Antwort Jak udělat dekarbonizaci motoru? Weitere Antworten – Jak se dělá dekarbonizace motoru

Jak udělat dekarbonizaci motoru?
Nejšetrnějším, nejefektivnějším a zároveň nejekologičtějším způsobem dekarbonizace je použití technologie Hydrogen Carbon Cleaning, která spočívá v přidání vodíku v plynném skupenství do sání motoru. Vodík uvnitř motoru vyhoří a spolu s ním i veškeré nečistoty, které jako čistý plyn odejdou výfukovým potrubím pryč.Jak dlouho dekarbonizace trvá U benzinových motorů trvá dekarbonizace 60 minut, u dieselových motorů pak 90 minut. V této době je započtena i manipulace s vozem, navezení na dílnu, demontáž sání a samotný proces dekarbonizace.Dekarbonizace sání

Sání diesel/benzín – 1 KROK* 4 200 Kč
Sání diesel/benzín – 2 KROKY + TSI, FSI, GDI, THP 4 200 Kč
Odstranění karbonu z prostoru sání, EGR cest a sacích ventilů. *je nutné provést následně dekarbonizaci olejového prostoru. Dále se doporučuje provést výměnu vzduchového filtru sání motoru.

Jak zjistím karbonu v motoru : Prvním příznakem může být zvýšená kouřivost motoru. Kromě zvýšené hladiny škodlivých emisí vás za volantem může nepříjemně překvapit výrazný pokles výkonu motoru a také stále narůstající spotřeba paliva. Následují i potíže se startováním vozu. Zhoršování tohoto stavu bohužel často podporuje i styl jízdy.

Kdy udělat dekarbonizaci motoru

Obecně první dekarbonizaci doporučujeme cca na 60-80 tis. km nájezdu. Ovšem měli jsme případy, kdy byl motor velmi zakarbonován už při 40 tis. km nájezdu, a to právě kvůli tomu, že se jednalo o problémové motory a jízdu pouze po městě.

Jak odstranit karbon z motoru : Karbonové úsady můžeme odstranit buď mechanicky po demontáži jednotlivých motorových skupin, nebo pomocí přípravků aplikovaných do palivového nebo sacího systému, tedy bez demontáže motoru. Ale to trvá poměrně dlouho. K poškození součástí motoru hrozí také třeba při používaní drátěných kartáčů.

Jak často dekarbonizaci provádět Obecné doporučení zní každých 15 000 – 20 000 kilometrů po prvotním nájezdu 60 000 kilometrů jako prevenci, proti zanesení a poškození motoru karbonem.

Časem se v motoru vytvářejí tuhé a polotuhé usazeniny, které dokáží motor zpomalit. Nazýváme je lidově karbon. Vyhnout se tomu bohužel nelze. Usazeniny se tvoří především na ventilech, ve válcích, v sacím, vstřikovacím a výfukovém systému.

Co Rozpouští karbon v motoru

Jako prevenci proti rychlému obnovení karbonu v oblasti motoru přidáváme do oleje antioxidační přísadu BG 115 325 ml. Tato prevence stačí provést vždy s novým olejem. Palivový systém doporučujeme ošetřovat přípravkem BG 208 44K 325 ml v cyklu po ujetých 15.000 km.Jako prevenci proti rychlému obnovení karbonu v oblasti motoru přidáváme do oleje antioxidační přísadu BG 115 325 ml. Tato prevence stačí provést vždy s novým olejem. Palivový systém doporučujeme ošetřovat přípravkem BG 208 44K 325 ml v cyklu po ujetých 15.000 km.Co způsobí karbon v motoru

Kvůli karbonu dochází ke snižování kompresních tlaků, nepravidelnému chodu motoru a zvýšenému opotřebení součástek. To vede ke ztrátě výkonu motoru, zvýšené spotřebě a zvýšeným emisím.

Jako prevenci proti rychlému obnovení karbonu v oblasti motoru přidáváme do oleje antioxidační přísadu BG 115 325 ml. Tato prevence stačí provést vždy s novým olejem. Palivový systém doporučujeme ošetřovat přípravkem BG 208 44K 325 ml v cyklu po ujetých 15.000 km.

Proč se tvoří karbon v motoru : Karbon vzniká špatným hořením,ke kterému potřebujeme 3 základní složky – palivo, vzduch a teplotu. palivo – povinnost přimíchávat biosložky do nafty a benzínu nám snižuje kvalitu. V naftě bývá 7% a v benzinu 5% biosložky a tento poměr pravděpodobně ještě vzroste.