Antwort Jak si poradit s chřipkou? Weitere Antworten – Jak se co nejrychleji zbavit chřipky

Jak si poradit s chřipkou?
Základem léčby každého chřipkového onemocnění je dostatečný odpočinek. Antipyretika či nesteroidní protizánětlivé léky uleví od bolestí, případného zánětu a sníží nadměrně vysokou horečku. V případě, že netrpíte febrilními křečemi, je vhodné horečku kolem 38 °C nechat „pracovat“.Chřipka je virového původu, k její léčbě se proto nenasazují antibiotika. Primární je především klid na lůžku, dostatek spánku a tekutin, nejlépe minerálních vod, a zvýšený příjem vitamínů. U většiny pacientů stačí přistoupit k symptomatické léčbě.V ČR ročně umírá na nemoci související s chřipkou přibližně 2000 lidí. Nepodceňujte proto „blbou“ chřipku, zůstaňte doma alespoň 7-10 dní a i po odeznění příznaků mějte ještě alespoň týden klid bez větších sportovních výkonů, aby mělo tělo čas na regeneraci a zvýšení potřebné imunity.

Co pomáhá proti chřipce : Léčba nachlazení je obvykle symptomatická, což znamená, že se zaměřuje na zmírnění příznaků. Důležité je dát tělu čas na zotavení a pít dostatek tekutin, aby se předešlo dehydrataci. Léky proti bolesti a horečce, jako je paracetamol nebo ibuprofen, mohou pomoci snížit bolest a horečku.

Co nejíst při chřipce

Obecně bychom při chřipce měli konzumovat lehce stravitelné potraviny. Tuky a přemíra koření mezi ně nepatří. Pokud se chcete kvalitně najíst a zároveň doplnit tekutiny, zařaďte do chřipkového jídelníčku polévky. Vhodné jsou především masové a zeleninové vývary.

Co pít při chřipce : Hlavní tekutinou by měla být nesycená stolní voda (bublinky mohou dráždit žaludek). Minerální vody pomáhají doplňovat vypocené soli, ale nepijte pouze minerálky – všeho moc škodí. Odborníci doporučují slabé čaje, ať už klasický černý či zelený, nebo čaje bylinné a ovocné.

K lékaři se vydejte, pokud vás celkový stav dítěte znepokojuje, má nepolevující horečku, nepije, je apatické či má jiné komplikace.

K lékaři se vydejte, pokud vás celkový stav dítěte znepokojuje, má nepolevující horečku, nepije, je apatické či má jiné komplikace.

Kdy jít k lékaři s chřipkou

K lékaři se s chřipkou vydejte:

při návratu teploty nebo horečky v období časné rekonvalescence, při bolesti uší, při bolesti vedlejších nosních dutin.Ovoce a zelenina obsahující vitamín C

Obzvlášť důležitý je, když jste nemocní. Mezi potraviny s vysokým obsahem vitamínu C patří červené nebo zelené papriky, citrusy jako je pomeranč, citrón a grep, brokolice a další. Další možností jsou i doplňky stravy obsahující tento vitamín.Naštěstí je mnoho druhů ovoce, které nás dokážou ochladit: jahody, angrešt, rybíz, meloun, borůvky, ananas, banány, kiwi, mango, citrusy. Přidat můžeme ještě takový tvaroh nebo jogurt, vlastně veškeré potraviny, které obsahují hodně vody a jsou lahodné po vychlazení.

Dostatečná hydratace (vhodná je voda nebo džus) zmírňuje příznaky, jako je bolení v krku nebo ucpaný nos. Pro posílení imunity jsou také vhodné všeobecně citrusy, například výtažky z grepu účinně pomáhají zesílit imunitu právě v období nachlazení a chřipek.

Kdy jet s chřipkou na pohotovost : U starších dětí se obracíme na lékaře, pokud horečka trvá déle než 3 dny a nebo při zhoršování doprovodných symptomů. U dospělých je důvodem k vyhledání lékaře dlouhotrvající horečka nebo vysoká neklesající horečka (přes 41°C).

Co jíst a pít při horečce : Jakých 5 jídel doporučujeme jíst při horečce

  1. Kuřecí polévka. Kuřecí polévka by měla být v případě horečky samozřejmostí a „povinnou výbavou“.
  2. Kokosová voda. Zdravé účinky kokosové vody spočívají především v elektrolytech.
  3. Česnek.
  4. Bylinný čaj.
  5. Ovoce a zelenina.

Co nedělat při teplotě

nikdy se nesnažíme dosáhnout normální teploty, stačí snížit teplotu o 1-2 stupně nikdy nesprchujeme ani nedáváme zábaly při mramorované kůži nebo studených, promodralých končetinách. nikdy nedáváme pod dítě igelitovou folii. Abychom nepromáčeli postel, použijeme silnější osušku.

Horečka. Může trvat 2 až 4 dny, teplota je obvykle vysoká, ale může mírně kolísat – ovlivnit ji mohou například léky proti horečce.Tablety PARALEN 500 mg jsou určeny ke snížení horečky při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních. Přípravek je také vhodný při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů, bolestivé menstruaci, bolesti zad a bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a nachlazení.

Jaký je rozdíl mezi virózou a chřipkou : Zatímco při viróze mívá dospělý člověk jen zvýšenou teplotu, při chřipce se často dostaví horečka nad 38°C. Pro chřipku je typická únava až pocit vyčerpání, v prvních dnech vám připadá, že nemůžete vstát z postele. Dostavit se může i nevolnost doprovázená průjmem a zvracením, a to zejména u malých dětí.