Antwort Jak správně jíst mořské plody? Weitere Antworten – Jak správně jíst rybu v restauraci

Jak správně jíst mořské plody?
Pamatujte základní pravidlo: Ryba se na talíři nekrájí, ale maso se jemně odlupujeme od kostí a kůže příborem. Pokud si například objednáte ryby v restauraci, měli byste dostat i speciální příbor – širší vidličku a tupý nůž se zalomenou špičkou. Nůž bez ostří slouží k odstranění kůže a především k podržení ryby.Mezi základní tepelné úpravy mořských plodů patří vaření. Ideální přípravou humrů a langust je potom dovaření v jemném okořeněném vývaru nebo smažení jejich ocasů na pánvi. Krátce povařené a rozpůlené se vloží stranou, kde je maso, na pánev a dosmaží se. Vaření v páře je ideálním způsobem úpravy většího množství mušlí.Nejlépe je osmažit na straně s kůží a pak ji jen na jedno otočení dodělat. To jí zajistí křupavou kůrku a přitom šťavnaté a jemné maso uvnitř. Pokud se připravuje v celku, je dobré ji plnit například bylinkami nebo také česnekem a citronem.

Jak jíst slavky v restauraci : Vařené slávky

Z misky se nabírají buď rukama, nebo lžíci či kleštičkami na talíř. Vnitřek otevřené mušle můžete vybrat vidličkou anebo rukou, ale nejstylovější je použít jinou mušli jako kleštičky. Vyjedené mušle se odkládají na zvláštní talíř nebo misku a opět stylové je vrstvit jednu na druhou.

Co si dát k rybě

Brokolice, mrkev, cuketa nebo květák na páře se hodí perfektně a nabízejí vynikající kontrast ke křehkému a šťavnatému rybímu masu. Bramborový salát: Bramborový salát je oblíbeným doplňkem ke grilované rybě. Můžete ho připravit s majonézovou omáčkou, jogurtovou omáčkou nebo jen s olejem a octem.

Jak jíst mušle v restauraci : Protože rybí maso je jemné a samo se láme, nekrájíme ho, ale pouze oddělujeme jednotlivé kousky. Humra, ústřice i kaviár doprovází speciální příbory, v případě krevet se můžeme spolehnout na jedení rukama a na slávky použijeme vlastnoručně vyrobené kleště z jedné prázdné mušle, kterými maso vytahujeme.

Platí jednoduché pravidlo, chobotnici vařte tak dlouho, kolik váží, tzn. chobotnici vážící jeden kilogram, vařte jednu hodinu, půlkilovou chobotnici půl hodiny apod. Takto připravenou chobotnici je možné upravovat dál, přidat ji do salátu, těstovin, rizota, opéct krátce na pánvi apod.

Mražené mořské plody prolijeme vlažnou vodou tak, aby se odstranil led. Na pánvi rozehřejeme olivový olej a přidáme cibuli, česnek, necháme zpěnit a přidáme mořské plody. Opékáme cca 2 minuty a přilijeme bílé víno. Zakápneme citronovou šťávou, osolíme, opepříme a vaříme dokud se víno z poloviny neodpaří.

Jaká je nejzdravější ryba

Mezi zdravotně nejvýhodnější patří tučnější mořské ryby jako losos, tuňák, sleď, makrela a sardinky. Ale také málo tučná treska, mořský vlk, okoun a mahi-mahi. Tučnější ryby dodávají více omega-3 kyselin, méně tučné jsou zase bohaté na jód, který je důležitý pro funkci štítné žlázy.Losos obsahuje omega 3 a 6 mastné kyseliny, vitamín B12, bílkoviny, minerály a jiné živiny, které jsou prospěšné zdraví. Pokud budete lososa konzumovat na pravidelné bázi, zvýšíte si tak prevenci kardiovaskulárních onemocnění, Alzheimerovy choroby a dalších civilizačních onemocnění.Tuto vrstvu jde poměrně snadno odstranit pomocí chlorového bělidla (např. Savo). Do roztoku v poměru 1 : 1 vložíme lasturu přibližně na hodinu, nebo na tak dlouho, dokud není vrstva zcela odstraněna. Podle velikosti to může být méně, nebo naopak více.

Třídit je dobré slávky ještě po vaření. A pak je to opačně: když se otevřou, pochutnejte si. Zůstanou-li zavřené, nejezte je.

Jakou Prilohu dát k rybě : Nejčastěji jsou voleny brambory, které jsou upravovány na různé způsoby – vařené brambory, opečené brambory, bramborový salát, kaše či smažené nočky z bramborové kaše. Pokud je ryba připravena na přírodní způsob, hodí se zelenina (čerstvá i tepelně upravená), pečivo (čerstvé i opečené) nebo kuskus.

Jak upravit brambory k rybě : Brambory nandáme do zapékací misky vymazané máslem, pekáčku nebo remosky, osolíme, okořeníme dle chuti (kmín, pepř, paprika, česnek…) a položíme na ně obalené makrely, které poklademe plátky másla, zaklopíme a pečeme do změknutí brambor, cca 20 – 25 minut. Vkládáme do předehřáté trouby na 200 stupňů.

Co nedělat v restauraci

Co se nesmí dělat v restauraci Základy etikety stolování v restauraci zakazují pískání, pokřikování, luskání, tleskání. Vždy byste měli sedět v klidu a nikdy byste neměli pokládat lokty na stůl. Neslušné je srkání, mlaskání a smrkání při jídle.

Škeble a mušle (slávky, srdcovky)

Většinou je koupíte v síťce, kterou schováte doma v lednici. V chladu by vám měly vydržet živé pár dnů, samozřejmé je, že čím dříve je spotřebujete, tím lépe. Než je ale začnete konzumovat, je třeba je očistit a vytřídit mrtvé škeble.Na co oliheň použít Z těla můžete nakrájet kroužky, které obalíte v těstíčku, osmažíte a můžete podávat jako chuťovku na oslavě s chilli majonézou. Ploutve, chapadla i tělo lze využít jako kterékoli jiné mořské plody k přípravě ve wok pánvi, k těstovinám nebo do salátu.

Proč nejíst lososa : Kromě antibiotik a pesticidů, které jsou na farmách běžně používány, je největším zdrojem toxinů peletové krmivo obsahující dioxiny, PCB (polychlorované bifenyly) a další jedovaté chemické substance. Přítomnost PCB v lososech z farem je v průměru 8x vyšší než u lososů z divokého odychtu.