Antwort Jak správně komunikovat s pacientem? Weitere Antworten – Jak komunikovat s nemocným

Jak správně komunikovat s pacientem?
Nemocný vám lépe porozumí, když budete mluvit jednoduše, srozumitelně a budete se snažit reagovat citlivě a empaticky. Díky správné komunikaci také neztratíte blízkost s nemocným člověkem. Nejde jen o slovní vyjadřování, stejně důležité mohou být i pohledy, tón hlasu nebo gesta.Plně propuknutý vztek u pacienta by měly sestry zvládat asertivním způsobem – nikoliv ovšem agresivním jednáním. Agrese by mohla hněv naopak dále stupňovat. Vhodné je také udržovat přiměřený oční kontakt s pacientem, vyvarovat se zvyšování hlasu a na pacienta nijak neútočit ani mu nevyhrožovat, a to ani neverbálně.Řekněte i něco o sobě, když se to hodí. Nevyprávějte pacientovi o svém životě. Nechte pacienta spíše sdílet s vámi nějakou společnou zkušenost, pokud máte za to, že to přispěje k jeho pohodě.

Jak se zlepšit v konverzaci : Jak zlepšit komunikační schopnosti Máme 5 tipů, které vám pomůžou

  1. Mluvte, mluvte, mluvte. Abyste nebyli nervózní a cítili se při komunikaci dobře, musíte si ji natrénovat.
  2. Ujistěte se, že vám ostatní rozumí
  3. Vnímejte, co lidi zajímá
  4. Poslouchejte a vnímejte.
  5. Myslete na řeč těla.

Co říct nemocnému člověku

Sdělujte, co je pro vás důležité, formulacemi v první osobě jednotného čísla: „Já ti chci pomoci a potřebuji, abys mi řekl jak. “ Buďte upřímní, ale nezraňujte tím, že řeknete vše, co vás k dané situaci napadá. Povzbuzujte nemocného, ale nenuťte jej, aby se s vámi podělil o své myšlenky a pocity.

Jak mluvit s člověkem který umírá : Základní postupy komunikace

  1. představujte se srozumitelně a klidně
  2. pacientovi zřetelně dejte najevo již v první odpovědi, že jste tu pro něj a máte na něj čas.
  3. buďte přívětiví, laskaví, vstřícní
  4. pro hovor volte pokud možno klidné a tiché místo.
  5. ujistěte pacienta o tom, že jste připraveni naslouchat.

Pokuste se v kritické situaci navodit pocit důvěry:

oslovujte pacienta celým jménem; podpořte ho, aby vyjádřil své obavy a příčiny hněvu, klidným a jemným tónem hlasu ho upozorněte, že vulgarita a agresivní hrozby nemohou být akceptovány: „Mám z vás strach, pokud toho nenecháte, zavolám o pomoc. “

Trpělivé vyslechnutí, projevy akceptace, úcty, zájem, pochopení, vcítění. Dávat najevo pochopení pro tento stav i situaci nemocného, empatizovat s jeho pocity bezmoci, ale vyjadřovat naději na zlepšení budoucnosti. Pomoci mu orientovat se v situaci, vysvětlit mu co se s ním děje.

Co říct člověku který umírá

Několik praktických pravidel pro sdělování závažných informací

  • mluvte upřímně a pravdivě, vyjadřujte se citlivě, ale jasně, jednoduše, bez dvojsmyslů
  • zjistěte, kolik toho pacient již ví a co si o svém stavu myslí, zvažte, co potřebuje vědět.
  • zeptejte se, jestli pacient zná/chce znát pravdu o svém vážném stavu.

Zde jsou některé základní principy a techniky, které vám pomohou zdokonalit vaše dovednosti v oblasti komunikace:

  1. Naslouchejte aktivně – Nejde jen o to, abyste poslouchali, co druhý říká, ale abyste se snažili porozumět tomu, co říká a co se za jeho slovy skrývá.
  2. Vyjadřujte se jasně – Mluvte stručně a přesně.

Dobrá strategie je upřímně se o dívku zajímat – co ji baví, co by v životě chtěla dělat nebo jaké má plány na prázdniny. Pozorně poslouchejte, co vám dívka vypráví a rozveďte konverzaci o společných zájmech. Základem každé schůzky je úsměv a pohled do očí. To však neznamená upřené zírání, ale tak akorát.

Řekněte mu, že jej máte rádi, poproste o odpuštění, odpusťte. Ale nebojte se říci i to, že jej nedržíte, že může jít. Je to někdy velmi bolestné, ale on často čeká na vaše ujištění, že to bez něj zvládnete. Rozloučení může přinést pokoj jak jemu, tak vám.

Jak se bavit s umírajícím : Základní postupy komunikace

  1. představujte se srozumitelně a klidně
  2. pacientovi zřetelně dejte najevo již v první odpovědi, že jste tu pro něj a máte na něj čas.
  3. buďte přívětiví, laskaví, vstřícní
  4. pro hovor volte pokud možno klidné a tiché místo.
  5. ujistěte pacienta o tom, že jste připraveni naslouchat.

Jak se pozná že člověk umírá : pokles krevního tlaku, puls obtížně hmatný, často tachykardie s arytmiemi. změny vzorce dýchání, někdy charakteru mělké bradypnoe, někdy mělké tachypnoe, často apnoické pauzy, známky usilovného dýchání (zatahování nadklíčků) změny v obličeji („špičatění”, tj. zostření rysů, vystoupení nosu z obličeje)

Jak se chovat k člověku kterému někdo umírá

V době umírání je důležité zachovat klidnou, láskyplnou a důstojnou atmosféru, vyhnout se spěchu, panice, naříkání. Umírající člověk potřebuje vědět, že je milován, ale zároveň i to, že rodina bude fungovat i po jeho odchodu, že jeho blízcí zvládnou to těžké, co je bude čekat.

Šest způsobů, jak pomoci někomu, kdo trpí úzkostí

  1. Snažte se zjistit co nejvíce informací o úzkosti.
  2. Naslouchejte.
  3. Buďte trpělivý
  4. Nezlehčujte situaci.
  5. Nenechávejte je o samotě
  6. Moc na ně netlačte.

Je nutné především s pacientem trpělivě mluvit, věřit mu jeho trýzeň, nevymlouvat mu jeho smutek, nezahlcovat ho příklady typu: „Podívejte se, ten je slepý, hluchý, ten nemá nohu – a jakou má radost ze života“.

Co neříkat pozůstalým : V takovém případě je nejvhodnější říct: „Je mi to líto, přijměte, prosím, moji upřímnou soustrast. „Pozor, soustrast nepřejeme, ale vyjadřujeme,“ připomíná lektor etikety velmi často používané a nevhodné slovní spojení ‚přeju upřímnou soustrast', které je poněkud nesmyslné, když se nad ním zamyslíme.