Antwort Jak skladovat stromeček? Weitere Antworten – Jak uchovat vánoční stromeček

Jak skladovat stromeček?
Nejlepší způsob jak skladovat umělý vánoční stromeček je přemístit ho v rozloženém stavu do místnosti kterou nevyužíváte a zakrýt ho tmavou fólií. Pokud však nemáte dostatek prostoru na takové skladování, je nejvhodnější stromeček vrátit opět do původního stavu.Vánoční stromek lze pořídit i měsíc před Vánoci, ale musí se skladovat v chladném a tmavším místě. Ideální jsou tedy sklepy nebo garáže. Aby neuschl a zůstal přirozeně zelený, měl by stát ve vodě, která může dosahovat až ke spodním větvičkám. „Vánoční stromek neumisťujte na slunce nebo do blízkosti topení.Dát ho do vody a skladovat nejlépe v chladu při teplotě mezi 3 až 5 stupni. Pokud bydlíte v bytě, uložte strom na balkón, ovšem jen v případě, že nemrzne. V mrazu by vodu nepřijímal. „Když přinesete koupený stromek, doporučujeme udělat takzvaný ozdravný řez, to znamená uříznout kousek, aby lépe nasával vodu.

Jak dlouho vydrzi vanocni strom doma : Živý stromek v květináči

V teplé a suché místnosti by neměl zůstat déle než týden. Pozor, ale změna teploty by měla být pozvolná.

Kdy vyhodit vánoční stromek

Proto existuje přesné datum, kdy už by vaše vánoční dekorace měly opustit váš domov. Tímto datem je večer tříkrálový, tedy 5. ledna a to ani dříve, ani později. Pokud vaše vánoční dekorace sundáte před tímto, nebo naopak po tomto datu, říká se, že vám to přinese smůlu.

Jak dlouho vydrží vánoční stromek v květináči : Pokud máte zahradu, tak je úplně jedno, kdy stromek v květináči koupíte. Když ho dostatečně zaléváte a má dostatečně velký květináč, můžete ho v něm nechat klidně celý rok.

„Nejvíce životnost prodloužíte, když umístíte stromek do stojánku s vodou. To ale nemá smysl u ofrézovaných stromků, ty totiž vodu nepotáhnou. Je potřeba aby ve vodě byla namočená kůra, protože strom saje tekutinu pletivy pod kůrou,“ radí František Valdman, místopředseda Sdružení pěstitelů vánočních stromků.

Pokud máte zahradu, tak je úplně jedno, kdy stromek v květináči koupíte. Když ho dostatečně zaléváte a má dostatečně velký květináč, můžete ho v něm nechat klidně celý rok. U řezaného stromku je to jiné.

Který vánoční stromek vydrží nejdéle

Pokud chcete, aby vám váš stromek vydržel pěkný co nejdelší dobu, sáhnout byste měli určitě po borovici, která vydrží z jehličnanů nejdéle. O něco kratší vydrží jedlička a nejkratší trvanlivost má smrk. Smrky ztrácejí totiž ve vytopených prostorách jehličí mnohem rychleji než ostatní dva zmíněné druhy.Jaký vánoční stromek zvolit

Druh vánočního stromku: smrk jedle
Cena: od 300 Kč od 590 Kč
Výdrž jehličí: 1-2 týdny 3-4 týdny
Typ jehličí: husté, krátké, pichlavé husté, krátké, nepichlavé
Barva jehličí: matně zelená světlejší zelená

22. 12. 2023Nejjednodušší způsob, jak zlikvidovat Váš odstrojený vánoční stromek, je bioodpad. Každá obec má vlastní příslušné předpisy, proto se vždy předem informujte. V některých obcích stačí stromek například postavit na krajnici před vchodové dveře.

Stačí stromek jen úplně odstrojit a minimálně den před odvozem odložit k popelnicím. Podle tradice byste měli stromek vyhazovat až na Tři krále, 6. ledna. Čím dřív se ho ale zbavíte, tím méně s ním budete mít starostí.

Který stromeček vydrží nejdéle : Bez debat, že umělý stromek vydrží nejdéle. Z řezaných vás určitě dlouho dobu bude těšit kavkazská jedle, jejíž jehlice nepíchají. Pak následuje borovice. A až na konci je stříbrný i klasický smrk pichlavý.

Jak dlouho vydrzi vánoční jedle : Rovnoměrný vzrůst i husté silné jehličí dělá z kavkazské jedle nejoblíbenější druh vánočního stromku v severských zemích. Vydrží několik týdnů a její měkké jehličí nepíchá, červenohnědé šišky stojí vždy vzpřímeně.

Jak prodlouzit zivotnost vánočního stromku

„Nejvíce životnost prodloužíte, když umístíte stromek do stojánku s vodou. To ale nemá smysl u ofrézovaných stromků, ty totiž vodu nepotáhnou. Je potřeba aby ve vodě byla namočená kůra, protože strom saje tekutinu pletivy pod kůrou,“ radí František Valdman, místopředseda Sdružení pěstitelů vánočních stromků.

U nás v České republice se vánoční stromek likviduje nejpozději do 6. ledna, tedy na svátek Tří králů. Například ve Švédsku je to trochu jiné: Tam se na svátek svatého Knuta dne 13. ledna slavnostně odstrojí vánoční stromek a děti si rozdělí zbytky cukrovinek, které na stromě visí.Z hlediska životního prostředí je ideální odnést vánoční stromek na sběrné středisko odpadů. Stromky odtud jsou odváženy na kompostárnu, kde pak obohatí vznikající kompost.

Kam vyhodit stromeček : Navštivte sběrný dvůr odpadu. Pokud zmeškáte svoz, nebo nechcete stromeček odkládat k černé popelnici, odvezte ho na nejbližší sběrné středisko odpadu. Vánoční stromečky svezené od kontejnerů budou energeticky využity, zatímco stromky odevzdané na sběrné středisko jsou odváženy do kompostárny.