Antwort Jak udělat škvarky v pomalém hrnci? Weitere Antworten – Jak spravne udělat škvarky

Jak udělat škvarky v pomalém hrnci?
Postup

  1. 1 Vepřové sádlo nakrájejte na kostky (cca 2 cm). Dejte do hrnce se silným dnem a podlijte trochou vody.
  2. 2 Odkryté sádlo nechte pomalu škvařit ve vlastním tuku.
  3. 3 Sídlo takto pomalu škvařte, dokud uvidíte, že tuk bublá.
  4. 4 Když jsou škvarky pěkně zlaté, sundejte je z plamene a opatrně sceďte (nespalte se).

Bůček nakrájejte na zhruba dvoucentimetrové kostky, vložte je do hrnce s nepřilnavým povrchem a podlijte vodou nebo vínem. Sádlo začněte na sporáku zapnutém na mírný výkon pozvolna rozpouštět, občas promíchejte. Tento proces trvá zhruba 2 hodiny. Hotové škvarky plavou v rozpuštěném sádle a mají zlatavou barvu.Škvarky jsou hotové, když dozlatova opečené plavou v rozpuštěném sádle, které slijte přes cedník do hrnce.

Kdy přidat mléko při škvaření sádla : Jakmile se sádlo rozpustí, přilijte mléko.

Jak dlouho se vaří škvarky

Pečte 90-120 minut za občasného promíchání. Během této doby můžete naběračkou nebo velkou lžící průběžně odebírat vyškvařené sádlo a to přes cedník přelít do připravené nádoby. Troubu vypněte, až když jsou škvarky krásně křupavé a přestanou „syčet“.

Kdy se dává mléko do škvarků : Někdy se voda při škvaření sádla míchá s mlékem. Pak platí, že na 2 kg sádla použijte 100 ml vody a 100 ml mléka. Ale pozor, mléko se nedává do hrnce hned, ale až ve chvíli, kdy se sádlo rozpustí. Sádlo, které chcete škvařit, dejte předtím na noc do ledničky, případně pak ještě na 30 minut do mrazničky.

Sádlo se přitom bude postupně vyškvařovat. Po vyškvaření první dávky sádla, což trvá asi 15 až 20 minut, slijeme tuk, škvarky vrátíme do kastrolu a celý proces opakujeme.

Zapomeňte na vysoké hrnce, teda spíš zapomeňte na malé hrnce. Na škvaření sádla potřebujete velký kastrol se širokém dnem, v tom se dělá sádlo nejlépe. Dál pak budete potřebovat pořádnou dřevěnou měchačku s dlouhou násadou. Čím delší bude, tím dál budou vaše ruce od vroucího sádla, což je fajn.

Proč neztuhne vyškvařené sádlo

Břišní sádlo se musí zpracovat rychleji než hřbetní. Po vyškvaření už úplně neztuhne, při pokojové teplotě bude polotekuté, protože má vyšší obsah nenasycených mastných kyselin a méně výraznou vůni.Když škvarky zezlátnou, slijeme přes cedník rozpuštěné sádlo do sklenic s víkem. Škvarky ale ještě vrátíme do hrnce zpátky na plotnu a zalijeme mlékem. Právě mléko dodá jednotlivým kostkám krásnou krustu a barvu. Důkladně promícháme, počkáme, až se mléko vypaří a vyndáme škvarky z hrnce.Mléko škvarky zjemní a ty rychleji zčervenají. V této poslední fázi stačí už jen poctivě míchat, dokud nezískáme krásné načervenalé škvarečky. Ty poté scedíme, vyškvařené sádlo necháme ztuhnout, škvarky vychladnout, a můžeme ochutnávat.

Co je potřeba pro výrobu škvarků Jediné, co je zapotřebí pro výrobu domácích škvarků, je dostatek vepřového bůčku a špeku (2 kg), velký hrnec, 100 ml vody, 100ml mléka, sůl a velký hrnec. A také dostatek času a trpělivosti, protože škvaření je dlouhý proces.

Jak správně zavařovat škvarky : Škvarky přeceďte, osolte a nasypte je do zavařovací sklenice. Zalijte je sádlem tak, aby nepřeteklo. V chladu nějaký ten měsíc vydrží (zhruba půl roku). Pokud se rozhodnete je konzervovat, tak stačí půl hodiny na 70 °C.

Jaké je nejlepší sádlo na škvaření : Vepřové sádlo hřbetní je nejlepší surovina pro domácí škvaření.

Jak doma vyškvařit sádlo

Sádlo pokrájíme na menší kostky cca 1,5×1,5 cm a dáme do většího hrnce. Podlijeme cca 1 dl vody, promícháme a necháme dusit. Jednou za 20 minut promícháme. Po cca 1 hodině už jsou kostky vyškvařené na polovinu.

Nakonec už jen sádlo sceďte a přelijte do sklenice nebo kameninové nádoby a uložte do chladu, kde vám vydrží až rok. Správně vyškvařené sádlo by mělo mít bílou barvu a snadno by se mělo roztírat.Po vyškvaření první dávky sádla, což trvá asi 15 až 20 minut, slijeme tuk, škvarky vrátíme do kastrolu a celý proces opakujeme. Po druhé fázi škvaření opět slijeme tuk, zbylé vyškvařené kostičky necháme v kastrolu, znovu zahřejeme, osolíme, okmínujeme, zalijeme asi decilitrem mléka.

Proč se dává mléko do škvarků : Mléko škvarky zjemní a ty rychleji zčervenají. V této poslední fázi stačí už jen poctivě míchat, dokud nezískáme krásné načervenalé škvarečky. Ty poté scedíme, vyškvařené sádlo necháme ztuhnout, škvarky vychladnout, a můžeme ochutnávat.