Antwort Jak sklidit papriku? Weitere Antworten – Jak Zalevat papriky ve skleníku
Jak zalévat papriky ve skleníku
- Zalévání by mělo být prováděno brzy ráno nebo před obědem, pokud je zataženo. Můžete to udělat večer po západu slunce.
- Použijte usazenou, teplou vodu.
- Ideální vlhkost vzduchu je 70%.
- Zalévejte rostliny u kořenů.
- Frekvence zavlažování půdy je každých 3-5 dní nebo každé 1-2 dny.
9) Pokud máte vytápěný skleník, můžete do něj vysazovat papriku již v druhé polovině března. Do studeného skleníku vysazujte v druhé polovině dubna. Když musíte pěstovat v krytých prostorách více plodin, dejte papriku doprostřed a rajčata do průvanu, na kraj ke dveřím.Zásady výsadby papriky ve skleníku
Keře je třeba sázet ve vzdálenosti 25 až 40 cm v závislosti na výšce, a mezi řádky nechat 65-70 cm. Aby mladé rostliny nebyly spáleny, výsadbu je třeba provádět ráno, večer nebo v zamračený den.
Jak poznat zralou bílou papriku : Když mají papričky barvu, kterou mají podle odrůdy mít, můžeme začít se sklizní. Aby jste měli jistotu, že jsou papričky opravu zralé, zkuste ji zmáčknout. Stěny zralé papričky pruží. Pokud mají tendenci spíše prasknout, nechte je ještě dozrát.
Co dát na dno skleníku
Na dno byste měli umístit alespoň deseticentimetrovou vrstvu kvalitního hnoje – ideální je koňský, ale stejně tak dobře poslouží i kravský či králičí. Na hnůj dejte přibližně 10-15 cm vrstvu shrabaného, již povadlého listí (vyhněte se ale listí z ořešáku, které je kyselé), zavadlé posekané trávy nebo slámy.
Co žere papriky ve skleníku : Mezi ty nejčastější nákazy, které papriky napadají, patří virus mozaiky okurky, bronzovitost rajčete či skvrnitost papriky a rajčete. Všechny tyto choroby způsobují skvrny na plodech, různý stupeň jejich zmenšování či deformace, u posledně jmenované choroby dokonce praskání plodů i listů a jejich následné opadávání.
Na záhonu. S výsadbou na záhon musíte počkat, až bude stabilně teplejší počasí. Vyberte takové místo, kam svítí sluníčko většinu dne. Sazenice sázejte po dvou, aby se o sebe mohly opřít, když bude foukat, a nezlomily se.
Pro pěstování ve skleníku se hodí zejména košťálová a listová zelenina, jako jsou salát a kedlubny, a také lilkovité rostliny jako jsou rajčata, lilek a papriky. Pod sklem lze ale skvěle pěstovat i bylinky, jako je bazalka, řeřicha, nebo i okurky.
Co zasadit vedle paprik
Co zasadit vedle paprik:
- Rajče.
- Kapusta.
- Kedlubny.
- Česnek.
- Cibule.
- Fazole.
- Mrkev.
- Petržel.
Pro českou kuchyni jsou typické pečené bílé papriky plněné mletým masem, servírované s rajskou omáčkou. Vyzkoušet můžete ale i méně obvyklou variantu omáčky s mletou paprikou a krájenými rajčátky. Chutná skvostně!Paprika je všestranná. Jen málokterá zelenina se dá vařit, mrazit, péct, grilovat, zavařovat, nakládat, sušit a přitom stále dobře chutná. Plněná paprika a paprika v oleji jsou obecně nejoblíbenějším způsobem zpracování této typické letní zeleniny.
Pokud není moc kvalitní, je dobré vybrat zeminu do hloubky cca 40 cm, dolů navézt cca 10 cm kvalitního hnoje. Nejlepší samořejmě od koní, podobně však poslouží i od skotu či např. králíků. Na hnůj je dobré dát vrstvu shrabaného listí, případně slímy.
Jak dezinfikovat skleník : Zarýpejte do zeminy dusíkaté vápno, asi 100 gramů na metr plochy. Pořádně zalijte a na měsíc skleník uzavřete. Pak znovu zalijte a větrejte až do jarních výsevů nebo výsadby nových kultur.
Kdy se sklízí papriky : Vybarvené plody plně dozrávají až v průběhu srpna a v září, proto si na ně musíme déle počkat. Sklizeň v krytých prostorách může probíhat ještě v říjnu, někdy i déle. Pro papriky platí to samé, jako pro jinou plodovou zeleninu. Rostlina dává svou sílu plodům, které na ní jsou.
Jak se zbavit škůdců ve skleníku
Na mšice a molice se používají žluté destičky, na třásněnky modré. Nejčastěji se využívají draví roztoči, parazitické vosičky napadající jen konkrétní druhy škůdců a na mšice využíváme také dravé slunéčko. Biologickou ochranu též pořídíme v podobě preparátů, které obsahují parazity škůdců.
Zaštipování bočních výhonů řešíme po celou vegetační dobu. I po několika měsících má paprika tendenci tvořit extrémně rychle rostoucí boční výhony, které nejsou žádoucí. Výhon i list zaštipujte tak, aby nedošlo k zaštípnutí na úrovni centráního stonku, ale cca 1cm od něho.Co pěstovat ve skleníku na jaře
Ve vyhřívaných sklenících lze také v tomto období zasít rajčata a papriky. V polovině jara vypěstujte rychle rostoucí rostliny, jako jsou cukety, tykve a dýně. Kupte si také připravené rostliny paprik a rajčat. Zasít do skleníku můžete i bazalku určenou pro pěstování v interiéru.
Jakou zeleninu dát do skleníku : Nejvhodnější plodiny do skleníku jsou rajče, salát, mrkev, kopr, ředkvička, fazol tyčkový a okurka. Tyto druhy lze snadno pěstovat a rychlit i v nevytápěném skleníku.