Antwort Jak správně vybrat doménu? Weitere Antworten – Jak si vybrat doménu

Jak správně vybrat doménu?
Snažte se o to, ať doména obsahuje název, kterým se chcete prezentovat. Může to být vaše jméno, název vaší firmy, produktu nebo služby. Je dobré, aby návštěvník si dokázal rychle a jednoduše zapamatovat vaší doménu. Díky správnému výběru domény můžete snížit náklady na reklamu a zvýšit své příjmy.Jednoslovný nebo maximálně dvouslovný název domény

Nebudete jistě chtít po návštěvnících svého webu, aby název domény o délce souvětí recitovali nazpaměť. Ideální název domény je jednoslovný nebo dvouslovný. Pokud použijete 2 slova, můžete je od sebe oddělit pomlčkou pro snazší čtení: moje-domena.cz.

  1. Jak vybrat u domény koncovku.
  2. Doména s pomlčkou nebo bez.
  3. Čím kratší, tím lepší
  4. Jednoduché na psaní i výslovnost.
  5. Klíčové slovo v doméně pomůže, ale nespasí
  6. Prověřte ochrannou známku.
  7. Nechte si pomoct od generátorů
  8. Myslete dlouhodobě, vyplatí se to.

Jak vypadá doména 3 řadu : Doména třetího řádu neboli subdoména je rozšíření doménového názvu o další stupeň. Vypadat může následovně: chrome.google.com nebo newslettery.vasefirma.cz. Subdoménu třetího řádu lze vytvořit u domén druhého řádu. Subdoména je vždy hostována na hostingu domény druhého řádu.

Jak zjistit jestli je doména volná

Mezi mé oblíbené nástroje patří například VolnéDomény.cz. Použití je velmi jednoduché. Stačí do hledání vložit název domény bez koncovky a nástroj automaticky ukáže pro každou koncovku, zda je doména volná nebo nikoliv.

Jak vymyslet název stránky : Jak vymyslet název webu

  1. Zvolte trh (. cz, .com, . org)
  2. Vytvořte nezapomenutelnou značku.
  3. Ujistěte se, že název lze snadno psát a vyslovit.
  4. Krátký název je lepší
  5. Bez slangu, čísel a pomlček.
  6. Použijte klíčová slova.
  7. Nastavte si dlouhodobý cíl.
  8. Prozkoumejte ochrannou známku.

Jak vymyslet název e-shopu: 7 tipů, které vám v procesu pomohou

  1. Vytvořte seznam. Starý dobrý brainstorming může být zábavný a mimořádně plodný.
  2. Spolehněte se na vylučovací metodu.
  3. Zapojte kreativitu.
  4. Zamyslete se nad cílovou skupinou.
  5. Inspirujte se vašimi produkty.
  6. Analyzujte konkurenci.
  7. Zkontrolujte dostupnost domény.


Doménový alias znamená, že více domén směřuje na stejný webhosting, tedy na totožný server. Totéž platí nejen v případě prezentace, ale i e-mailové pošty. Doménový alias směřuje vždy na jednu hlavní doménu a nemá tak svůj vlastní prostor. Alias zobrazuje stejnou prezentaci jako hlavní doména, ale pod pozměněným názvem.

Jak přiřadit doménu

Potom postupujte těmito kroky:

  1. Přihlaste se do zákaznické administrace.
  2. V horním menu vyberte Domény.
  3. Z nabídky vyberte doménu, kterou chcete přesměrovat.
  4. V levém menu vyberte Nastavení přesměrování.
  5. V rámečku Přesměrování WWW doplňte adresu, na kterou chcete přesměrovat.
  6. Klikněte na tlačítko Nastavit přesměrování.

Doména: Doména slouží k snadnému zapamatování a jednoznačné identifikaci, kde jsou vaše stránky uložené. Hosting: Jedná se o pronajatý prostor na serverech, kde jsou vaše stránky umístěné a zvěřejněné.Často najdete pro doménu prvního řádu označení TLD – Top-Level-Domain. Pro Českou republiku je TLD . CZ, pro Slovensko .

Doména II. řádu – jedná se o nejdůležitější typ, protože je to samotný název stránek. Při čtení textu zleva doprava se jedná o část před doménou I. řádu.

Kolik stojí doména ročně : Všichni internetoví prodejci si u něj pronajímají domény za stejnou cenu: 145 Kč bez DPH na rok. Pak je s různě velkou přirážkou přeprodávají koncovým uživatelům. Cena . CZ domény se tak standardně pohybuje mezi 199–279 Kč (bez DPH).

Jak vymyslet doménu :

  1. Zapamatovatelný název domény. Nejlepší název domény by se měl dobře psát.
  2. Nemusí se rovnat názvu firmy.
  3. Použijte klíčová slova.
  4. Zahrňte svou polohu.
  5. Vyberte trvanlivé jméno.
  6. Použijte ji jako logo.
  7. Dejte do loga i koncovku domény.
  8. Pozor na čísla.

Jak vybrat jméno pro eshop

Čím delší název, tím více na zapamatování pro zákazníka a tím hůř pro vás. Ideální název by měl mít maximálně 12 písmen a doména by měla obsahovat nejvíce 2 slova. Myslete také na výslovnost. Název vašeho e-shopu se nebude vyskytovat jen v psané formě.

Aplikace s názvem GP easy2sell umožní obchodníkům nabídnout své zboží k prodeji na sociálních sítích nebo skrze platební odkaz, aniž by museli mít e-shop a museli rozumět prodeji online. Obchodník vyfotografuje svoje zboží, přidá popis a cenu a vloží na svoje profily na sociálních sítích.Za prvé zavítej na stránky České obchodní inspekce, kde najdeš seznam rizikových e-shopů. Za druhé navštiv web Asociace pro elektronickou komerci (APEK), která e-shopům uděluje certifikát. Pokud jej obchod vlastní, tak máš jistotu, že jde o věrohodného prodejce.

Které znaky mohu použít při zápisu doménového jména : Doménové jméno může obsahovat pouze znaky [a-z,0-9,-]; 10.1.2. délka Doménového jména je nejvýše 63 znaků; 10.1.3. Doménové jméno nesmí začínat, ani končit znakem „-“; 10.1.4.