Antwort Jak spotřebovat hrušky? Weitere Antworten – Co se dá udělat z hrušky
Hrušky ale můžete zpracovat do kompotů nebo v kombinaci s dalším ovocem do různých džemů či pyré. Jejich sladká, až medová příchuť je báječná v moučnících, dobře se kombinuje například s ořechy, čokoládou či mascarpone. Hrušky jsou také neodolatelné ve spojení se sýry, nejlépe s těmi s pikantní chutí, např.Hrušky opláchneme, oloupeme, rozpůlíme, jádřince vykrojíme a ihned vkládáme do studené vody s trochou kyseliny citronové nebo octa, aby nezhnědly. Poté je plníme do sklenic, zalijeme teplým nálevem nebo posypeme cukrem a zalijeme teplou vodou. Sklenice uzavřeme víčky a sterilujeme 20-30 minut při 85 °C.Vodu smíchanou s cukrem, skořicí a hřebíčkem necháte převařit. Oloupané a omyté hrušky rozkrojíte na čtvrtiny, odstraníte z nich jádřince, naskládáte je do sklenic a zalijete cukrovým nálevem. Sklenice důkladně uzavřete a necháte klasickým způsobem sterilizovat ve vodě, horké 85° Celsia 25 minut.
Jak zpracovat tvrdé hrušky : Rozlišují se letní, podzimní a zimní hrušky a také stolní, hrušky na mošt a hrušky na vaření. Stolní hrušky se konzumují syrové nebo se používají k přípravě v kuchyni. Z hrušek na vaření lze připravit vynikající kompot, želé, čatní atd. Obzvláště šťavnatým, jemným a voňavým hruškám se říká také máslovky.
Na co jsou zdravé hrušky
Proč jsou hrušky zdravé Léčebný účinek hrušek spočívá především v jejich vysokém podílu vody, čímž působí na čištění střev, odstraňují zácpu a jiné trávicí obtíže. Obsahují sodík, draslík, měď, zinek, vápník či fosfor a neutralizují a z těla poté vylučují těžké kovy a jedovaté látky, jako je olovo, rtuť nebo kadmium.
Jak uchovat hrušky : Jablka i hrušky by se měli skladovat pouze v jedné vrstvě a bedýnky dáváme s ohledem na proudění vzduchu do polic předem za tímto účelem zbudovaných. Nemáme-li sklep, musí pro uskladnění postačit i chladná chodba nebo nevytápěná garáž.
Připravte si misku se studenou vodou a lžičkou kyseliny citrónové a ovoce vložte do ní, aby hrušky nezhnědly. Připravte si dokonale čisté sklenice, hrušky do nich naskládejte a zalijte je nálevem. Zavařujte je na 85 °C po dobu 20-25 minut.
Hnědnutí rozkrojených plodů je známým problémem nejen u jablek a hrušek, ale třeba i brambor. V buňkách dužniny jsou ukryté enzymy a zároveň fenolické sloučeniny (například žlutá barviva).
Jak zavařit tvrdé hrušky
Z hrušek odstraňte stopky a zbavte je jádřince. Smíchejte vodu s cukrem, skořicí a hřebíčkem a povařte. Oloupané a umyté hrušky nakrájejte na čtvrtiny, poté je naskládejte do sklenic a zalejte připraveným nálevem. Následně sklenice důkladně uzavřete víčky a sterilujte ve vodě o teplotě 85°C po dobu 20 – 30 minut.Hrušky obsahují kolem 85 % vody, sacharidy, vlákninu, organické kyseliny, minerální látky (převážně draslík, fosfor a vápník) a vitamíny (betakaroten, B1, B2, C). Díky vyššímu podílu vlákniny pomáhají při střevních potíží, zácpě a snižují hladinu cholesterolu. Vysoký obsah draslíku pomáhá při vysokém krevním tlaku.Zimní řez. I v zimě je možné prořezat hrušeň a podpořit tak její zdraví a úrodnost. U stromů se slabým růstem provádíme stříhání hrušky ideálně – před obdobím vegetačního klidu. Řez bujně rostoucích stromů je vhodný na jaře, v období rašení až kvetení – tento řez omezí růst.
Skladování a trvanlivost: Zralé, měkčí plody jsou určeny ihned k jídlu, tužší plody nechte v pokojové teplotě dojít do plné zralosti. Při 1 až 5 °C v lednici vydrží (nepřezrálé) hrušky chutné až do konce listopadu (dle stupně zralosti v době zachlazení a dle stálosti teploty v lednici).
Jak zkaramelizovat hrušky : Hrušky oloupeme, rozkrojíme, vykrojíme jádřinec a nakrájíme na silnější klínky. Zakapeme citronovou šťávou, aby nehnědly. V silnostěnném kastrolu necháme pozvolna zkaramelizovat 90 g cukru. Opatrně vmícháme 200 ml vody a rozvaříme na hustší karamel.
Jak dlouho se Zavařují hrušky : Smíchejte vodu s cukrem, skořicí a hřebíčkem a povařte. Oloupané a umyté hrušky nakrájejte na čtvrtiny, poté je naskládejte do sklenic a zalejte připraveným nálevem. Následně sklenice důkladně uzavřete víčky a sterilujte ve vodě o teplotě 85°C po dobu 20 – 30 minut. Nakonec sklenice vyndejte a otočte dnem vzhůru.
Kdy jíst hrušky
Většina odrůd hrušně mají plody, které je možné jíst buď syrové jako ovoce, nebo z nich pít šťávu. Plody hrušní se obvykle sklízejí krátce před jejich zralostí, aby se zajistila lepší kvalita, protože plně zralé hrušky lze jen stěží sklízet bez otlaků. Doba sklizně hrušek začíná v srpnu a končí v říjnu.
Způsobuje ji houba Gymnosporangium sabinae. Jedná se o dvoubytnou rez. Choroba má v cyklu hostitele a mezihostitele. Hostitelem je jalovec, v našich podmínkách nejčastěji jalovec chvojka (Juniperus sabina) a jalovec čínský (Juniperus chinensis).Při zmlazování v první řadě prosvětlíme korunu, odstraníme suché a nemocné větve a následně řežeme hlavní větve směrem shora dolů. Čím je strom starší, tím více můžeme zkrátit horní větve – o čtvrtinu až polovinu, v závislosti na věku a zdravotním stavu stromu.
Jak dlouho vydrží hrušky v lednici : 5–7 dní vydrží:
meruňky, banány, nektarinky, papája, broskve, hrušky, ananas, švestky.