Antwort Jak snížit bolest ucha? Weitere Antworten – Jak se rychle zbavit bolesti ucha

Jak snížit bolest ucha?
Při mírné bolesti v uších či při obtížích po koupání, sáhněte po ušních kapkách s obsahem antisepticky působících látek (kyselina octová, tea tree oil a další). Při zalehnutí ucha jsou vhodné olejové ušní kapky, které pomáhají rozpouštět ušní maz a mají často také dezinfekční účinky.Bolest ucha

Především je vhodné tišit bolest, studeným obkladem přes ucho a podáváním analgetik (tablety paracetamolu (např. Paralen nebo Panadol) Ibalgin, Ibuprofen, Ibumax) nebo ušních analgetických kapek (Otobacid) a vyčkat nástupu účinku.V lehkých případech je často dostačující domácí léčba v podobě studených obkladů a užívání léků proti bolesti. Diagnostikuje-li lékař bakteriální infekci, čili silný zánět středního ucha, předepíše antibiotika (lokální v podobě kapek do ucha nebo klasické tablety – záleží na závažnosti onemocnění).

Jak dlouho trvá bolest ucha : Přeléčení antibiotiky a regenerace trvá obvykle cca 2 – 3 týdny. Po tuto dobu může být ucho zalehlé a citlivé a neměla by se do něj dostat voda (tzn. vyloučit koupání a potápění). Pokud se stav do měsíce nezlepší, bude potřeba znovu navštívit lékaře, aby se předešlo recidivám.

Kdy jet na pohotovost s bolestí ucha

Pokud se stav nezlepší a zánět přejde do pokročilého stádia s horečkou a výraznou bolestí ucha, je čas vydat se na pohotovost. Lékař podle věku a stavu malého pacienta zvolí mezi dvěma postupy propíchnutím ušního bubínku nebo antibiotickou léčbu.

Jak bolí propíchnutí bubínku : Celý zákrok trvá 10 – 15 sekund. Ve většině případů však zákrok není pro pacienty bolestivý, protože v ušním bubínku není spleť nervových zakončení tak hustá.

Děcku ulevte podáním Nurofenu nebo Ibalginu. Uleví jak od bolesti, tak působí protizánětlivě. Z volně dostupných kapek by mohlo pomoci Otic solution, ale pozor, nesmí se kapat do ucha s poškozeným bubínkem (z ucha nesmí nic vytékat). Z vlastní zkušenosti většinou dojde na návštěvu ORL.

Fenistil kapky (3x denně), nebo Claritin sirup nebo tabletky (1x denně)). Fenistil a Claritin jsou volně prodejné. Vhodné je podávat 3 dny Nurofen (Ibalgin, Ibuberl) 3x denně (ráno-v poledne a večer á 6 hod) pro potlačení zánětu. Pokud bolest nadále trvá, nebo vytéká něco z ucha – je nutno vyhledat lékaře!

Co vytáhne zánět

Zánětu se můžeme zbavit, vyloučíme-li ze stravy ztužené tuky, běžné rafinované rostlinné oleje, lepek, mléčné výrobky, kofein a cukr. Změnou jídelníčku se můžeme zbavit migrén, alergií, vysokého krevního tlaku, protizánětlivá strava navíc posiluje imunitu.Pokud se stav nezlepší a zánět přejde do pokročilého stádia s horečkou a výraznou bolestí ucha, je čas vydat se na pohotovost. Lékař podle věku a stavu malého pacienta zvolí mezi dvěma postupy propíchnutím ušního bubínku nebo antibiotickou léčbu.Mezi nejvhodnější přípravky, které zmírňují i bolest ucha dítěte, patří paracetamolový čípek, tabletka nebo sirup. Tyto přípravky je však nutné podávat v množství přesně podle schválených doporučení.

Příznaky zánětu středního ucha

  • bodavá bolest ucha (zejména v leže), pulzující bolest.
  • pocit zalehlých uší a vnitřního tlaku.
  • hnisavý výtok z ucha.
  • horečka.
  • průjem a zvracení
  • malé děti vytrvale pláčou a nemohou spát; dotýkají se pořád ucha, které je horké nebo i nateklé

Kdy se píchá ucho : Pokud hnis v uchu utlačuje bubínek, zánět je nutné odstranit propíchnutím bubínku a odsátím hnisu (paracentéza, lidově pak píchání ucha). Tento zákrok přináší velikou úlevu od bolesti.

Co nejíst při zánětu : Jaké potraviny způsobují zánět Mezi potraviny, kterým je dobré se vyhnout, patří smažená jídla, zpracované maso, alkohol, rafinované sacharidy, rafinované rostlinné oleje a kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy.

Co zhoršuje zánět

„Strava je jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují zánět v těle. Zatímco smažená jídla, uzeniny, slazené nápoje, bílé pečivo obsahující rafinované uhlohydráty mají tendenci zvyšovat zánět v těle, ovoce, zelenina, ořechy, olivový olej ho naopak snižují.

Piercing do ucha je na rozdíl od piercingů do jiných částí těla (více prý bolí propíchnutí pupíku či nosu) zákrokem téměř bezbolestným a velmi rychlým. Záleží také, jakou část ucha si necháte propíchnout, jehlu v ušním lalůčku třeba ani neucítíte, ve chrupavce pak může být malinko nepříjemná.Pokud hnis v uchu utlačuje bubínek, zánět je nutné odstranit propíchnutím bubínku a odsátím hnisu (paracentéza, lidově pak píchání ucha). Tento zákrok přináší velikou úlevu od bolesti.