Antwort Jak správně péct svatomartinskou husu? Weitere Antworten – Jak se peče Svatomartinská husa
Husu pečte pomalu při nízké teplotě, obvykle se doporučuje 12–15 hodin. Připravte si odpovídající pekáč, troubu rozehřejte už večer na 70–80 °C a dejte péct. Husu pečte přes noc přikrytou a vyhněte se průběžným kontrolám (poklop neodkrývejte a v žádném případě maso nepropichujte).Naprosto klíčový je čas pečení.
Husa se musí péct pomalu při nízké teplotě, obvykle se doporučuje 12–15 hodin. Troubu tedy rozehřejte už večer na 70–80 °C a dejte péct. Husu pečte přikrytou a vyhněte se průběžným kontrolám. Ideální je, když půjdete spát a na troubu zapomenete.Vložte do trouby předehřáté na 120 °C. Podle velikosti husy pečte zhruba 6 až 7 hodin. V průběhu pečení pekáč neotevírejte!
Jak naporcovat husu před pečením : Jak naporcovat husu
- Očištěnou a omytou husu položíme na prkénko hřbetem nahoru.
- Křídlo nařízneme a zlomíme v kloubu.
- Totéž zopakujeme s druhým křídlem.
- Nařízneme kůži kolem celého stehna.
- Totéž zopakujeme s druhým stehnem.
- Trup husy otočíme hřbetem dolů.
- Na prsou podélně nařízneme kůži u hrudní kosti.
Jakou stranu se peče husa
Troubu rozehřejte na 230 °C. Pak husu vraťte a zprudka zapečte asi 15 minut. 4 Upečenou husu dejte stranou a nechte v klidu odpočívat.
Jak dlouho péct husu v troubě : Jak dlouho péct husu
Tajemství lahodné a křupavé husy se skrývá v době pečení. Můžete si zvolit ze dvou variant, buď se pustíte do kratšího pečení, které vám zabere kolem 4–5 hodin, nebo nechte husu v troubě rozjímat na nízký stupeň klidně i 12 hodin.
U nás se slaví svátek sv. Martina (11. listopad) jako počátek zimy („Svatý Martin přijíždí na bílém koni. “) a často se peče martinská husa či martinské rohlíky.
Troubu nastavte na 100 °C a husu ze všech stran okmínujte. Oloupejte jablka a vložte je do vnitřku husy. Tímto krokem si opět pomůžete k lepší a šťavnatější chuti. Husu přendejte do dostatečně velkého pekáče.
Kolik porci je z jedné husy
Z husy připravíme obvykle 6–8 porcí – v závislosti na její velikosti.Husu zbavíme zbytků peří, odřízneme krk a přední část křidýlek (doporučujeme podívat se na naše video). Nic z toho nevyhazujeme – husí krky se tradičně připravují s nádivkou (jako přílohu doporučuje Helena Vrábková zeleninový salát), křidýlka využijeme do polévky. Husu řádně nasolíme zvenčí i zevnitř.Položte ji do pekáče prsíčky dolů na mřížku či dřevěné špejle, aby se kůže nepřipekla ke dnu pekáčku. Dejte do trouby předehřáté na 180 °C, aby se maso zatáhlo a zůstalo šťavnaté. Po chvíli husu podlijte malým množstvím horké vody, kastrol přiklopte a husu pečte podle velikosti (1 hodinu na 1kg váhy) při 160 °C.
To je jednoduché. Vezmete si vidličku a píchnete do těch prsou. Když to jde zlehka, je hotová. Upečenou husu poznáte i podle toho, že se na hřbetě roztrhne.
Jak dlouho Konfitovat husu : Kuřeti nebo králíkovi budou stačit 2 hodiny, vepřové, hovězí nebo zvěřina můžeš konfitovat klidně 4 hodiny a více. A konfitovanou kachnu nebo husu můžeš klidně připravovat i přes noc, aby bylo jídlo opravdu delikátní. Propečenost masa nejlépe zjistíš vpichem tenké kovové jehlice.
Jak připravit svatomartinskou husu : „Klasická svatomartinská husa se peče prsy nahoru, nezakrytá, dlouho a při nízké teplotě – zhruba 8 hodin na 80 °C. Jen první půlhodinu je dobré maso péct na 200 °C, aby se zatáhlo a nepouštělo pak tolik šťávy,“ vysvětluje Martin, jak husu péct, aby zůstala šťavnatá a zároveň získala vypečenou kůrku.
Co léčí jablko
Jablko obsahuje asi 85% vody, ovocné cukry, draslík, v menším množství fosfor, hořčík, železo, provitamin A, vitaminy skupiny B, menší množství vitaminu C. Napomáhají trávení a regulují kyselost žaludku, proto jsou užitečná při překyselení, žaludečních vředech a jaterních potížích.
Do pekáčku (stačí menší) vložíme naplněnou husu, podlijeme a pečeme nejprve zakryté 2-3 hodiny při 170°C. Pak odkryjeme, propícháme kůži vidličkou, aby se co nevíc vypekl tuk, ještě zakryjeme a pečeme při 220°C další hodinu. Po této době slijeme vypečené sádlo, podlijeme a už nezakryté dopečeme dočervena a dokřupava.Důležité na huse je i dlouhé a pořádné nasolení předem. Ideál by bylo husu zasypat solí úplně celou a nechat v lednici přes noc. Pro naše domácí potřeby ale vystačí pořádné osolení a odpočinek do druhého dne. Nasolení je klíčové pro správnou chuť husy a pro vypečenou kůži.
Jak dlouho se pečou husí stehna : Z hus odkrojte stehna, osolte je, okmínujte a vložte kůží dolů do zapékací mísy. Podlijte pivem, pomerančovou šťávou, zakryjte a pečte v troubě předehřáté na 150 °C 2,5 hodiny. V polovině pečení obraťte.