Antwort Jak správně péct kačenu? Weitere Antworten – Co se dává před pečením do kachny
Kachnu omyjte zevnitř i zvenku pod tekoucí studenou vodou. Nechte ji okapat a pak ještě zvenku osušte papírovou utěrkou. Důkladně ze všech stran osolte asi 2/3 soli, zbytek nasypte do břišní dutiny. Kůži ze všech stran ještě posypte kmínem.Postup. Očištěnou, opláchnutou a osušenou kachnu stejnoměrně posolte vně i uvnitř, posypte kmínem a dejte do pekáče prsíčky dolů. Ten vložte do trouby předehřáté na 180, u horkovzdušné na 160 °C. Za občasného podlévání vodou pečte zhruba hodinu, až začne červenat.Jak dlouho a na jakou teplotu péct kachnu v horkovzdušné fritéze Nám se nejvíce osvědčila kombinace teploty 160 °C a času 100 minut s následným dopečením posledních 20 minut na 200 °C. Za takovou dobu se totiž maso pěkně propeče, udělá se krásná kůrka, ale zároveň se maso uvnitř nevysuší.
Jak nastavit troubu na kachnu : Pekáček s kachnou vložte do trouby (s roštem zasunutým do dolní třetiny trouby) a termostat nastavte na 120 stupňů. Pečte bez jakýchkoli zásahů a průzkumných manévrů (včetně otvírání trouby nebo nadzvedávání víka) 5 až 6 hodin. Na přesném čase v tomto případě rozhodně nesejde.
Jak dlouho se peče kachna v troubě
Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti. V pekáči ji pouze na začátku mírně podlijeme vodou a v první polovině pečení ji pečeme zakrytou. Kachna je hotová, když se maso na stehnech zcela odděluje od kosti. Upečenou kachnu před podáváním necháme zakrytou odpočívat.
Jak naložit kachnu před pečením : Pak kachnu důkladně ze všech stran osolte zhruba lžičkou soli, třetina z toho by měla přijít do útrob kachny. Kůži pak ještě ze všech stran posypte kmínem. Takto připravenou kachnu vložte do pekáčku s dobře přiléhajícím víkem či pokličkou. Pasovat by do něj měla tak akorát, aby ji pěkně "objal".
Kachnu vložíme do vyhřáté trouby na 90 °C a pečeme ji 7 hodin. Poté teplotu zvýšíme na 120 °C a pečeme dalších 5 hodin. Na poslední hodinu teplotu ještě zvýšíme, aby se vytvořila pěkná kůrčička. Kachnu během pečení průběžně potíráme vypečeným tukem smíchaným s medem.
Při pečení v horkovzdušné troubě nastavíme teplotu o přibližně čtvrtinu nižší než při pečení klasickém. Maso pečeme zpočátku zakryté víkem pekáče nebo alespoň alobalem, aby se nevysušilo. Větší kusy je výhodné péct zpočátku při nižší teplotě, tím dosáhneme šťavnatosti.
Jak nastavit troubu na pečení
Čas a teplota pečení
- 50–100 °C – sušení bílkového pečiva (třeba sněhové pusinky)
- 80–150 °C – sněhové pečivo (například sušení dortu Pavlova), makronky.
- 160–170 °C – šlehaná tuková těsta a korpusy na dorty (třeba červený korpus na Red Velvet dort)
- 170–190 °C – pečivo kypřené práškem (klasický jablečný koláč nebo mazanec)
Postup na kachní čtvrtky:
Vyjmeme kachní čtvrtky z obalu a spolu s výpekem vložíme do pečicí misky nebo na pekáček. Pečeme v předehřáté troubě cca 25-35 minut při teplotě 200°C dozlatova. Doporučení: pro získání křupavé kůrky použijte funkci gril.Kachnu můžeme naplnit ochucenou nádivkou z nakrájené housky, vajec a mléka. Můžeme přidat nadrobno nakrájenou petrželku, uzeninu a kachní játra. Nadívanou kachnu podáváme např. s rýží nebo s bramborami.
Ke smaženým úpravám kuřete se nejlépe hodí Veltlínské zelené a ke grilovanému Rulandské bílé. Kachna nebo pečená husa nejlépe vyniknou s opulentním bílým vínem nebo vyzrálejším červeným vínem odrůd Frankovka, Svatovavřinecké nebo André.
Jak dlouho péct štrůdl v horkovzdušné troubě : Závin pečte v troubě vyhřáté na 200 °C, u horkovzdušné na 180 °C, zhruba padesát minut až hodinu. V průběhu pečení i po finálním vytažení z trouby závin potírejte rozpuštěným máslem. Před krájením nechte moučník aspoň půl hodiny odpočinout a pak ho pocukrujte.
Proč nepeče trouba zespodu : Nejčastějším důvodem, proč elektrická trouba nehřeje, bývají vadná topná tělesa – nebo jen jedno z nich. Závada se může týkat spodního, horního i grilovacího topného tělesa. Vzhledem k tomu, že k výměně je nutná práce s elektřinou, nedoporučujeme v žádném případě provádět opravu elektrické trouby svépomocí.
Jak péct na horkovzduch
Při pečení v horkovzdušné troubě nastavíme teplotu o přibližně čtvrtinu nižší než při pečení klasickém. Maso pečeme zpočátku zakryté víkem pekáče nebo alespoň alobalem, aby se nevysušilo. Větší kusy je výhodné péct zpočátku při nižší teplotě, tím dosáhneme šťavnatosti.
Kachní stehna osušíme, rukama „vmasírujeme“ sůl a mletý kmín. Přendáme je do pekáče, přikryjeme alobalem a vložíme do trouby předem vyhřáté na 150 °C. Pečeme 2 až 2,5 hodiny.Postup. Kachnu před pečením vyndáme z lednice, a pokud je to potřeba, tak i očistíme a osušíme. Ze všech stran ji rovnoměrně a silně osolíme, posypeme kmínem a nezapomeneme přitom ani na hrudní dutinu, do které vložíme umytá jablka. Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti.
Co se pije k huse : Pokud se bavíme o tradiční pečené huse se zelím, tak k ní se červené Svatomartinské víno určitě, protože k huse se hodí vína s vyšší kyselinou, nižší tříslovinou, což svatomartinské splňuje. Například ale k polévce z husích vnitřností a odřezků, zvané kaldoun, se výborně hodí i víno bíle.