Antwort Jak spárovat staré cihly? Weitere Antworten – Čím spárovat staré cihly

Jak spárovat staré cihly?
Pro spárování používáme malty na bázi vápna (Fugenmörtel ZF), vápna s hydraulickými přísadami (Fugenmörtel TK) a jen pro velmi pevné cihly a pásky lze použít tvrdší malty na bázi románského cementu (Fugen und Ergänzungsmörtel RZ) nebo bílého portlandského cementu (Fugenmörtel).Pro ""nátěr"" cihel je teoreticky možné použít různé nátěrové hmoty, jako jsou na př. fasádní barvy Barlet, email Bakrylex, S2160 Hostagrund, syntetické emaily S2013 Industrol univerzál, U2029 Industrol profi a další. Předpokladem je naprosto suchý podkald a důkladná penetrace naředěnou, vybranou nátěrovou hmotou.Postupovat můžete tradičním způsobem, tedy posílit soudržnost podkladu pomocí „špricu“ z naředěné malty nebo nanést na omítaná místa penetraci (adhezní můstek), s níž se samozřejmě pracuje snadněji. Pak následuje obvyklá kombinace jádrové a štukové omítky, případě pokladová vrstva a fasádní pastovitá omítka.

Jakou maltu na staré cihly : Vápenocementová omítka:

Tato univerzální omítka se používá především ve venkovním prostředí na těžké zdivo (vápenopískové cihly, staré cihly, betonové bloky).

Čím Vyspárovat cihlovou zeď

Chceme-li zvýraznit výsledek, můžeme použít světlou spárovací hmotu. Na druhé straně, v případě moderní fasády je ideální hladký klinker, a to zejména v případě, že cihla bude mít chladné barvy (např. černá, šedá) a pro spárování použijeme téměř neviditelnou, tenkou spáru ve stejné barvě.

Jak renovovat cihly : Impregnační nátěr na cihly a zdivo vytvoří na povrchu vodoodpudivý film a chrání ho před vlhkostí.

  1. Postačí jedna vrstva přípravku.
  2. 25 litrů ošetří až 125 m2 plochy.
  3. Vysoká odolnost vůči vodě a mechu.
  4. Na takto ošetřeném povrchu se zvýrazní jeho barevnost.
  5. Aplikujte válečkem nebo postřikovačem.
  6. Umožňuje stěnám dýchat.

Pro zvýšení vlastností lícových cihel doporučujeme použít nano přípravek NanoKlinker. Ošetřením povrchu snížíme nasákavost a tím předejdeme riziku tvorby minerálních výkvětů. Impregnační nano nátěr provádíme rovnoměrně pouze v jedné vrstvě! Tím výrazně snižujeme spotřebu přípravku, ale hlavně čas strávený aplikaci.

Pro trvalý nátěr půdovek doporučujeme použít tvrdé podlahové oleje. Ze sortimentu firmy KREIDEZEIT je pro nátěr půdovek vhodný Podlahový tvrdý olej (ředěný Balzámovým terpentýnovým olejem) nebo Tvrdý olej – pure solid -.

Co postavit ze starých cihel

Ze starých cihel můžete vybudovat velmi pěkné zahradní cesty a chodníčky. Ze starých cihel můžete vybudovat zahradní ohniště. Ze starých cihel můžete na zahradě postavit nejrůznější zdi a zídky, omítnuté, přiznané, s pojivem nebo suché. Staré cihly můžete využít i na vydláždění teras a posezení.Před nanášením nové štukové omítky se doporučuje starou zeď napenetrovat a teprve po zaschnutí penetračního nátěru, nanést štukovou omítku. Díky penetraci dosáhnete zpevnění a sjednocení nasákavosti podkladní omítky. Vhodné je použít penetraci i štuk od stejného výrobce a postupovat dle návodu.Zkušení zedníci umí nahazovat omítkovou maltu i přímo ze zednické naběračky. Je třeba mít správnou konzistenci malty, která musí být zároveň dostatečně mastná. Nahazuje se podobným švihem jako lžící. Jádrovou (základní) vrstvu omítky nahazujeme ve směru zdola nahoru.

Odpověď: pro zpevnění obnaženého zdiva a zvýraznění jeho zabarvení můžete použít silikonový lak ""laksil"", který se vyrábí i v matném provedení. pro první 1 – 2 penetrační nátěry (podle savosti podkladu) je nutné lak silně naředit (cca 1:1) ředidlem s6005 aby se vsákl co nejhlouběji.

Jak vyplnit spáry mezi cihlami : Spáry ve zdivu tloušťky 0,5-3 cm se nejprve propění montážní pěnou, po zatvrdnutí se pak proškrábnou až k prvnímu peru tvarovky a následně se vyplní tepelněizolační maltou. Tento postup zaručí to, že podklad pod následnou omítku bude jednolitý a omítka bude ležet na prostředí s přibližně stejnou objemovou hmotností.

Čím natřít venkovní cihly : Nejvhodnější volbou pro venkovní stěny je akrylový nátěr na stěny (rozpustný ve vodě). Tento typ nátěru pomáhá zajišťovat vodotěsnost stěn a zároveň umožňuje odpařování vlhkosti ze stěn do venkovního ovzduší.

Jak ošetřit cihly na podlaze

Povrchová úprava cihel

Jedna z možností je impregnace včelím voskem – vosk se roztaví, štětcem nanese na povrch dlaždic a pak se hadříkem zapraví dovnitř. Osvědčuje se i impregnace roztokem BV (Imesta), který je vyroben na bázi včelího vosku rozpuštěného v organickém rozpouštědle.

Tento na pohled příjemný, ekologický a tradiční materiál můžete použít při stavbě venkovního krbu, udírny či letní kuchyně, poslouží při budování zídek, zdí, plotů, můžete z něj vybudovat obrubníky záhonů, ohniště, vydláždit dvorek či terasu nebo vytvořit zahradní chodníček.Odpověď: pro ""oživení"" barevného vzhledu cihel můžete z oblasti nátěrových hmot zkusit napuštění cihel fermeží o 1000 unibal fermež napouštěcí, kterou před použitím je vhodné ještě naředit ( cca 1:1) ředidlem s 6006. případně nevsáknutou fermež je potřebné setřít.

Jak napojit novou omítku na starou : Jestliže je původní omítka v dobrém stavu a nevyžaduje žádné dorovnání a jiné zásadní úpravy, lze vyřešit opravu pouze nanesením nové štukové vrstvy. Před nanášením nové štukové omítky se doporučuje starou zeď napenetrovat a teprve po zaschnutí penetračního nátěru, nanést štukovou omítku.