Antwort Jak udělat domácí paštiku? Weitere Antworten – Jak se dělá domácí játrová paštika

Jak udělat domácí paštiku?
První možnost, jak paštiku připravit, je rychle opéct v pánvi játra nakrájená na nudličky, ochutit je a rozmixovat s máslem na kaši. Tím vznikne jemná, hebká, natírací paštika. Druhý způsob vyžaduje mleté syrové maso, sekaná syrová játra, paštikovou formu a šetrné pečení ve vodní lázni.Skládá se z nového koření, zázvoru, pepře černého, muškátového ořechu, bazalky, tymiánu, bobkového listu, skořice a soli. Paštikové koření můžeme použít i k ochucení dušených jater a ledvinek, na různá dušená masa typu ragú, dušené hovězí plátky, na skopové, vepřové, králičí i drůbeží maso.Vepřovou plec a bůček nakrájíme na kostky, osolíme, opepříme a dáme péct na 160 °C na půl hodiny do trouby. Maso nemá být úplně dopečené, jen tak “na půl”. Lze dokonce použít zbytek pečeně "od oběda", přidat zbytek surovin a je paštika. Dvě cibule a mrkev nakrájíme na drobno a orestujeme na sádle do zlatova.

Jak udělat paštikové koření : Pokud se do domácí paštiky zamilujete, můžete si připravit i vlastní směs koření. Výborná je směs 1 g skořice, 1 g tymiánu, 2 g sušeného zázvoru, 2 g bobkového listu, 4 g muškátového oříšku, 6 g nového koření a 8 g černého pepře. Nejprve ji vysušte v mírně vyhřáté troubě a pak vše jemně umelte nebo utlučte v hmoždíři.

Jak dlouho vydrží Domácí játrová paštika

V ledničce vydrží paštika týden, pod přepuštěným máslem dva.

Jaké koření do játrové paštiky : Játrová paštika s brusinkovým želé

Klasickým paštikám dodá nejlepší chuť směs koření v podobě pepře, hřebíčku, tymiánu, bobkového listu a… Podívejte se na všechny paštiky.

Paštika na rychlou spotřebu

Kořeníme bylinkami (tymián, rozmarýn atd), kořením, dochutit můžeme česnekem, sušenými brusinkami, sekanými mandlemi, troškou kvalitního alkoholu (brandy, portské), houbami apod. Játra lze nastavit tepelně upraveným tučnějším masem.

V mixéru vše řádně prošleháme. Plníme do skleniček asi do 2/3 výšky. Zavíčkujeme a vaříme 2 hodiny.

Jak dlouho vydrží domácí paštika

Paštiku ve skleničkách nechám vychladnout a pak odležet 24 hodin v chladničce. V ledničce vydrží paštika týden, pod přepuštěným máslem dva. Před podáváním ji nechám 30 minut prohřát na pokojovou teplotu. Sváteční variantu paštiky zdobím a ochucuju skvělým brusinkovým želé.Vložíme je do hrnce tak, aby teplá voda dosahovala do poloviny výšky sklenice. Poté vaříme asi hodinu při teplotě 95 °C. Hotové paštiky necháme vychladnout a ideálně odležet 2–3 dny. Skladujeme v lednici.Postup přípravy receptu

Játra, bůček a česnek semeleme, přidáme šťávu z upečeného bůčku, kterou jsme předem scedili, dochutíme solí a pepřem. Promíchanou paštiku plníme do skleniček, ale jen trochu přes polovinu, aby při zavařování paštika nevykypěla. Zavařujeme mírně 2 hodiny.

Čerstvou játrovou paštiku je možné uchovávat v chladničce při teplotě dva až čtyři stupně, ale musí se rychle zkonzumovat. Ostatně játrová paštika by se měla skladovat přímo nad přihrádkou na zeleninu, kde je největší chlad. Již otevřené výrobky je třeba spotřebovat do několika dnů.

Kolik se dává soli do paštiky : Nevíte-li si rady se solením, zvažte směs před přidáním polévky a na každé kilo dejte max. 17-20 g soli. Pokud do paštiky nepřidáme tu trochu polévky, po zavaření je to spíš taková paštika ke krájení. Koření smíchám podle naší chuti, ale nikdy nesmí chybět mletý hřebíček.

Kolik se dává solí do paštiky : Nevíte-li si rady se solením, zvažte směs před přidáním polévky a na každé kilo dejte max. 17-20 g soli. Pokud do paštiky nepřidáme tu trochu polévky, po zavaření je to spíš taková paštika ke krájení. Koření smíchám podle naší chuti, ale nikdy nesmí chybět mletý hřebíček.

Jak dlouho vydrží zavařená domácí paštika

Takto zavařená paštika vám nenačatá vydrží i půl roku, načatá v ledničce asi týden. Nejlepší je, že si můžete hrát. Přidejte jiné bylinky, vynechte česnek, vmíchejte sušená rajčata v oleji, ořechy, brusinky, hrušky, nebo jiné ovoce…

Při dlouhodobém zvýšeném příjmu soli se zvýší krevní tlaku, srdce je přetížené a dochází k jeho poškození. Sůl zadržuje vodu a zvyšuje se tak objem tekutiny v organismu. Tím dochází k nadměrnému zatížení ledvin. Ledviny jsou poškozovány zvýšeným tlakem a trvalým zvýšením vylučování natria.Hotová uvařená jídla přendáme do zavařovacích sklenic ještě teplá. Sklenice uzavřeme a sterilizujeme 45 minut při 95°C. Polévky zavařujeme stejně jako hotová jídla, ale nezahušťujeme je. Vývar necháme zavařovat 30 minut při 95°C, zeleninovou polévku 40 minut a husté polévky 60 minut při 90°C.

Co kdyz si dám 3 lžíce soli : Tak třeba tohle ano: pro člověka je smrtelná dávka kuchyňské soli 200-280 g. To jsou asi tři polévkové lžíce. Stačí je sníst "nasucho". Takovéto množství soli nezvratně změní osmotickou rovnováhu, takže z buněk unikne příliš mnoho vody.