Antwort Jak si rozšířit živnost? Weitere Antworten – Jak rozšířit živnost přes datovou schránku

Jak si rozšířit živnost?
Jestliže máte datovou schránku, můžete živnostenské oprávnění získat i online. Stačí vyplnit JRF formulář, ofotit jej a zaslat datovou schránkou na živnostenský úřad. Pokud datovou schránku nemáte a je vám příjemnější zajít na poštu než přímo na živnostenský úřad, můžete formulář zaslat i poštou.Správní poplatek činí při ohlášení živnosti i žádosti o koncesi 1000 Kč, přičemž lze ohlásit neomezený počet živností najednou. Další ohlášení živnosti (přidání nových živností ke stávajícím) stojí 500 Kč.Při podání žádosti poštou postupujte následovně:

  1. vyplňte podání v aplikaci JRF,
  2. vytiskněte, podepište ohlášení změn,
  3. podání odešlete poštou na vybraný obecní živnostenský úřad.
  4. písemně připravené oznámení změn můžete osobně odevzdat do podatelny kteréhokoliv obecního živnostenského úřadu.

Co potrebuju k rozsireni živnosti : Obvykle je to potvrzení o dosaženém vzdělání nebo osvědčení o rekvalifikaci. Stejně jako v případě volné živnosti zaplatíte po vyplnění registrace poplatek 1 000 Kč. Pokud se však později rozhodnete tuto činnost rozšířit, je potřeba doložit nejen odbornou způsobilost pro další vybraný obor, ale také poplatek 500 Kč.

Jak dlouho trva rozsireni živnosti

Pokud jste vybaveni nezbytnými dokumenty, zřízení živnostenského listu trvá nyní obvykle maximálně týden, u koncesovaných živností několik týdnů.

Jak si udělat datovou schránku online : Datovou schránku si můžete v Portálu občana online založit, pokud už vlastníte nebo využíváte nějaký z nástrojů elektronické identifikace (NIA ID, mobilní klíč eGovernmentu, bankovní identita a další možnosti). Stačí se jimi do Portálu občana přihlásit. Na úvodní obrazovce zvolíte „Založit datovou schránku“.

Živnosti ohlašovací jsou rozděleny do tří skupin, patří sem živnosti řemeslné, živnosti vázané a živnost volná. Pro prvé dvě, tedy živnost řemeslnou a vázanou, je kromě všeobecných podmínek ještě stanovena podmínka odborné způsobilosti, u živnosti volné odborná způsobilost vyžadována není.

Jak získat živnostenský list

  1. vyplněný jednotný registrační formulář,
  2. občanský průkaz,
  3. jednorázový správní poplatek ve výši 1 000 Kč,
  4. případné doklady prokazující vaši kvalifikaci,
  5. výpis z katastru nemovitostí nebo nájemní smlouvu (pokud sídlo podnikání není shodné s vaší adresou trvalého bydliště).

Kolik stojí IČO

Správní poplatek při založení živnosti činí 1 000 Kč.1–10 dní– úřad má 5 dní na zápis do živnostenského rejstříku, poté vám vydá výpis z živnostenského rejstříku. V případě podnikání ve volné ohlašovací živnosti můžete začít podnikat ihned po registraci na živnostenském úřadu.Založte si datovou schránku nyní

  1. Otevřete si Portál občana. Pomocí Identity občana se přihlaste do Portálu občana.
  2. Založte si datovou schránku. Na úvodní stránce klikněte na tlačítko Založit datovou schránku.
  3. Přidejte si datovku do svého účtu na Portálu občana.
  4. Aktivujte si upozornění na zprávy z Portálu občana.


Datovou schránku si můžete v Portálu občana online založit, pokud už vlastníte nebo využíváte nějaký z nástrojů elektronické identifikace (NIA ID, mobilní klíč eGovernmentu, bankovní identita a další možnosti). Stačí se jimi do Portálu občana přihlásit. Na úvodní obrazovce zvolíte „Založit datovou schránku“.

Kolik můžu mít volných živností : Jedná se o živnosti, na které nejsou kladeny žádné zvláštní nároky – stačí právní způsobilost a čistý trestní rejstřík. U volných živností se ještě vybírají jednotlivé obory, kterých je celkem 80. Můžete zvolit jeden nebo všech 80.

Jak se rozdělují živnosti : V České republice existují dva základní typy živností – ohlašovací a koncesované. Liší se především v tom, jak rychle můžete začít podnikat. Ohlašovací živnosti se ještě dále dělí, celkově tedy rozlišujeme 4 druhy živností – volné, řemeslné, vázané a koncesované.

Co platím jako živnostník

Co se platí z podnikání

Každý podnikatel musí platit tři podnikatelské „daně“. Daň z příjmu, zdravotní pojištění a sociální pojištění. Když máte podnikání jako hlavní činnost, vztahují se na vás minimální částky pojištění, které musíte každý měsíc zaplatit. Bez ohledu na to, kolik jste si skutečně vydělali.

Jedná se o živnosti, na které nejsou kladeny žádné zvláštní nároky – stačí právní způsobilost a čistý trestní rejstřík. U volných živností se ještě vybírají jednotlivé obory, kterých je celkem 80. Můžete zvolit jeden nebo všech 80.Abyste mohli začít podnikat, je potřeba si na jakémkoliv živnostenském úřadu zřídit živnostenský list na vedlejší činnost. Jeho vyřízení vás přijde na 1 000 Kč. Při vyřizování živnosti volné si vystačíte s občankou. U živností řemeslných, vázaných a koncesovaných předložíte navíc doklad o odborné způsobilosti.

Kolik datových schránek mohu mít : Datové schránky se dělí na dvě skupiny podle typu subjektu, pro který byla zřízena. Může se jednat o datovou schránku zřízenou ze zákona, nebo na žádost. Jedna osoba tak může mít dvě datové schránky – jednu zřízenou na žádost a jednu zřízenou ze zákona.