměru ze dne na den je tedy okamžité zrušení pracovního poměru ze strany zaměstnance.

Proč jsem hodně unavená : Nevysvětlitelný a dlouhodobý pocit únavy totiž může být projevem chronického stresu či deprese, cukrovky, spánkové apnoe, porušené funkce štítné žlázy nebo třeba také počínající roztroušené sklerózy či chronického únavového syndromu.