Antwort Jak udit klobásy? Weitere Antworten – Na jakou teplotu udit klobásy

Jak udit klobásy?
Uzení horkým kouřem – probíhá při teplotě 60-95 °C po dobu osmi až dvanácti hodin. Předvařená šunka nebo klobásy se horkým kouřem udí dvě až tři hodiny. V topeništi se topí tvrdým dřevem. Měkké dřevo se používá pouze pro rozdělání ohně a vyhřátí udírny.Vepřový bok, krkovice či plec udíme při teplotě 65-75 °C přibližně 7 hodin. Kuřecí či kachní prsa udíme při 75 °C přibližně 4 hodiny. Celé kuře či kuřecí čtvrtky vzhledem k přítomnosti kostí asi 6 hodin. Domácí klobásy udíme přibližně 5-7 hodin při teplotě 65-75 stupňů.Uzení klobás

Postupujeme takto: Do vyhřáté udírny na zhruba 70 °C rozvěsíme klobásy omotané kolem tyče, přičemž dvířka udírny nezavíráme a necháme klobásy oschnout. Dvířka po chvíli uzavřeme a udit můžeme podobně jako maso dvěma způsoby a to studeným nebo teplým kouřem, které se mezi sebou liší teplotou v udírně.

Nakolik se udí klobásy : Doba uzení masa, drůbeže a ryb

Druh potravin teplota doba uzení
vepřový bok nebo krkovice cca 1 kg 65–75 °C 6–7 hod.
kuřecí/kachní prsa s kůží 80–90 °C 3–4 hod.
klobásy (tepelně upravené) 60–70 °C 2–3 hod.
domácí klobásy (syrové) 60–70 °C 5–6 hod.

Jak dlouho udit na 40

prohřívat při teplotě vody 40-50°C po dobu půl hodiny až hodiny. Hlavním důvodem je fakt, že maso prohřáté v teplé vodě potřebuje kratší udící dobu, přijímá velice snadno veškeré aromatické látky z kouře a především vybarvení a chuť jsou o poznání jemnější.

Jak správně udit : Při jaké teplotě maso udit

  1. Uzení studeným kouřem při teplotě do 30 °C trvá déle – s přestávkami i několik týdnů. Výsledné maso pak ale také vydrží delší dobu.
  2. Uzení teplým kouřem s teplotou kolem 60 až 75 °C je mnohem rozšířenější a také snazší technikou.
  3. Poslední variantou je horké uzení při teplotě mezi 75 až 100 °C.

Jak dlouho udit klobásy

Uzení teplým kouřem – klobásy udíme na vyšší teplotu kolem 60 °C, při které se příliš neuvolňuje tuk. Díky této tepelné úpravě uzení trvá pouze 3–15 hodin podle velikosti klobás. Klobásy po vyuzení v lednici vydrží několik dní a poté je musíme zmrazit nebo konzervovat stejně jako uzené maso.

Výrobky vložíme do udírny vyhřáté na cca 30-40°C, dále je necháme oschnout. Na začátku topení je dobré udit dřívím bez pilin. Jakmile suroviny dostatečně oschnou, teplotu snížíme na 20°C zasypáním ohně pilinami (ideálně tvrdými). Kouř nesmí být horký, protože by povrchová vrstva masa zkožnatěla.

Proč je maso z udírny kyselé

Konečně jste se odhodlali se pustit do svého prvního uzení a výsledkem je černé a kyselé maso, co s tím Viníkem je v tomto případě dehet a za dehtem stojí špatný postup při přípravě masa a při jeho uzení.Na dno pomalého hrnce vložte mřížku nebo pařák, na to rozložte maso, přiklopte a zapněte LOW na 7–8 hodin podle velikosti kusů masa. Zkusila jsem kuřecí stehna a ta byla hotová již za 6 hodin. Během vaření ještě 2× potřete naředěným kouřem s vodou. Pokud byste měli pod masem příliš výpeku, slijte během vaření.Na začátek je třeba říct, že vysušení masa je nevratný proces. Při tepelné úpravě se kvůli změnám ve svalových vláknech maso „smrskne“ a vytlačí vodu ven. Čím vyšší teploty v mase dosáhnete, tím bude sušší a tužší (a nepomůže vám ani pověra se zatáhnutím na povrchu!).

Je to způsob regulace teploty v udírně, aby byla 20oC. Podle druhu masa a toho, co udíme trvá uzení 2-3 dny. To je velmi orientační údaj a vždy záleží na konkrétním výrobku.

Jak spravne udit maso : Při jaké teplotě maso udit

  1. Uzení studeným kouřem při teplotě do 30 °C trvá déle – s přestávkami i několik týdnů. Výsledné maso pak ale také vydrží delší dobu.
  2. Uzení teplým kouřem s teplotou kolem 60 až 75 °C je mnohem rozšířenější a také snazší technikou.
  3. Poslední variantou je horké uzení při teplotě mezi 75 až 100 °C.

Na čem udit klobásy : Udit klobásy můžete v jakékoliv udírně – v klasické na dřevo nebo v elektrické udírně na štepku či pelety, kde se dá velmi přesně regulovat teplota.

Jak uchovat maso z udírny

Jakmile vyndáte maso z udírny nechte ho vychladnout a následně ho dejte na talíř do ledničky. Zapomeňte na plastové sáčky! V těch by se maso tak akorát zapařilo a zkazilo. Uzené Vám vydrží lednici minimálně 2 týdny.

Na začátku topení je dobré udit dřívím bez pilin. Jakmile suroviny dostatečně oschnou, teplotu snížíme na 20°C zasypáním ohně pilinami (ideálně tvrdými). Kouř nesmí být horký, protože by povrchová vrstva masa zkožnatěla. Příliš pomalé uzení může vést ke zplesnivění výrobku.První věc, kterou můžete udělat prakticky s jakýmkoliv tužším steakem, je pomoci mechanickým zkrácením svalových vláken. Plátek masa stačí nakrájet na tenké plátky napříč svalovými vlákny. Maso sice zůstane úplně stejně tuhé jako předtím, ale při kousání se nám bude díky kratším vláknům jevit jako křehčí.

Čím nejlépe udit : Pro to správné aroma a skutečný chuťový požitek nejlépe poslouží tvrdé dřevo z dubu, buku či javoru. Zároveň je skvělá švestka, trnka a hrušeň. Hodí se dokonce i jabloň. Z dalších listnatých stromů je možné použít břízu, akát, olši, topol a dokonce i ořech.