Antwort Jak udělat křupavé pečivo? Weitere Antworten – Jak udělat ze starého pečiva čerstvé

Jak udělat křupavé pečivo?
Chléb, rohlíky, housky a kaiserky

Vložte jej do trouby, předehřáté na 150-180 stupňů na 8-15 minut, záleží na velikosti a množství pečiva. Teplé vlhké prostředí obnoví křupavost kůrky a měkkost střídky a vy si po vyndání z trouby užijete pečivo chutnající jako čerstvé.Zapněte troubu a předehřejte ji přibližně na 240 stupňů. Připravené rohlíky nechte ještě několik minut kynout. Poté je přestříkejte vodou a posypte mákem, solí nebo kmínem. Rohlíky pečte přibližně 15 minut a po vyndání z trouby je znovu přestříkejte vodou.Využít můžete i zbytkové teplo v troubě po pečení. Z tvrdých rohlíků, housek, baget i toastového chleba pak na mlýnku nebo v robotu udělejte strouhanku, která se vždycky hodí. Uložte ji do dobře uzavíratelné nádoby. Strouhanku můžete udělat i z tvrdého chleba, hodí se na zahuštění gulášů a ragú.

Z jaké mouky se pečou rohlíky : Lahodné domácí housky nebo rohlíky uděláme ze základních surovin – z hladké mouky, soli, droždí a vody. Vláčnost a křehkost jim dodá sádlo, které je důležitou ingrediencí v tomto receptu.

Jak ozivit starší pečivo

Polijte pečivo vodou

Pokud se jedná o již nakrojené pečivo, snažte se proud vody směřovat spíše na kůrku. Pokud se namočí i řezná strana, nevadí to. Takto namočené pečivo zabalte do hliníkové fólie (alobalu). Takto připravené pečivo vložte do studené trouby a teprve teď ji začněte předehřívat na 150 °C.

Jak Zuzitkovat starsi chléb : Krajíce chleba opékáme nasucho nebo na tuku a potíráme česnekem, pestem nebo různými pomazánkami s česnekem, výborné jsou sýrové nebo zeleninové. Krajíčky chleba lze i namočit do rozšlehaného vejce, usmažit a pak obložit zeleninou.

Rohlíky vložíme do trouby a pečeme 10-15 minut na 230 °C. Po upečení můžeme rohlíky ještě potřít vodou. A hotovo! Rohlíky jsou krásně křupavé na povrchu a uvnitř nadýchané.

Základní potírací kapalinou je voda. Ale pečivo můžete potírat i rozšlehaným žloutkem, rozšlehaným celým vejcem (bez skořápky) nebo například mlékem. A taky pivem, vínem, olejem, prostě čím je libo.

Jak změkčit tvrdé pečivo

To, že je chléb nebo rohlík tvrdý, neznamená, že už ho musíte nutně vyhodit. Někdy stačí, když je vložíte do rozehřáté trouby, kontaktního grilu nebo do mikrovlnky a rozpečete je. Věřte, že pak chutnají úplně jako čerstvé. Můžete je dát rozpéct taky na toustovač, máte-li typ s mřížkou, na které se dá pečivo rozpékat.Rozpékání pečiva v troubě

Většinou se doporučuje předehřát troubu na 200°C. Rozložte mražené pečivo na plech vyložený pečicím papírem. Ujistěte se, že mezi kousky pečiva je dostatečný prostor, aby se mohlo rozpínat. Vložte plech s pečivem do předehřáté trouby a nastavte si čas dle návodu na obalu.Troubu rozehřejte na 250 °C a dejte si do ní rozpálit plech. Vykynuté rohlíky znovu postříkejte nebo potřete vodou, posypte solí, přesuňte i s papírem na rozpálený plech, troubu zapařte a rychle zavřete. Rohlíky pečte zhruba 15 minut dozlatova.

5Rohlíky nechte na plechu kynout dvacet minut. To je dostatečně dlouhá doba, abyste vyhřáli troubu na 190 stupňů, případně jen na 170, pokud můžete zapnout horkovzduch.

Co se dá udělat ze starých rohlíků : Rohlíky, které už jsou suché na padrť, můžeme jednoduše nastrouhat na domácí strouhanku. Ta se hodí nejen k obalování řízků, ale třeba i jako křupavá posypka na vařený chřest nebo jako součást drobenky na výtečný rebarborový koláč.

Co že staršího chleba : Starší chléb se dá využít také do nádivky, karbanátků, masových kuliček nebo sekané. Jen je potřeba jej předem trochu navlhčit vodou, vývarem nebo mlékem. A na závěr veškerého vaření si z chleba můžete uvařit i „kafe“. Ideální je použít kváskový žitný tmavý chléb, který rozdrobte a opečte dokřupava nasucho v troubě.

Co s přebytkem chleba

Zahušťování

Starý chleba využijete i k zahušťování a zároveň dochucení polévek a omáček. Například do kysela se chleba hodí dokonce líp než mouka, právě pro svou kyselost. I kulajdě dodá vyzrálý chléb hutnější chuť. „Skvělý je i do omáček, třeba do guláše, který se navíc často jí s chlebem,“ přidává Honza.

Dejte mu nový život!

Co když ovšem máte chuť na shora křupavý a uvnitř vláčný krajíc Jde to a existuje jeden trik, s nímž to zvládnete: Dejte suchý chléb (nebo bagetu) pod kohoutek, pusťte na něj trochu studené vody, pak jej zabalte do alobalu a vložte do trouby. Tam pečte při teplotě 150 stupňů asi 15 až 20 minut.Jak usmažit krutonky

Na pánev vhodíme nakrájené kostičky pečiva, ztlumíme plamen, a na velmi mírnou teplotu zvolna opékáme a mícháme. Kostičky musí být jen zlatavé. Pomalým smažením zpevní a vydrží v polévce dlouho křupavé. Větší množství krutonků můžeme připravit i na plechu v troubě při teplotě 150 °C.

Jak dlouho péct domácí rohlíky : Rohlíky je nutno péct opravdu krátce, 10–13 minut podle receptu a vlastností vaší trouby. Delším pečením při nižší teplotě by se zbytečně vysušily a byly tvrdé. Nejlepší teplota pro pečení rohlíků je kolem 230 °C.