Antwort Jak si představit nekonečno? Weitere Antworten – Jak si predstavit Nekonecno

Jak si představit nekonečno?
Nekonečno je abstraktní pojem, který si v podstatě ani nelze představit. Samo nekonečno nemá žádný konec, od toho také tento název, ale obecné nekonečno nemá ani začátek (můžeme ho však dospecifikovat, například polopřímka je také nekonečná, ale má začátek). Nekonečno se obvykle zapisuje tzv. „ležatou osmičkou“ – ∞.Nekonečno (∞) je abstraktní pojem, který označuje kvantitu (množství) něčeho, co je tak veliké, že nemá konec. Typicky se nedá spočítat, změřit, a pokud ano, tak je větší než každé konečné číslo. Přesto se řadí mezi čísla.Zatímco nula je přirozeným číslem, nekonečno žádným číslem není. Nekonečno ve skutečnosti ani není nějaký matematický objekt, je to jen vlastnost. Přímka je nekonečná, posloupnost může být nekonečná, množina může být nekonečná.

Kolik je Nekonecen : Nekonečna jsou tedy nejméně dvě. Rovněž sporem lze ukázat, že mohutnost potenční množiny (množiny všech podmnožin dané množiny) je vždy větší než mohutnost množiny původní. V teorii množin máme tedy nekonečen nekonečně mnoho.

Kolik je nekonečno krát nula

∞⋅∞ = ∞. Neurčité výrazy: ∞⋅0, a . Výrazy L/0 pro nenulové L a ∞/0 nebývají zahrnovány mezi neurčité výrazy, ale patří tam, protože mohou dát tři rozdílné odpovědi: ∞, −∞ a "neexistuje".

Kdo objevil vesmír : Sovětský kosmonaut Jurij Gagarin se zapsal do dějin jako první člověk ve vesmíru. Okamžitě po přistání se stal populární osobností – jaký však byl jeho osud a jak se vyrovnal s rolí „maskota“ Sovětského svazu

Googol nebo též deset sexdeciliard je číslo 10100. neboli jako 1 následovanou sto nulami. Tento výraz vznikl v roce 1938 tak, že se matematik Edward Kasner zeptal svého devítiletého synovce Miltona Sirrotu, jak by takové číslo nazval.

Přirozené číslo vyjadřuje počet nějakých objektů nebo jejich pořadí. Nejmenší přirozené číslo je 1. Příklady přirozených čísel: 2, 25, 625, 1 972. Množinu přirozených čísel označujeme N.

Kolik je nekonečno děleno nekonečnem

Nekonečno děleno nekonečno je neurčitý/nedefinovaný výraz.Podle klasické představy se k nekonečnu nejlépe dobereme tak, že před spaním začneme počítat ovečky přecházející po úzkém mostě – první, druhá, třetí, čtvrtá, pátá A pokud neusneme, máme nekonečno v hrsti.Podle standardních pravidel aritmetiky není dělení nulou v oborech přirozených čísel, celých čísel, racionálních čísel, reálných čísel a komplexních čísel (nerozšířených o nekonečno) definováno. neboť jakékoli číslo násobené nulou je nula, nikoli šest. nedává smysl a výsledek dělení nulou tak není definován.

Proč nemůžeme dělit nulou 6:0 ⇒ hledáme číslo, které se po vynásobení nulou bude rovnat šest ⇒ určitě neuspějeme, protože každé číslo se po vynásobení nulou rovná nule.

Kolik km je to do vesmíru : Podle FAI (Mezinárodní letecké federace) je hranicí vesmírného prostoru vzdálenost 100 km od povrchu Země – tzv. Kármánova hranice. Do této hranice se hovoří o nadmořské výšce. V případě Země do této hranice zasahují i další vrstvy její atmosféry (termosféra a exosféra).

Kolik je atomů ve vesmíru : Odpověď: Odhad počtu atomů ve vesmíru se bude hodně lišit podle toho, co budeme považovat za vesmír. Většinou bereme tzv. viditelná část vesmíru (kam až můžeme při současném stáří vesmíru při principu konstantní rychlosti světla dohlédnout). Můžeme se pak pokusit odhadnout počet atomů na 1078, někdy se uvádí až 10100.

Jaké číslo má 18 nul

Krátká a dlouhá škála

Anglicky (krátká škála) Číslo Česky (dlouhá škála)
trillion 1 000 000 000 000 (= 1012) bilion
quadrillion 1015 biliarda
quintillion 1018 trilion
sextillion 1021 triliarda


V takovém systému bilion znamená tisíc milionů, trilion znamená tisíc bilionů (a tedy milion milionů). V dlouhém systému se pro číslo tisíc milionů používá název miliarda, pro číslo tisíc bilionů se používá biliarda atd… Tato pojmenování v krátkém systému nemají smysl.Přirozená čísla jsou 1, 2, 3, 4, 5 a tak dále. Množina všech přirozených čísel se značí ℕ. První "nožička" písmene je zdvojená (nebo jinak zdůrazněná), matematici takto naznačují, že to není jen množina, ale komplikovanější struktura, jmenovitě také máme na této množině nějaké operace a můžeme ji uspořádat. Sčítání.

Jak poznám že je číslo dělitelné 9 : 9. Číslo je dělitelné devíti, je-li jeho ciferný součet dělitelný devíti.