Antwort Jak správně ušlehat sníh z bílků? Weitere Antworten – Jak dlouho se Sleha sníh z bílků

Jak správně ušlehat sníh z bílků?
V momentě, kdy po metličkách zůstává viditelná stopa, přestaňte, sníh by měl být dostatečně ušlehaný. Ideální našlehanost bílků nastává zhruba po 10 minutách šlehání.Sníh se nevyšlehal: Pravděpodobně jste měli mastné nádoby, metly nebo bílky se zbytky žloutku. Všechny nádoby a pomůcky je nutné mít odmaštěné, můžete je před šleháním potřít citronovou šťávou nebo octem. Také je nutné pečlivě oddělit žloutky od bílků. I malý kousek žloutku zamezí správnému vyšlehání sněhu.Ručně Namasírujte si svaly, připravte si drátěnou metličku a adekvátně velkou mísu, rozklepněte do ní vejce a začněte šlehat. Úsilí zmenšíte, když mísu postavíte na utěrku nebo do hrnce, aby se nepohybovala. Metličkou šlehejte ze strany a odspodu, abyste do bílků dostali co nejvíce vzduchu.

Jak dlouho Slehat bílky nad párou : Máslo necháme povolit při pokojové teplotě. Bílky začneme šlehat nad parou se špetkou soli a postupně přidáváme cukr. Mícháme tak dlouho, dokud je směs úplně hladká, krémová a má teplotu 71 °C. Až dosáhne požadované teploty, sundáme z páry a mícháme ještě dalších 7 minut na nejvyšší otáčky.

Čím zpevnit sníh

Při mechanické cestě jde o běžné šlehání, kdy sníh narůstá vháněním vzduchu do kapsiček bílkovin. Pomocí soli, cukru a octa můžeme také sníh zpevnit. Pokud vejce nejsou čerstvá, ubývá v něm bílkovin a kazí se.

Kolik cukru na 1 bílek na sníh : Pro každý bílek použijte 50-60 g cukru.

Pokud snížíte množství cukru, sníh bude příliš měkký a ořechové pusinky nebudou v troubě držet tvar a můžou se vám roztéct.

Přešlehaný sníh se „trhá“ a tvoří krupičku. Sníh musí být hladký a pevný. Našlehaný bílek ihned použijte, protože stáním řídne. Sníh se do těsta vmíchává po částech a jen lehce se "zabaluje", aby se z něj nevytloukl vzduch.

Smetanu začněte šlehat pozvolna – nebude stříkat všude kolem. Jakmile však mírně zhoustne, šlehejte na maximální obrátky co nejkratší dobu. Jde o to, aby smetana zbytečně nezteplala. Když se konzistence blíží šlehačce, snižte rychlost a dokončete dílo – zpomalením se vyhnete přešlehání.

Jak udělat šlehačku z bílků

Z bílků ušleháme pevný sníh a po částech do něj zašleháme cukr. Sníh šleháme v páře do zhoustnutí, pak z lázně vyjmeme a šleháme do vychladnutí. Po kapkách přiléváme do sněhu za stálého šlehání rozehřáté máslo. Šlehačku připravujeme těsně před podáváním, brzy zeřídne.Sušte při 100 °C asi hodinu. Hotové pusinky poznáte tak, že se snadno odlepí od pečicího papíru.Jak správně šlehat

Do bílků dejte špetku soli nebo kávovou lžičku vody a šlehejte zpočátku na nižší rychlost, aby se bílky napěnily a začaly nabírat vzduch. Na povrchu křupavé, uvnitř vláčné – takhle božsky chutná cukroví upečené z bílkového sněhu.

Sníh začněte šlehat zlehka

Zhruba po 2 minutách se v bílcích začnou tvořit bublinky, budou však stále polotekuté.

Kolik cukru na 4 bílky : ( pokud nevíte kolik je to 4 BÍLKY JE 150ml – (to když vám z něčeho zbydou a uchováváte je v lednici v uzavřené nádobě) od toho vycházím a NA 1 BÍLEK POUŽIJTE 70g CUKRU ( na 4 bílky 280g cukru) můžete i krystal, ale radši používám moučkový).

Jak vyšleháme sníh : Vyšlehat sníh můžete pomocí elektrické metly, nebo ručně. Bílky pokojové teploty vyšleháte snadněji, vajíčka byste si tedy měli vyndat z lednice s předstihem. Do bílků přidejte špetku soli. Šleháte-li elektrickou metlou, začněte na nejnižších otáčkách a postupně přidávejte, dokud sníh nebude mít požadovanou hustotu.

Co dát do šlehačky aby ztuhla

Nejsnadnějším způsobem je použít hotový ztužovač šlehačky. Jde o směs glukózy a škrobu. Můžeme si vyrobit vlastní ztužovač a to smícháním 1 lžíce moučkového cukru a 1 lžíce bramborového škrobu. Vmícháme do smetany a ušleháme.

Nešlehejte ale příliš dlouho, maximálně několik minut, jinak budete mít nakonec spíš máslo. Správnou konzistenci poznáte tak, že když z mísy vytáhnete metlu, šlehačka se za ní pěkně natahuje a tvoří malé špičky.Často se smetana srazí vlivem vysokého teplotního rozdílu. Vyndejte ji proto z lednice s dostatečným předstihem, aby dosáhla pokojové teploty. V pokrmu ji nechte pouze prohřát, ale už ji nepřevařujte.

Proč se lepí sněhové pusinky : Je dost možné, že lepkavost vzniká změnou teploty – pusinky nesmí přijít do chladu, musí se uchovávat při pokojové teplotě. Při změně teploty z chladné místnosti do tepla na nich zkondenzuje vzdušná vlhkost a zvlhnou na povrchu (a následně celé. Při špatném pečení jsou navrch suché a vlhké jen uvnitř.