Antwort Jak udit lovecký salám? Weitere Antworten – Jak udit salám

Jak udit lovecký salám?
Salám pověste na hák, nebo ho za pomoci provázku připevněte před vložením do udírny k tyči, kterou pak připevníte kolmo do horní části udírny. V udírně udržujte teplotu mezi 50-70 °C, a na konci uzení pak teplotu zvyšte na cca 80-90 °C, stačí tak na půl hodiny.Naplněný salám nicméně necháme 5 – 7 dnů viset v chladném tmavém prostředí a pak teprve udíme studeným kouřem do 40 °C, ideálně několik dní po sobě. Nejlepší chuti dosáhne čerstvě vyuzený salám po několika týdnech zrání a schnutí. Ztratí při tom dost vody a tím pádem i hmotnost, ale vysušený lépe chutná.Do lednice je nikdy nedávejte v igelitovém sáčku. Mohou se orosit a rychle zkazit. Nejlépe uděláte, když uzeniny z igelitového sáčku vyndáte a vložíte do plastové či skleněné misky se vzduchotěsným víčkem. Na povrch uzenin je dobré položit také ubrousek, který zabrání případnému zvlhnutí potraviny.

Jak dlouho udit Toceny salám : Snažte se vytlačovat přebytečný vzduch tak, aby ušel propíchanými otvory. Naplněné a dobře zavázané salámy zavěšujte do vyhřáté udírny, kde budou viset zhruba dvanáct hodin. V udírně topte tak osm hodin, pak už nechte oheň dohořet a salámy dojít tak dlouho, dokud udírna nevychladne.

Jak udit lovecky salám

Teplota kolem 25°C je zárukou pro výrobky s dlouhodobou spotřební lhůtou, jako jsou lovecký salám, Poličan či některé druhy klobás. Účinkům kouře je nutné ponechat výrobky relativně dlouhou dobu – 2-3 dny. Výrobky vložíme do udírny vyhřáté na cca 30-40°C, dále je necháme oschnout.

Jak dlouho vydrzi domaci salám : Vařená šunka či domácí dělohy vydrží v mrazu přibližně 2 – 3 měsíce. Nejdéle nám v mrazničce vydrží čerstvý salám – asi 4 měsíce, a klobása – do 6 měsíců.

Lovecký salám si oblíbili Češi již před sto lety. I dnes musí splňovat požadavek na trvanlivost, při teplotě 20 stupňů Celsia musí vydržet alespoň 21 dní.

Celá šiška turistického salámu Vám vydrží několik týdnů, takže pokud rádi chodíte na tůry, nakrájíte si sami dle potřeby 🙂 1 položka v košíku = 1 kus turistického salámu. Skutečná cena se odvíjí od skutečné hmotnosti.

Proč je maso z udírny tuhé

Na začátek je třeba říct, že vysušení masa je nevratný proces. Při tepelné úpravě se kvůli změnám ve svalových vláknech maso „smrskne“ a vytlačí vodu ven. Čím vyšší teploty v mase dosáhnete, tím bude sušší a tužší (a nepomůže vám ani pověra se zatáhnutím na povrchu!).Doba uzení masa, drůbeže a ryb

Druh potravin teplota doba uzení
střední pstruh 70–80 °C 2–3 hod.
vepřový bok nebo krkovice cca 1 kg 65–75 °C 6–7 hod.
kuřecí/kachní prsa s kůží 80–90 °C 3–4 hod.
klobásy (tepelně upravené) 60–70 °C 2–3 hod.

Teplota kolem 25°C je zárukou pro výrobky s dlouhodobou spotřební lhůtou, jako jsou lovecký salám, Poličan či některé druhy klobás. Účinkům kouře je nutné ponechat výrobky relativně dlouhou dobu – 2-3 dny. Výrobky vložíme do udírny vyhřáté na cca 30-40°C, dále je necháme oschnout.

Hodnotící stupnice testu:

Celkový vítěz testu – prvenství získal od Sherlocka a druhé místo mu patří za senzoriku. Obsahuje třetí nejvyšší množství masa, má nejnižší aktivitu vody a s přihlédnutím splňuje i požadavky cechovní normy v poměru tuku a čistých svalových bílkovin. Navíc se cenově řadí k levnějším.

Jak dlouho vydrzi salám bez lednice : Zatímco například u šunky najdeme datum použitelnosti v rozmezí jen několika dnů, u trvanlivých tepelně opracovaných výrobků (Vysočina, Selský salám) nebo fermentovaných trvanlivých masných výrobků (Herkules, Poličan, sušené šunky, pršuty, klobásy) je minimální trvanlivost prodloužena na 21 dnů při pokojové teplotě …

Jak dlouho vydrží lovecký salám v lednici : Lovecký salám si oblíbili Češi již před sto lety. I dnes musí splňovat požadavek na trvanlivost, při teplotě 20 stupňů Celsia musí vydržet alespoň 21 dní.

Jak uchovat domácí šunku

Pokud šunku vybalíte z krabice a plastového obalu, měla by být uskladněna na čistém a suchém místě v otevřeném prostoru při pokojové teplotě či na chladnějším místě (14° C až 23 °C), ne v lednici. Nejlépe můžete šunku pověsit nebo umístit na přiložený dřevěný stojánek a zakrýt čistým bílým servítkem či utěrkou.

Uzení probíhá při nízkých teplotách do 30 °C po dobu několika dní, ale s přestávkami i týdnů. Ideální jsou tedy venkovní teploty alespoň pod 18 °C. Cílem je ztráta hmotnosti masa přibližně 30 % a více, jde tedy o druh sušení masa. K tomuto uzení dobře poslouží generátor studeného kouře.První věc, kterou můžete udělat prakticky s jakýmkoliv tužším steakem, je pomoci mechanickým zkrácením svalových vláken. Plátek masa stačí nakrájet na tenké plátky napříč svalovými vlákny. Maso sice zůstane úplně stejně tuhé jako předtím, ale při kousání se nám bude díky kratším vláknům jevit jako křehčí.

Proč je maso z udírny kyselé : Konečně jste se odhodlali se pustit do svého prvního uzení a výsledkem je černé a kyselé maso, co s tím Viníkem je v tomto případě dehet a za dehtem stojí špatný postup při přípravě masa a při jeho uzení.