Antwort Jak udělat Kvetakovy krem? Weitere Antworten – Jak udělat krémovou květákovou polévku
V hrnci rozehřejte máslo a na něm pár minut opékejte cibuli, dokud nezměkne. Přidejte bramboru a vařte ji 1 minutu, potom přidejte květák a dobře okořeňte, přidejte bobkový list a větší špetku čerstvě nastrouhaného muškátového oříšku. Přiklopte pokličkou a na mírném ohni vařte asi 5 minut.Postup přípravy receptu
Do litru vody přidáme půlku bujónu, nakrájený brambor na malé kostičky a nadrobno nasekané květákové růžičky, vše dáme vařit. Přidáme majoránku, sůl a pepř podle chuti. Nakonec přidáme rozšlehané vejce a ještě na chvíli povaříme.Pokud přemýšlíte, jak květákovou polévku okořenit, sáhněte po muškátovém oříšku nebo po drceném kmínu. A co si takhle polévku ještě přiostřit Zkuste přidat chilli papričku, koriandr a špetku kurkumy či skořice.
Jak dlouho se vaří květák na polévku : Ve vroucí vodě květák 10 minut povaříme. Vyjmeme ho, necháme okapat a asi dvě třetiny prolisujeme. V polévkovém hrnci rozpustíme máslo, nasypeme mouku a upražíme světlehnědou jíšku.
Jak se dělá květákové karbanátky
Uvařený květák nastrouháme na struhadle nebo rozmačkáme vidličkou. Přidáme k němu celá vejce, utřený česnek, sůl, pepř, rozemnutou majoránku, strouhanku a hladkou mouku podle potřeby. Vše dobře smícháme a navlhčenýma rukama tvoříme karbanátky. Smažíme je z obou stran v předehřátém oleji.
Jak se dělá krémová polévka : Zeleninu do všech krémových polévek buď nejprve osmahneme na tuku nebo ji rovnou vaříme ve vodě, případně ve vývaru. Krémové polévky vždy zahušťujeme – k zahuštění často stačí použít větší množství zeleniny nebo brambory. Po krátkém povaření polévku rozmixujeme tyčovým mixérem a ochutíme. Kdo chce, přidá smetanu.
Tipy na servírování: Polévku servírujte pokapanou olivovým olejem a posypanou najemno nasekanými bylinkami – vyzkoušejte například pažitku, hladkolistou petržel nebo klíčky řeřichy. Dle chuti můžete přidat také krutony z kváskového pečiva nebo lískové ořechy.
Květák rozebereme na drobné růžičky a povaříme v osolené vodě, do které přidáme oloupané a na drobné kostičky nakrájené brambory, pepř a kmín. Když jsou květák i brambory měkké, nalijeme do polévky přes vidličku rozšlehaná vejce.
Jaké koření se dává do polévky
Složení: karotka, cibule, CELER, sůl (4,5%), česnek, zázvor, libeček, kurkuma, nové koření, cukr, bobkový list, pepř. Směs sušené zeleniny a koření je skvělá nejen do polévek, ale i do omáček, zeleninových a těstovinových salátů nebo pomazánek.Květák vkládáme vždy do osolené vroucí vody a vaříme jen nezbytně dlouho. Pro zvýraznění květákové chuti přidáme do vody několik květákových listů. Do vody ke květáku přilijeme trochu mléka. Nebo do vody ke květáku přidáme trochu cukru.Květák očistíme a rozebereme na jednotlivé růžičky. Větší hrnec silněji osolené vody přivedeme k varu a květák v něm asi 5 minut povaříme. Poté jej scedíme a osušíme. Do tří samostatných misek si dáme mouku, rozšlehané vejce a strouhanku.
Karbanátky se připravují jako holé placičky z mletého masa, ale někdo má raději strouhankovou kůrku a připravuje je v trojobalu. Dochucují se pepřem, cibulí, česnekem, majoránkou a dalšími bylinkami. Oblíbenou přísadou je také sýr.
Čím vylepšit karbanátky : Čím vylepšit karbanátky
Kromě klasického ochucení solí, pepřem, česnekem a majoránkou můžeme masové placičky ozvláštnit přidáním sušené červené papriky, chilli nebo kari. Vybírat můžeme také mezi bylinkami, výborně se hodí medvědí česnek, koriandr či libeček.
Čím se zahušťuje polévka : Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.
Co do krémové polévky
Nejčastěji se přidává česnek, cibule, paprika a okurky. Některé recepty uvádějí například velmi často červenou řepu. Opatrně je potřeba zacházet s košťálovou zeleninou, jako je brokolice, květák nebo kapusta, která se nesmí vařit příliš dlouho, aby nebyla hořká.
Kapání do polévky je tradiční způsob, jak zahustit polévku a zasytit strávníky. Díky vajíčkům také do polévky propašujete bílkoviny a minerály, které se vždycky hodí. Kapání se dělá přes vidličku, hrubé síto nebo cedník.Skvěle se hodí k čerstvému pečivu, pečeným či vařeným bramborám nebo jako předkrm na letní grilovačce.
Co se dá udělat z květáku : Květák je oblíbená zelenina plná vitamínů, která se navíc dá skvěle a univerzálně zpracovat. Můžete z ní udělat polévku, přílohové pyré nebo naopak hlavní chod. Nejklasičtějšími a nejoblíbenějšími květákovými recepty v české kuchyni jsou placky, polévka a květáková mozeček.