Antwort Jak stříhat modřín? Weitere Antworten – Jak Ostrihat Modrin
Smrky, borovice nebo modříny nezakracujeme, odstraňujeme maximálně suché a poškozené větve. Spodní větve bychom neměli odstraňovat příliš vysoko, sníží se tím stabilita dřeviny a hrozí vývrat.Modřín patří mezi ty jehličnany, které se dají velice dobře tvarovat, takže se řezu nebojte. Hrubší zásah bych nechal na srpen, jinak větvičky je možné skoro kdykoliv.Modříny snášejí řez velmi dobře – je možno z nich dělat stříhané živé ploty, různě je tvarovat ( znám modřín, každoročně ostříhaný do tvaru vajíčka ). Jak píše Danielka. 9, u převislých forem je možno bez problémů zkrátit větvičky,sahající na zem.
Jak Strihat Okrasny Modrin : S řezem musíte začít brzy, v době kdy jsou stříhané výhonky ještě měkké, nevyzrálé. Zásah do dřeviny by neměl být drastický. Staré dřevnaté větvičky půjdou stříhat výrazně hůře a nemusejí obrůst!
Kdy se stříhají jehličnany
Jehličnany a jehličnaté živé ploty prořezávejte časně zjara. Je-li to potřeba, nové přírůstky prořezejte znovu v létě. Pamatujte na to, že většina jehličnanů roste pomalu, a tak prořezávejte jen opatrně. Únor: Prořezávejte časně zjara.
Jak tvarovat jehličnany : Jehličnaté dřeviny se první rok po výsadbě neseřezávají. V dalších letech se zakracují pouze boční výhony, dokud tvar nedosáhne plánované výšky (obr.). Stálezelené listnáče po výsadbě seřízneme přibližně na polovinu, abychom podpořili jejich zahuštění ve spodní části.
Nejlepší je provádět řez peckovin (třešně, višně, broskvoně, meruňky, slivoně) v době vegetace. Řez provádíme buď později na jaře, od začátku kvetení do doby po odkvětu, nebo během sklizně či těsně po ní. A i proto nyní nastává ten pravý čas na ořez větví třešní a višní.
Starší stromy můžeme zmlazovat průřezem až o 40% objemu koruny. Ovšem takto radikálně zasáhneme nejčastěji do velmi starého strom. Řez můžeme provést i na podzim po opadu listí, ovšem nejvhodnější je pro peckoviny řez jarní, když strom vyžene pupeny.
Čím mazat modřiny
Léčivé přípravky na podlitiny a modřiny
- HIRUDOID Forte krém 40 g. Léčivý přípravek.
- REPARIL Gel N 10 mg/g 50 mg/g 100 g. Léčivý přípravek.
- LIOTON Gel 50 g. Léčivý přípravek.
- LIOTON Gel 100 g. Léčivý přípravek.
- HIRUDOID Forte gel 40 g.
- REPARIL Gel N 10 mg/g 50 mg/g 40 g.
- AESCIN-TEVA 20 mg 30 tablet.
- VENORUTON Forte 500mg 60 tablet.
Odolnost modřínového dřeva je tím, že modřín obsahuje větší množství olejnatých látek – pryskyřic. Z toho důvodu se na modřínové dřevo používají spíše olejovité přípravky. Z naší nabídky vám můžeme doporučit ošetřující olej Flügger Classic.Některé stromy je nejvhodnější řezat v zimě, kdy jsou v klidovém stavu, aby se podpořil jarní růst, jiné se řežou v létě, kdy odstranění přebytečných listnatých výhonů pomůže dozrát plodům a listům. Na podzim, obvykle v listopadu, se prořezávají zejména suché větve a lze také odřezávat celé odumřelé stromy.
Ideální doba pro prořezávání jehličnatých stromů je uprostřed léta od července do srpna a před jarem od února do dubna. Týká se to převážně mladých výhonků, odumřelé větve můžete odstranit kdykoliv. Mezi oblíbené jehličnaté stromy patří borovice.
Jak zastřihnout jehličnany : Jehličnaté živé ploty se během vegetační fáze prořezávají na jaře. Živý plot je třeba prořezávat ve fázi růstu, aby rostl rovnoměrně a bez mezer. Zastřihujte ho i po stranách, abyste zajistili rovné hrany. Horní část živého plotu vůbec neprořezávejte, dokud nedosáhne požadované výšky.
Kdy stříhat keře na zahradě : Obecně platí, že keře kvetoucí na jaře, jako jsou tavolníky, zlatice, jasmín, šeřík a další, by měly být prořezány po odkvětu s odstupem zhruba tří let. Keře kvetoucí v létě, jako jsou ořechokřídlec, tavolník, hortenzie, zimolez, mahonie, pámelník, tamaryšek a další, můžete prořezávat každý rok brzy na jaře.
Kdy tvarovat jehličnany
Celé jarní období: od poloviny dubna, kdy jehličnany začínají nápadně rašit světle zelenými vrcholíky větévek, až do začátku června, je vhodnou dobou pro první úpravu tvarů pěstovaných jehličnanů. Druhým vhodným obdobím pro tvarování jehličnanů je až začátek podzimu, tedy v měsíci září každoročně.
Třešeň špatně snáší hluboký řez a obecně není vhodná k přesnému tvarování. Korunu tvarujte čistě jen, co se kvality úrody týče – prosvětlujte a odstraňujte konkurenční výhony. Větve zastřihujte a tvarujte na základ pyramidové koruny. Jednou za 2–3 roky sesaďte vrchol stromu na níže rostoucí větev.Od začátku května do konce června létají dospělé mušky kolem ovocných stromů a do žlutých dozrávajících plodů třešní ostrým kladélkem vpichují pod slupku vajíčka. Místo vpichu lze na plodu poznat tak, že v třešni je miniaturní dírka v sotva znatelné malé prohlubni. Z vajíčka se za týden až dva vylíhne larva.
Kdy a jak stříhat třešeň : Řez provádíme nejčastěji v červenci nebo v srpnu, ihned po sklizni, stejně tak i řez následující, tedy udržovací. udržovací řez: tímto řezem udržujeme strom v patřičné kondici a dosahujeme tak dostatečného prosvětlení koruny. Odstraňujeme staré, přemrzlé a překážející výhony. Základní větve ponecháváme.