Antwort Jaký tlak vydrží diamant? Weitere Antworten – V jaké hloubce jsou diamanty

Jaký tlak vydrží diamant?
Většina diamantů vzniká v hloubce 150–200 km, nalezen byl ale i diamant vzniklý v hloubce 700 km. V zemském plášti je pravděpodobně uloženo velké množství diamantů. Ve vesmíru vznikají diamanty ve vychladlých hvězdách, zatím největší takový byl objeven v bílém trpaslíku v systému PSR J2222-0137.Samotné diamanty se také certifikují tzv. mezinárodními certifikáty a to od velikosti cca 0,25ct. Všeobecně jsou v celém světě uznávány tři nezávislé gemologické laboratoře a to GIA, HRD a IGI. Tyto mezinárodní certifikáty obsahují číslo, které se objevujte také na boční hraně diamantu, zvané rundista.Kvůli změnám teploty a tlaku často docházelo k přerušení jejich formování, které mohlo být obnoveno až o miliony let později. I proto existují záznamy o diamantech starých stovky milionů let, přesto že vznik většiny z nich je datován do doby před 1 až 3 miliardami let.

Který nerost je nejtvrdší ak čemu se používá : Diamant je nejtvrdší přírodní materiál. Jedná se o krystalickou formu uhlíku, která je z chemického hlediska stejná jako měkký grafit. Všichni známe diamantové šperky, ale věděli jste, že diamant se díky svým vlastnostem využívá hlavně v průmyslu

Kolik stojí 1 karát diamantu

0,3-0,35 ct diamant – do 50 000 Kč 0,5 ct diamant – 60 000 až 90 000 Kč 0.8-1,0 ct diamant – od 100 000 Kč

Kde se dá najít diamant : Dnes se diamanty těží na mnoha kontinentech.

Největšími producenty jsou Botswana, Rusko (Sibiř), Kanada, Jihoafrická republika, Demokratická republika Kongo, Austrálie, Angola a Namibie.

Chemicky naprosto čistý diamant je bezbarvý. Další barvy diamantu jsou závislé na stopovém množství ostatních prvků, které diamant obsahuje. Např. ve šperkařství často používané, lehce nažloutlé diamanty Kapské série, obsahují příměsi dusíku.

Váží úctyhodných 12,03 karátu. A barva Mimořádně působivý odstín světle modré. Diamant nazývaný jako “Blue Moon” (Modrý měsíc) byl prodán za neuvěřitelnou sumu 48,4 milionu amerických dolarů, čímž se stal nejdražším diamantem na světě.

Čím se dá zničit diamant

Syntetické diamanty mají stejné fyzikální a optické vlastnosti jako ty přírodní. Zničit diamant je téměř nemožné. Jsou k tomu totiž potřeba nákladné nástroje, které jsou ještě tvrdší než diamant, například speciální brusné kameny nebo laserové paprsky.Je 40krát tvrdší než diamant a má úžasné vlastnosti.Mimořádně působivý odstín světle modré. Diamant nazývaný jako “Blue Moon” (Modrý měsíc) byl prodán za neuvěřitelnou sumu 48,4 milionu amerických dolarů, čímž se stal nejdražším diamantem na světě.

Z hlediska elementární formy je však zlato jednoznačně vzácnější. Hodnotu diamantů navíc snížil i vynález jejich umělé výroby. Vědci mohou nyní vytvořit podmínky pro proměnu grafitu na diamanty v laboratoři a nepotřebují k tomu sopečnou erupci.

Co zničí diamant : Zničit diamant je téměř nemožné. Jsou k tomu totiž potřeba nákladné nástroje, které jsou ještě tvrdší než diamant, například speciální brusné kameny nebo laserové paprsky. V praxi se diamanty obvykle nezničí, ale spíše se tvarují nebo štípou pomocí jiných diamantů.

Kde se těží diamant v ČR : Diamanty se v Česku v minulosti už dvakrát našly, v letech 1869 a 1927 právě v Českém středohoří. "První z nich, čtyřmilimetrový diamant, o němž psalo i první číslo známého vědeckého časopisu Nature, leží ve sbírkách Národního muzea.

Jak doma poznat diamant

Další rychlou metodou, jak určit pravost diamantu, je jednoduše na něj dýchnout. Pokud z něj zamlžení okamžitě zmizí, pak se s největší pravděpodobností jedná o pravý diamant, jelikož diamanty patří mezi účinné tepelné vodiče. Jestliže se naopak zamlžení na kameni několik vteřin drží, pak se nejspíš jedná o padělek.

V GIA terminologii je osm dominantních barevných odstínů tj. růžová, oranžová, žlutá, zelená, modrá, fialová, purpurová. Hnědá a šedivá nejsou považovány za dominantní barvu, ale často slouží jako doplňující odstíny barev, nicméně se rovněž mohou vyskytovat i osamoceně.Na vrcholu pomyslného žebříčku se pak nachází modrý diamant, jehož cena roste se sytostí zbarvení. Důkazem toho je konkrétně diamant Oppenheimer, největší vivid blue diamant na světě, který se v rámci aukce prodal za 57,5 milionů dolarů a měl 14,62 karátů.

Co má spolecneho grafit a diamant : Grafit i diamant jsou složeny z atomů uhlíku (C). Va struktuře diamantu jsou tyto atomy pravidelně rozmístěny a jsou navzájem poutány pevnými vazbami. Diamant je nejtvrdší známá látka. Ve struktuře grafitu jsou atomy uhlíku pevně vázány ve vrstvičkách.